Jak wymienic poduszki amortyzatora???

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

Jak wymienic poduszki amortyzatora???

Post autor: XV2 » ndz sie 18, 2013 23:36

Jak wystaje to siedzi poduszka


MK2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=451131

MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=546133

Montaż ESP http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=590914

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Jak wymienic poduszki amortyzatora???

Post autor: italiano_83 » wt sie 20, 2013 09:46

Robson91 pisze: a mam pytanie czy da się wzrokowo ocenić że poduszka do wymiany ?
Postaw auto na równym to będziesz widział jak stoją talerzyki na górze kolumny, Poduszka to gumowy odlew - wszystko po czasie "siada" tylko sam, fakt że siadło nie jest jeszcze powodem do wymiany - sprężyny też siadają :bajer: Co innego jak któryś z talerzyków jest nienaturalnie przestawiony, pamiętaj też, że obłamanie się zwoju sprężyny, będzie skutkowało podobnie - różne siły nacisku na amor ze względu na różnice wysokości sprężyny, ale to byś zapewne zauważył - trzask zwoju jest dobrze słyszalny.
Poduszki kup nowe z łożyskiem LM albo Febi i wymień na nowe.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

rosiaczek1989
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: sob mar 26, 2011 11:46

Jak wymienic poduszki amortyzatora???

Post autor: rosiaczek1989 » wt sie 20, 2013 15:35

Witam serdecznie. Podepne sie pod temat zeby nie zakladac nowego. W moim golfie cos pukalo stukalo. Pojechalem na stacje diagnostyczna w celu sprawdzenia co go boli. Diagnosta stwierdzil ze gumy na wachaczch ok laczniki drazki i inne tez ok. Powiedzial ze do wymiany jest poduszka amortyzatora . Moze zle zrobilem ale wymienilem sama poduszke bez lozyska. Lozysko wedlug mnie nie mialo jakiegos luzu obracalo sie swobodnie. Pukanie jednak zostalo ale tak jakby ale nie jest juz tak intensywne. Moje pytanie czy stare lozysko jest w jakis dziwny sposob wybite a moze ma jakis luz ze dalej cos puka? W weekend zamierzam jeszcze raz wszystko zdemontowac i zalozyc nowe lozysko ale fajnie by bylo jakby ktos podzieli sie ze mna swoim zdaniem na ten temat. Z gory dziekuje i pozdrawiam



marekosa2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: wt lip 02, 2013 16:55

Jak wymienic poduszki amortyzatora???

Post autor: marekosa2 » wt sie 20, 2013 16:29

Jeśli chodzi o poduszkę to i łożysko to jest mało prawdopodobne żeby stukały. Jeżeli reszta sprawdzona jest ok to stawiał bym na stukanie amortyzatora. W mk4 zwykle stukają gumy na stabilizatorze i zasadniczo raczej nic innego . Sporadycznie łączniki ale tylko te nieplastikowe. Gumy stabilizatora polecam zakupić w serwisie koszt około 45pln obie i będzie spokój na dłużej. Poduszki amora siadają i zwiększa się odległość miedzy talerzykiem a kielichem. Przy nowych gumach tej przerwy właściwie nie ma. Lożyska amorów warto wymienić bo właściwie to zwykle one się psują a nie poduszki.Łożyska rdzewieją i się zacierają objaw to przeskakiwanie sprężyny przy kręceniu w miejscu. Wymiana jest prosta i nie potrzeba ściągaczy ani zdejmować całej kolumny. Podnosimy auto zdejmujemy koło odkręcamy nakrętkę na górze amora zdejmujemy talerzyk odkręcamy łącznik od wahacza naciskamy na zwrotnicę i całość idzie w dół od spodu zdejmujemy poduszkę amora jeśli nie schodzi trzeba ją zbić gdyż potrafi się po latach zwulkanizować z łożyskiem. Po wyjęciu poduszki zakładamy koło opuszczamy auto tak żeby widoczne od góry łożysko było centralnie w środku otworu kielicha. Sprężyna jest ściśnięta ciężarem samochodu więc odkręcamy drugą nakrętkę od góry trzymającą łożysko, przekładamy nowe łożysko dokręcamy pierwszą nakrętkę podnosimy auto zdejmujemy koło opuszczamy kolumnę zakładamy nową poduszkę podnosimy kolumnę zakładamy talerzyk i drugą nakrętkę podnosimy na lewarku wahacz żeby dokręcić łącznik bez naprężeń zakładamy koło i opuszczamy auto. Lewa strona łatwiej prawa trudniej bo półoś opiera się na belce i jest mało miejsca na wyjęcie poduszki ale da się zrobić. Same poduszki są tylko nakładane więc nie wymagają ściskania sprężyn przy wymianie. W tym modelu nie spotkałem się z tak bardzo rozbitą poduszką żeby stukała. Powodzenia



przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

Jak wymienic poduszki amortyzatora???

Post autor: przemlin » czw sie 22, 2013 22:32

Zużyte łożyska poduszek górnych mcpersona objawiają sie tym ŻE WYCZUWALNE JEST NA KIEROWNICY PRZESKAWIANIE , STOPNIOWE OBRACJNIE SIE KIEROWNICY LUB W SKRAJNYM PRZYPADKU TRZESZCZENIE SKRZYPIENIE ŁOŻYSK/JA TAK MIAŁEM-tak ze słychać bardzo wyrażnie na zewnątrz/.Pozdrawiam.



ducati996
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt lis 11, 2011 10:11
Lokalizacja: Nowy Sącz
Auto: Volkswagen Passat B3'91
Silnik: PF

Jak wymienic poduszki amortyzatora???

Post autor: ducati996 » śr gru 11, 2013 10:14

Mam pytanie - czy w passacie B3 procedura jest taka sama? Czy trzeba ściskać sprężyny czy nie?
Prosze o szybka odpowiedż :)



XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

Jak wymienic poduszki amortyzatora???

Post autor: XV2 » śr gru 11, 2013 10:28

Trzeba ściskać.


MK2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=451131

MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=546133

Montaż ESP http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=590914

seaman1982
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: sob maja 15, 2010 12:43
Lokalizacja: Silesia

Re: Jak wymienic poduszki amortyzatora???

Post autor: seaman1982 » pt cze 27, 2014 10:02

Panowie potrzebuje pilnej odpowiedzi.
Robilem ostatnio cale przednie zaiweszenie. Mam wymieniony amory i wszystko co idzie do gory do kielicha, sprezyny i sworzen. Po wymianie tego w warsztacie jak otworzylem dzisiaj maske to na jednym kielichu nie ma szpary mniedzy kielichem a mocowaniem, a na drugim moge palca wlozyc. Czy jest mozliwe ze cos zle poskladali? Czeka mnie jeszcze geometria i mam juz termin, ale nie chcialbym zeby sie okazalo ze po jej zrobieniu bede musial znowu cos poprawiac i na nowo ustawiac.
Dodam jeszcze ze po tej wymianie lekko mam przestawiona kierownice w prawo. Siedzac na fotelu kierowcy prawe mocowanie jest wyzej a lewe nizej.Stad pytnie czy jechac najpierw do serwisu niech to poprawia czy przy zbieznosci to wyciagna, bo moze to wina tego ze sie rozjechala?



Awatar użytkownika
darkmen21
Oberschesien
Oberschesien
Posty: 376
Rejestracja: czw lut 19, 2009 19:03
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Jak wymienic poduszki amortyzatora???

Post autor: darkmen21 » sob lut 21, 2015 11:07

Panowie pytanie w sprawie tego amorka. Jeśli stuka mi kolumna dokładnie w kielichu i luźna jest góra amortyzatora to jest to wina ewidentna tej gumy prawda?


Było kilka VAGÓW- około 9, jednak nastał czas powrotu do kanciastych kształtów...
Jetta a2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=593732&p=6948476#p6948476

bry1ant
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob paź 11, 2014 21:07

Re: Odp: Jak wymienic poduszki amortyzatora???

Post autor: bry1ant » sob lut 21, 2015 11:16

Dobrze dokrecona jest ta nakretka na gorze amortyzatora?



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Jak wymienic poduszki amortyzatora???

Post autor: italiano_83 » sob lut 21, 2015 11:20

darkmen21 pisze:Panowie pytanie w sprawie tego amorka. Jeśli stuka mi kolumna dokładnie w kielichu i luźna jest góra amortyzatora to jest to wina ewidentna tej gumy prawda?
Gumy, albo łożysko się rozpadło które siedzi w gumie- tak czy siak trzeba rozkręcić i wymienić całość najlepiej.
Obrazek

i numery

Obrazek


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
marc13
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 219
Rejestracja: pn lis 29, 2010 19:07
Lokalizacja: Jawor

Jak wymienic poduszki amortyzatora???

Post autor: marc13 » pt cze 03, 2016 23:29

Odgrzewam wymienialem poduszki i lozyska .przy dokrecaniu nakretki na tloczek,tak dociagnelem zerozwalilo talezyk aluminiowy. Wymienilem nowe talerzyki i skrecilem slabiej zeby znowu nie strzelily ale teraz na dziurach slychac ze jest za luzno przy skrecie tez slychac jak lozyska chucza. Cos zle zlozylem? Czy to sie ulozy? Dociagac nakretke na tloczku,tylko ze boje sie ze strzeli znowu talezyk



Przemula
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: sob gru 03, 2011 12:55

Jak wymienic poduszki amortyzatora???

Post autor: Przemula » pn sty 16, 2017 07:11

Witam , ja u siebie miałem wymienione gumy na lemforder z nowymi łożyskami i po kilku miesiącach po wymianie sprężyny zauważyłem że ten ten tezyk czy podkładka która jest nad gumą przeleciała przez gumę . I byłem zmuszony założyć stara poduszkę . Czy takie coś się wam zdarzało i co zrobić a czego nie robić by było ok .



CzechuLG
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt sty 15, 2016 19:39
Lokalizacja: Gdańsk

Jak wymienic poduszki amortyzatora???

Post autor: CzechuLG » czw sty 19, 2017 00:15

Też mi się to zdarzyło w lemforderze.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości