Wszystko sprawne a kierownica bije...

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ZbyszkU
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pn gru 13, 2010 18:38
Lokalizacja: DPL

Wszystko sprawne a kierownica bije...

Post autor: ZbyszkU » pt mar 04, 2011 20:49

Witam wszystkich Szanownych Forumowiczów i użytkowników VW :)
Od grudnia jestem "szczęśliwym" posiadaczem Golfa IV kombi TDI 66KW z 2002 roku.
Mam z tym autem pewien problem, z którym już nie wiem co mam zrobic. Otóż w czasie jazdy, podczas hamowania, wyczuwam bicie na kierownicy. Owe bicie nie trwa podczas całego etapu hamowania, w pewnym momencie sie zaczyna i też kończy.
Dwa miesiące temu wymienilem komplet czterech tarcz Brembo, klocki Roadhouse. Wymieniłem przednie spręzyny i amortyzatory z kompletem gum i łożysk. Byłem na przeglądzie u diagnosty, nie dojrzał żadnych luzów czy nieprawidłowości.Dodoam że po wymianie amorów nie ustawiałem zbieżności i geometrii? Z drugiej strony bicie jest tylko przy hamowaniu więc czy miałoby to jakiś wplyw czy zrobiona jest geometria ze zbieżnościa? Opon nie ścina, więc chyba jest ok. Dwóch mechaników też nie wie co może byc tego przyczyną
Czy może byc układ zapowietrzony?
Czy tak dziala uszkodzona pompa hamulcowa?
A może to coś z układem kierowniczym?
Proszę o pomoc. Może ktoś też miał takie problemy.
Auto to jak na razie jest moim utrapieniem:)



Yaro1981
Forum Master
Forum Master
Posty: 1621
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 13:17
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Wszystko sprawne a kierownica bije...

Post autor: Yaro1981 » pt mar 04, 2011 21:00

skad masz te klocki pierwszy raz slysze o takich co do tarcz to brembo to według mnie g....o juz od dawna nie robi dobrych tarcz, sprawdzales tarcze czujnikiem zegarowym ?


[url=http://www.ratlook.pl][img]http://images31.fotosik.pl/364/d5ade2bfa65858dd.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
ZbyszkU
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pn gru 13, 2010 18:38
Lokalizacja: DPL

Wszystko sprawne a kierownica bije...

Post autor: ZbyszkU » pt mar 04, 2011 21:10

Klocki i tarcze mam ze sklepu. Myślalem że brembo to "coś lepszego" :) mniejsza z tym. Nie sprawdzałem tarcz czujnikiem zegarowym. Co ten czujnik sprawdzi? Bicie? Gdyby tarcze były zle to bilyby podczas całego etapu hamowania, a tak to biją tylko w pewnych określonych momentach np. dojeżdzam do skrzyżowania z prędkością 50-60km/h zaczynam hamowa i zaczyna się lekkie bicie na kierownicy, przy 20km/h bicie ustępuje... i bądź tu mądry. Dodam że nie przegrzałem tych tarcz, nie wjechałem w żadną kalużę



Yaro1981
Forum Master
Forum Master
Posty: 1621
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 13:17
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Wszystko sprawne a kierownica bije...

Post autor: Yaro1981 » pt mar 04, 2011 21:27

podjedz na warsztat i niech Ci zmierza ten czujnik wykrywa to czego golym okiem nie zobaczysz a mozesz sie zdziwic


[url=http://www.ratlook.pl][img]http://images31.fotosik.pl/364/d5ade2bfa65858dd.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
ZbyszkU
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pn gru 13, 2010 18:38
Lokalizacja: DPL

Wszystko sprawne a kierownica bije...

Post autor: ZbyszkU » pt mar 04, 2011 21:38

Co najwyżej sprawdzi mi czy tarcze są złe lub dobre... ten samochód mnie dobija:)



Yaro1981
Forum Master
Forum Master
Posty: 1621
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 13:17
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Wszystko sprawne a kierownica bije...

Post autor: Yaro1981 » pt mar 04, 2011 21:50

sprawdzi czy sa proste od tego powinieneś zacząć jeszcze sworznie mozesz sprawdzic , z drugiej strony na diagnostyce roznie to bywa nie zawsze wszystko wyskakuje , lewarek samochod do gory i sam mozesz pewne rzeczy posprawdzac mechanik Ci do tego nie potrzebny


[url=http://www.ratlook.pl][img]http://images31.fotosik.pl/364/d5ade2bfa65858dd.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
marekTDI
Dyrektor
Dyrektor
Posty: 440
Rejestracja: ndz gru 06, 2009 22:13
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Wszystko sprawne a kierownica bije...

Post autor: marekTDI » pt mar 04, 2011 21:54

ZbyszkU pisze:Co najwyżej sprawdzi mi czy tarcze są złe lub dobre...
no i o to chodzi. jak tarcza delikatnie skrzywiona to będzie biła. tymabardziej że kupiłeś Brembo- pracuje w branzy motoryzacyjnej i dużo tarcz brembo wraca na reklamacje bo są źle wykonane. wiec zacznij od sprawdzenia tarcz bo podejżewam że to tu jest problem...



Awatar użytkownika
ZbyszkU
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pn gru 13, 2010 18:38
Lokalizacja: DPL

Wszystko sprawne a kierownica bije...

Post autor: ZbyszkU » pt mar 04, 2011 22:02

Dzięku Panowie za rady. Od momentu zakupu (grudzień 2010) wydałem już 2,5 tyś na takie drobne pierdoły. Wszędzie ganią Laguny itp francuzy, ale mam wrażenie że VW to troszkę przereklamowanyprzez Polaków produkt:)
pozdrawiam



Awatar użytkownika
ZbyszkU
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pn gru 13, 2010 18:38
Lokalizacja: DPL

Wszystko sprawne a kierownica bije...

Post autor: ZbyszkU » pt mar 04, 2011 22:02

Dzięku Panowie za rady. Od momentu zakupu (grudzień 2010) wydałem już 2,5 tyś na takie drobne pierdoły. Wszędzie ganią Laguny itp francuzy, ale mam wrażenie że VW to troszkę przereklamowanyprzez Polaków produkt:)
pozdrawiam



Awatar użytkownika
ZbyszkU
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pn gru 13, 2010 18:38
Lokalizacja: DPL

Wszystko sprawne a kierownica bije...

Post autor: ZbyszkU » pt mar 04, 2011 22:41

a czy może byc tak że to piasta z łożyskiem ma bicie? czy mogę to sam w jakiś sposob sprawdzic?



rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

Wszystko sprawne a kierownica bije...

Post autor: rafxxx » sob mar 05, 2011 01:30

jakbys mial problem z lozyskiem to slyszalbys buczenie jakies w ktoryms z kol albo jakbys jechal z gorki to prawdopodbnie samochod nie rozpedzalby sie tak jak zazwyczaj( mogloby go nawet hamowac)



Awatar użytkownika
ZbyszkU
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pn gru 13, 2010 18:38
Lokalizacja: DPL

Wszystko sprawne a kierownica bije...

Post autor: ZbyszkU » sob mar 05, 2011 17:25

a jak jest coś nie tak z półosiami to czy taki efekt może występowa?



rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

Wszystko sprawne a kierownica bije...

Post autor: rafxxx » sob mar 05, 2011 18:12

moj znajomy w audi a3 2.0 tdi 140KM mial tak ze zrywalo samochod mu przy ruszaniu( od zbyt czestego ostrego ruszania spod swiatel np.) ale poza takim zrywaniem halasu zadnego nie bylo , skonczylo sie na tym ze pwenego razu jak chcial ruszyc to nie mogl bo przelozenie przestalo dzialac napedu, ale raczej nie ma to zwiazku z twoim biciem, a podejrzewam ze u ciebie moze byc problem z tym ze tarcze brembo sa czesto wadliwe i golym okiem nie zobaczysz czy sa krzywe trzeba do warszgtatu podjechac i zmierzyc, albo jak ktos zakladal moze nie dokrecil tarcz ( tam wchodzi taka jedna srubka) , i tak jak przedmowcy tarcze sprawdz mowie ci!!!



Awatar użytkownika
ZbyszkU
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pn gru 13, 2010 18:38
Lokalizacja: DPL

Wszystko sprawne a kierownica bije...

Post autor: ZbyszkU » czw mar 10, 2011 21:35

Dzisiaj się okazało, lewa piasta jest krzywa... mam nadzieję że tarczę oszczędziło. Jutro sie przekonam na jeździe próbnej



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości