Zaspawany korek miski olejowej cieknie.

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kostex9
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn maja 02, 2011 23:51

Zaspawany korek miski olejowej cieknie.

Post autor: kostex9 » wt maja 24, 2011 19:54

Witam .
Kolo miesiąca wstecz , zakupilem Golfine IV 98r. 1.9tdi 90km , dzis zauwazylem ze poprzedni wlasciciel zaspawal korek bo pewnie zerwał ( 18" alu. NISKO ) . Chcialbym sie dowiedziec co moge zrobić z zaspwanym korkiem od miski olejowej . Problem polega na tym ze na przegladzie koles mi sie do tego przyczepil i powiedzial ze jak nie zliwkiduje tego ze się ,,poci'' to mi nie podbije, poza tym szkoda oleju. Czy da rade to zupełnie odtluscić i zakleić np. zywicą epoksydową ? czy może dać do dokładnego spawania ? Jesli oddam do spawania to pewnie musze spuścić olej ? jakies pomysły na proste rozwiązanie ?



Matt_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 17:01
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Zaspawany korek miski olejowej cieknie.

Post autor: Matt_GT » wt maja 24, 2011 20:22

A w przyszłości jak spuścisz olej? Nie lepiej wymienić misę, koszt to około 120-130 zł , jak znasz kogoś z rabatami to taniej i spokój na lata.
kostex9 pisze: Czy da rade to zupełnie odtluscić i zakleić np. zywicą epoksydową ?
da się ale czy to będzie trzymać?
kostex9 pisze:Jesli oddam do spawania to pewnie musze spuścić olej ?
jak chcesz wyjąć misę to tak, musisz spuścić olej. A co do spawaczy aluminium to jak dobrze pogadasz i to nie dużo spawania to zaspawają Ci bez problemów.



RumJanek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob paź 11, 2008 08:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Zaspawany korek miski olejowej cieknie.

Post autor: RumJanek » wt maja 24, 2011 20:58

Lepiej wymienić misę, przecież i tak musi wymienić olej za jakiś czas więc korek nie może być zaspawany, chyba że wybije kolejną dziurę np młotkiem i zrobi kiedyś kolejny spaw.... :rotfl:


...sercem jestem do quattro...

Awatar użytkownika
Krystian GTD
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:37
Lokalizacja: Gdańsk

Zaspawany korek miski olejowej cieknie.

Post autor: Krystian GTD » śr maja 25, 2011 08:02

Koszt wymiany miski wcale nie będzie duży. Za spawanie miski na szczelność musisz też położyć min 100 zł. Nie warto, to jest półśrodek. Oczywiście, że później przy wymianie oleju możesz go odessać. Ja bym zainwestował w inną miskę nie koniecznie nową. Pozdro



Awatar użytkownika
katerpi
_________________
_________________
Posty: 901
Rejestracja: wt gru 08, 2009 20:39
Lokalizacja: RZ/RLU

Zaspawany korek miski olejowej cieknie.

Post autor: katerpi » śr maja 25, 2011 12:20

Szkoda bawić się w spawanie. Szukaj miski, najlepiej nowej :bajer:



zaspany
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn mar 31, 2008 22:04
Lokalizacja: kielce

Re: Zaspawany korek miski olejowej cieknie.

Post autor: zaspany » wt maja 31, 2011 22:00

Oryginalna miska kupiona w na alle-uja kosztuje okolo 120 zl szukaj u sprzedawcy PMA_PARTS to jest diler skody ale do golfa pasuje.

miskę wymieniałem 2 razy, w godzinę da rade tylko kanał i klucz imbusowy ale taki z okrągła końcówka bo 2 szpilki sa pod katem.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości