czy teraz trzeba jechać na geometrię??

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tomko91
FaKeR Lubuskie
FaKeR Lubuskie
Posty: 145
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 19:01
Lokalizacja: FKR Gronów okolice Zielonej Góry

czy teraz trzeba jechać na geometrię??

Post autor: tomko91 » śr lis 24, 2010 17:11

witam wszystkich niedawno miałem małą kolizję mianowicie przytuliłem się delikatnie do krawężnika i trochę skrzywiłem wahacz i półoś już jestem po wymianie tych elementów czekam teraz na odbiór wyklepanego alusa i moje pytanie brzmi: czy po takiej wymianie części trzeba teraz jechać na geometrie??? dodam że kierownica nie jest przestawiona nadal jest prosta bo wszyscy o to pytają. proszę o odpowiedzi z góry dzięki :) pozdrawiam!


MOJE MK3 OBADAJ I POWIEDZ CO MYŚLISZ=> http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=385778" onclick="window.open(this.href);return false;

Odważni nie żyją wiecznie a ostrożni nie żyją wcale...
I pamiętaj aby nigdy nie jeździć szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać...

wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

czy teraz trzeba jechać na geometrię??

Post autor: wojtas46 » śr lis 24, 2010 17:24

Tak trzeba to zrobić , nowy wachacz nie będzie taki sam jak poprzedni , ponadto były wybijane tuleje



art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

czy teraz trzeba jechać na geometrię??

Post autor: art_2008_a_ » śr lis 24, 2010 21:27

tomko91 pisze:dodam że kierownica nie jest przestawiona nadal jest prosta bo wszyscy o to pytają.
no to już Twoje ryzyko, prawdopodobnie nic się poważnie nie przestawiło więc jeśli przydała by się regulacja to w niewielkim zakresie. ja bym jednak dla pewności sprawdził i nie ryzykował wyciętych opon. Zresztą jak znasz auto to czuć czy geometria jest dobrze czy nie... od jazdy na wprost po śmiganie po rondzie. Ja ustawiam sobie sam, bo trochę mnie wkurzało płacenie co jakiś czas stówki na geometrię.



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

czy teraz trzeba jechać na geometrię??

Post autor: Gawior » czw lis 25, 2010 10:17

Należy jechać ! Koszt niewielki, bo 50zł w dużym warsztacie z kilkoma stanowiskami. jeżeli coś jest nie tak i ty tego nie czujesz to może odczuć opona, albo elementy gumowe zawieszenia, co później wyjdzie drożej.

Ja jak robiłem zawias z przodu ( kompletnie wszystko, zostały tylko wahacze :jezor: ) to jak odebrałem od mechanika to się przeraziłem jak to auto jeździ ( aż strach się bać było :) ). Przy zawracaniu na parkingu miałem wrażenie że zaraz zrobię fikołka autem przez przednie lewe koło. Auto przy 80-90km/h było jakby niestabilne w prowadzeniu.
Od razu po drodze zahaczyłem o ten warsztat i ustawili mi zbieżność ( 20 min roboty ), bo znajomy mechanik co u niego robiłem zawias, nie maił przyrządów do ustawiania geometrii. Po ustawieniu świetnie się prowadzi.

Przestawienie kierownicy ( czy prosto, czy skręcona ) może świadczyć o zbieżności ( kierownica prosto, to pewnie nie ruszali ci drążków kierowniczych tylko ), a ty na pewno powinieneś ustawić kont koła, bo na pewno się zmienił po takiej wymianie, zwłaszcza że ruszane było wszystko w zawiasie z tej strony.

Kąty kół + zbieżność = geometria ( na pewno nie powinna więcej kosztować jak 70zł, aczkolwiek w nie najtańszym zakładzie dałem 50zł )


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

czy teraz trzeba jechać na geometrię??

Post autor: art_2008_a_ » czw lis 25, 2010 21:19

Gawior pisze:aczkolwiek w nie najtańszym zakładzie dałem 50zł
pozazdrościć cen kolego :bajer: w mojej okolicy 100 pln to chyba już standard.

a tak w ogóle to chyba i zmiana pochylenia koła zmieni automatycznie zbieżność i dla tego inni pytają czy kiera się zmieniła. Natomiast regulacja zbieżności nie powoduje zmiany pochylenia koła i dla tego robi się ją na końcu. Dobrze myślę ? Chyba, że pomieszałem.

Jeśli kiera w czasie jazdy się nie przestawiła nic i jeździ się dobrze to w geometria jest bez zmian ale i tak bym to sprawdził tym bardziej jeśli tanio.



Awatar użytkownika
tomko91
FaKeR Lubuskie
FaKeR Lubuskie
Posty: 145
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 19:01
Lokalizacja: FKR Gronów okolice Zielonej Góry

czy teraz trzeba jechać na geometrię??

Post autor: tomko91 » czw lis 25, 2010 21:34

jeszcze na geometrii nie byłem mam zamiar pojechać jak odbiorę alusa z prostowania ale dziś podczas jazdy zauważyłem że przy 60 km/h i gdzieś ok. 90 słychać huczenie wydaje mi się że to tył i to z lewej strony to nie łożyska tak jakby opony ale nie mam pojęcia czym to jest spowodowane wcześniej tego nie było czy po geometrii to zniknie trochę mnie to denerwuje i martwi huk jest dość wyraźny i głośny...


MOJE MK3 OBADAJ I POWIEDZ CO MYŚLISZ=> http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=385778" onclick="window.open(this.href);return false;

Odważni nie żyją wiecznie a ostrożni nie żyją wcale...
I pamiętaj aby nigdy nie jeździć szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać...

Awatar użytkownika
inż. Mk2_marcin
Golfista
Golfista
Posty: 2034
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:05
Lokalizacja: Kraków

czy teraz trzeba jechać na geometrię??

Post autor: inż. Mk2_marcin » sob lis 27, 2010 13:14

zrobią geometrię na tył i przód powinno być w granicach 50-80zł


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
tomko91
FaKeR Lubuskie
FaKeR Lubuskie
Posty: 145
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 19:01
Lokalizacja: FKR Gronów okolice Zielonej Góry

czy teraz trzeba jechać na geometrię??

Post autor: tomko91 » pn lis 29, 2010 19:49

kolego czarny bracie na geometrię pojadę na pewno i to już w tym tygodniu ale teraz nim odbiore moje alusy to mam pożyczone takiej jak Twoje na fotkach:P właśnie wróciłem byłem trochę się pokręcić po śniegu ubaw jak nie wiem jeszcze kolega wpadł b3 plac na BP już odśnieżony heh


MOJE MK3 OBADAJ I POWIEDZ CO MYŚLISZ=> http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=385778" onclick="window.open(this.href);return false;

Odważni nie żyją wiecznie a ostrożni nie żyją wcale...
I pamiętaj aby nigdy nie jeździć szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości