Ukrecone 2 przeguby z rzedu po obniżeniu auta

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Yarecki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: wt sie 22, 2006 01:06
Lokalizacja: Wyszków/VaWa
Kontakt:

Ukrecone 2 przeguby z rzedu po obniżeniu auta

Post autor: Yarecki » pn lip 11, 2011 12:44

Witam jak w temacie mam pytanie czy ktoś coś takiego przechodził albo może wie o co chodzi. Po montażu gwintu i opuszczeniu (jak na zdjęciu poniżej) przejechałem ok 5-6 km i ukręcił się przegub wewnętrzny (strona kierowcy). Od jakiegoś czasu już pukało coś w lewym kole przy ostrym wchodzeniu w prawy zakręt, czyli podczas działania dużych naprężeń na lewym kole. Tak więc zmieniłem przegub z myślą że stary się po prostu zużył. Na nowym przejechałem 3 km i rozsypał się na asfalcie. I teraz zastanawiam się co może być tego przyczyną, błąd mechanika który go wymieniał, wada fabryczna produktu, czy coś z układem napędowym, może półoś się przesuneła w poziomie w którąś stronę, ale nie takie gleby widziałem na MK4. A i dodam jeszcze że w obydwu przypadkach przeguby ukręciły się przy skręcaniu w prawo na skrzyżowaniu z niedużą prędkością 10-20 kmh. Wie ktoś o co może chodzić? Jutro bedę wkładał trzeci przegub, a tego może oddam na reklamację, a nie chciałbym znowu w błoto wyrzucać $$. A i auto ma z przodu dystanse 15 mm ale to raczej bez znaczeniaObrazek


ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
barteKKK03
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 15224
Rejestracja: sob mar 12, 2005 15:22

Ukrecone 2 przeguby z rzedu po obniżeniu auta

Post autor: barteKKK03 » pn lip 11, 2011 13:02

A półośka nie wadzi o podłużnicę?



Awatar użytkownika
Yarecki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: wt sie 22, 2006 01:06
Lokalizacja: Wyszków/VaWa
Kontakt:

Re: Ukrecone 2 przeguby z rzedu po obniżeniu auta

Post autor: Yarecki » wt lip 12, 2011 09:56

miedzy półosią a podłużnicą jest jeszcze dobre 5 cm odstępu. Wjechałem wczoraj na kanał i porobiłem parę fotek. Wygląda to tak jakby półoś przy skręcie w prawo wyciągała przegub wewnętrzny ze skrzyni, no ale właśnie przecież przeguby są od tego aby niwelować kąty pracy półosi.Przy obracaniu kola prawo lewo, przy maksymalnym wychyleniu zwłaszcza w prawo, zaczyna się robić strasznie ciasno w miejscu gdzie wcześniej siedziały kulki. sam nie wiem o co może chodzić. felgi są 7,5" ET38 215/35/18, które jeździły w golfie mk4

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
stjopek
VW 4-Ever
VW 4-Ever
Posty: 141
Rejestracja: pt maja 06, 2011 19:52
Lokalizacja: Dzierżoniów

Ukrecone 2 przeguby z rzedu po obniżeniu auta

Post autor: stjopek » wt lip 12, 2011 20:43

wedlug mnie posprawdzaj jeszcze luz na sworzniu to raz a dwa czy na 100% masz przeglub/poloske z tego modelu bo moze byc tak ze jest dluzsza/krotsza i prze skrecie ona wyskakuje z kulek od wewnatrz bo tam nie ma zabespieczen i sie ukreca do tego widac ze sworzen jest troszke odchylony do zewnatrz wiec tez swoje to daje wedlug mnie sprawdz na innej polosce czy tak sie stanie i jesli nie porownaj przegluby bo sama zmiana felg i dystanse nie powinny miec takiego wplywu na to


Obrazek
"Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... naprawdę .... aż ciężko czasami ich wyprzedzić" ;)

Awatar użytkownika
Yarecki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: wt sie 22, 2006 01:06
Lokalizacja: Wyszków/VaWa
Kontakt:

