stukanie

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ostry
vw śląsk
vw śląsk
Posty: 305
Rejestracja: pt gru 10, 2010 21:11

stukanie

Post autor: ostry » ndz sty 15, 2012 10:55

jak ruszam kołami lewo -luz- prawo to słychać stuknięcie gdzieś z układu kierowniczego. wykluczyłem łożysko w stacyjce



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

stukanie

Post autor: Paweł Marek » ndz sty 15, 2012 11:15

Jeśli nic dokładniej nie zaobserwowałeś to mogą być końcówki drążków, luz na listwie przekładni kierowniczej, lub luz na krzyżakach kolumny. Wprawny diagnosta lub mechanik oceni ci to za dwie dychy


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
arek żet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: pt gru 17, 2010 18:01

stukanie

Post autor: arek żet » wt sty 17, 2012 16:33

moze być drązek kierowniczy ktoryś lub oydwa z luzm albo luz na maglowncy ale to skrajny przypadek ale takie tez sie zdazaja



Awatar użytkownika
thebeast
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz maja 30, 2010 10:44
Lokalizacja: Przedbórz
Kontakt:

stukanie

Post autor: thebeast » wt sty 17, 2012 17:00

Może być też luz w tulejce w maglownicy którą byłoby można wymienić ale niestety nie da się takowej dokupić. Jedynie całą maglownice.



Awatar użytkownika
ostry
vw śląsk
vw śląsk
Posty: 305
Rejestracja: pt gru 10, 2010 21:11

stukanie

Post autor: ostry » czw sty 19, 2012 11:46

sprawdziłem dokładnie i wynika z tego że to maglownica



Awatar użytkownika
slawko333
Forum Master
Forum Master
Posty: 1539
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 09:16
Lokalizacja: leżajsk
Kontakt:

stukanie

Post autor: slawko333 » sob sty 21, 2012 21:07

masz wspomaganie? jesli tak, i stukanie jest na wylaczonym silniku to taki "normalny" objaw



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

stukanie

Post autor: Johnatan » pn sty 23, 2012 00:08

Podepne sie do tematu. Ja mam wspomaganie i mi kierownica też wali po dziurach, czy to normalne czy mam luz gdzieś na kolumnie kierowniczej..


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
ostry
vw śląsk
vw śląsk
Posty: 305
Rejestracja: pt gru 10, 2010 21:11

stukanie

Post autor: ostry » pn sty 23, 2012 11:02

nie mam wspomagania. mechanik powiedział że do wymiany dolne końcówki, listwa i sprężyny

dolne końcówki to koszt 70zł
listwa ze szrotu gdzieś 100zł
sprężyny z allegro 50zł z wysyłką
+- 200 robocizna



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

stukanie

Post autor: Paweł Marek » pn sty 23, 2012 23:55

ostry, uważam że mechanik sam nie wie co stuka i dlatego proponuje zmianę wszystkiego. A jak nie pomoże to potem na koniec zmieni ci krzyżak kolumny za 2 dychy ze szrotu, więc jak uważasz, kasa twoja, z tym że maglownica za 100 zeta: trochę mało na dobrą. Ja bym zasięgnął opini innego mechanika czy doświadczonego diagnosty na stacji - to jest koszt ze 20 zeta warto się upewnić.
Johnatan, u mnie jeszcze w starej jetce II walił ten krzyżak za parę zeta. I jeśli nie jesteś w stanie skasować tego stukania śrubą przy maglownicy - przynajmniej w położeniu środkowym bo po próbie kasowania możesz kierą nie dać rady skręcić, i drażki sa dobre to mocno podejrzany jest ten krzyżak. Ale to jest do oceny, trzeba łapnąć i ścisnąć ręką za gumę na kolumnie pod autem, kolega szarpie kierą i można się zorientować


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

stukanie

Post autor: Johnatan » wt sty 24, 2012 00:02

Paweł Marek pisze:Johnatan, u mnie jeszcze w starej jetce II walił ten krzyżak za parę zeta. I jeśli nie jesteś w stanie skasować tego stukania śrubą przy maglownicy - przynajmniej w położeniu środkowym bo po próbie kasowania możesz kierą nie dać rady skręcić, i drażki sa dobre to mocno podejrzany jest ten krzyżak. Ale to jest do oceny, trzeba łapnąć i ścisnąć ręką za gumę na kolumnie pod autem, kolega szarpie kierą i można się zorientować
Ja mam przyjacielu luzy na samej kolumnie kierowniczej. W zawieszeni nie ma luzów, wszystko nowe, na drązkach nie wyczułem luzu. Kierka delikatnie ma luzy góra dół a po bruku jak jadę to wali mi kierownica że szok.. Krzyżak ? to ten przegubowy łaczy kolumne z maglownica ?
ostry pisze:dolne końcówki to koszt 70zł
listwa ze szrotu gdzieś 100zł
sprężyny z allegro 50zł z wysyłką
+- 200 robocizna
Dlatego nie jeźdze do machaników. Czasami nie wiem czy oni wiedzą że puka to czy strzelają na ślepo i każą po kolei wymieniać żeby troche kaski zgarnąc.. Czasmi jest tak że ty sie na to godzisz a po wymianie części albo znikają żebyś nie widział że są w dobrym stanie albo są specjalnie rozwalane żebyś widział że to naprawde było do bani i żebyś nie miał pretensji. Znam takich magików :bajer:


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
ostry
vw śląsk
vw śląsk
Posty: 305
Rejestracja: pt gru 10, 2010 21:11

stukanie

Post autor: ostry » wt sty 24, 2012 11:44

sprężyny mam do wymiany bo nie ma jednego zwoja przy lewej, tego jestem pewien. natomiast jeżeli chodzi o sworznie i maglownice to albo rybki albo akwarium. a tak poza tym wszystko pokupowane :? ten mechanik to mój wujek, jeżeli zakupy okażą sie niepotrzebne to, to mu zajebie w ten głupi łeb :rotfl:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 16 gości