Ukrecone 2 przeguby z rzedu po obniżeniu auta

Post autor: Yarecki » wt lip 12, 2011 23:05

jutro postaram się wrzucić inną półośkę, ale moja to oryginał vw nr 1j0407271kh. A jakby była krzywa to by rzucało ostro kierownicą. Ponadto jutro założę nowy przegub, poluzuje oba sworznie, poluzuje poduchy (może silnik jest źle ułożony), zapale na chwile żeby się ułożył, skręcę, zobaczę jak się półoś ułożyła, czy ma luz wzdłużny i czy przy obrocie jej nie blokuje. Więcej nie wiem co mogę zrobić. Dzisiaj wyjąłem ten przegub, ułamał się koszyk. Trochę mniej jak poprzednio, bo wcześniej pękł cały wzdłuż osi, teraz się ukruszył.
Obrazek
Obrazek
Obrazek


ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Yarecki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: wt sie 22, 2006 01:06
Lokalizacja: Wyszków/VaWa
Kontakt:

Ukrecone 2 przeguby z rzedu po obniżeniu auta

Post autor: Yarecki » pt lip 15, 2011 12:57

a oto i sprawca całego zamieszania. Okazało się że pękła obudowa poduszki, przez co silnik był opuszczony po stronie kierowcy i półośka napychała przegub wew. na mech. różnicowy. Od wymiana jak narazie 30 km przejechane, ustawiłem zbieżność i cisza spokój, także drgania kierownicy przy ostrym skręcie w prawo też były spowodowane uszkodzoną poduszką silnika.
Obrazek


ObrazekObrazek

airbuko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: sob sty 08, 2011 02:34

Ukrecone 2 przeguby z rzedu po obniżeniu auta

Post autor: airbuko » pt lip 15, 2011 16:55

a pozwol ze zapytam czy po wymianie poduszki, latwiej, plynniej pracuje drazek zmiany biegow?



Awatar użytkownika
golfista_1993
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: wt sty 04, 2011 11:54
Lokalizacja: Myszków

Ukrecone 2 przeguby z rzedu po obniżeniu auta

Post autor: golfista_1993 » ndz lip 17, 2011 09:55

Yarecki To dobrze że już problem rozwiązany. Chciałem ci podpowiedzieć żebyś zrobił mały test z półośką ale już za późno :bigok:



bendek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn mar 25, 2013 19:19

Ukrecone 2 przeguby z rzedu po obniżeniu auta

Post autor: bendek » czw mar 28, 2013 21:53

Czy do tej pory nie miałeś już problemu po wymianie poduszki ?



Awatar użytkownika
Yarecki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: wt sie 22, 2006 01:06
Lokalizacja: Wyszków/VaWa
Kontakt:

Ukrecone 2 przeguby z rzedu po obniżeniu auta

Post autor: Yarecki » pt mar 29, 2013 11:37

Samochód sprzedałem we wrześniu i do tego czasu było wszystko :bigok:


ObrazekObrazek

lukasz2444
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz wrz 18, 2011 15:05
Lokalizacja: elblag/malbork

Ukrecone 2 przeguby z rzedu po obniżeniu auta

Post autor: lukasz2444 » czw kwie 18, 2013 18:51

mam golf 4 1,6 102 km akl i mam z nim maly problem a mianowice 3 razy w ciagu roku rozsypal mi sie przegob wewnetrzny nic nie peka tylko wysypuja sie z niego kulki.po wymianie pojezdzilem 2 tyg na nastepnym przejezdzilem 6 miesiecy az do dzisiaj :-( jezdze spokojnie wiec jaka moze byc tego przyczyna



bendek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn mar 25, 2013 19:19

Ukrecone 2 przeguby z rzedu po obniżeniu auta

Post autor: bendek » ndz kwie 21, 2013 07:54

Tutaj założyłem swój własny temat.

viewtopic.php?f=142&t=504642&start=28" onclick="window.open(this.href);return false;

Jak widzisz mam ten sam problem jak przeczytasz posty.

Auto jest już prawie 2 tyg u blacharza. Dzwonił powiedział ze podłużnice są krzywe i naprostował ile był wstanie bo do idealnego wyprostu zjadły by mnie koszta. I dlatego wymienia mi na nówkę półoś przegub wewnętrzny i zewnętrzny. Mam dostać na to wszystko jakaś gwarancje bo same części 580zl a gdzie tam koszta za pomiar auta i jego wyciągniecie itp .... BD coś wiedział więcej odezwę się tu albo w tamtym temacie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości