Jak wymienic poduszki amortyzatora???

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

piekarelk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob lut 09, 2008 16:33
Lokalizacja: EŁK

Jak wymienic poduszki amortyzatora???

Post autor: piekarelk » pt lis 19, 2010 00:36

Witam!!!
Mam pytanie odnosnie wymiany poduszek z lozyskiem amortyzatora(przod),szukalem w wyszukiwarce ale tam tylko jest napisane ze nalezy wymienic ale nie jest opisane jak.Czy jak wyjme caly amor ze sprezyna na wierzch to trzeba ustawiac katy??Tego wolalbym nie robic.Moze da rade wymienic bez wyciagania??
Z gory dziekuje za pomoc,lepiej zapytac niz cos popsuc lub za duzo rozebrac.
Golf IV 1.6SR 98r
Pozdr...


Było 2x MK 2
Jest MK 4

kusmat19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: czw wrz 25, 2008 16:16
Lokalizacja: NYSA

Jak wymienic poduszki amortyzatora???

Post autor: kusmat19 » pt lis 19, 2010 01:18

SPOKO WYCIĄGASZ I ODKRECASZ NA KLUCZ 21 I SPOWROTE ZAKLADASZ NIC NIE USTAWIASZ MOZNA ZROBIC NIE WYCIAGAJAC ALE TO JEST BARDZIEJ SKOMPLIKOWANE


gti tdi maniak

Awatar użytkownika
tobi19761
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 307
Rejestracja: czw paź 15, 2009 20:42
Lokalizacja: toporowice

Jak wymienic poduszki amortyzatora???

Post autor: tobi19761 » pt lis 19, 2010 17:33

Musisz mieć sciagacz do sprężyn i będziesz miał dużo komplikacji!


tobi

piekarelk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob lut 09, 2008 16:33
Lokalizacja: EŁK

Jak wymienic poduszki amortyzatora???

Post autor: piekarelk » pt lis 19, 2010 20:25

Sciagacz do sprezyn mam,czyli moge smialo wyjac caly amor ze sprezyna i niema obawy o jakies kąty.?! Na wierzchu bedzie latwiej to zrobic niz kombinowac bez wyciagania. :)


Było 2x MK 2
Jest MK 4

Awatar użytkownika
tobi19761
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 307
Rejestracja: czw paź 15, 2009 20:42
Lokalizacja: toporowice

Jak wymienic poduszki amortyzatora???

Post autor: tobi19761 » pt lis 19, 2010 20:35

nie wiem jak tam w 4 jest ale ja jak wyciągnąłem w mojej trójce to musze ustawić kąt!radziłbym Ci odkręcić amor najpierw od góry,potem unieść auto z tej strony do góry,ściągaczem skręć spreżyne na maxa może Ci sie uda odkręcić poduszke!


tobi

Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Re: Jak wymienic poduszki amortyzatora???

Post autor: ciachotdi » pt lis 19, 2010 21:27

piekarelk pisze:Witam!!!
Mam pytanie odnosnie wymiany poduszek z lozyskiem amortyzatora(przod),szukalem w wyszukiwarce ale tam tylko jest napisane ze nalezy wymienic ale nie jest opisane jak.Czy jak wyjme caly amor ze sprezyna na wierzch to trzeba ustawiac katy??Tego wolalbym nie robic.Moze da rade wymienic bez wyciagania??
Z gory dziekuje za pomoc,lepiej zapytac niz cos popsuc lub za duzo rozebrac.
Golf IV 1.6SR 98r
Pozdr...
jakie masz objawy ze musisz wymienic poduchy???



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Jak wymienic poduszki amortyzatora???

Post autor: wojtas46 » pt lis 19, 2010 22:00

W środę to robiłem , musisz jednak wyjąc amorka ze sprężyną , wtedy łatwiej odkręcić drugą nakrętkę i zmienić poduchę . Może da się to zrobić bez wyjęcia amora , ale jak to zrobić , wiedzą chyba tylko mechanicy . Przy takich manewrach bez wyjmowania amora . gdyby obsunoł się ściągacz ze sprężyny można stracić paluszki. Po wyjęciu amorka dobrze jest wyczyścić goleń a następnie przed montażem , lekko przeciągnąć smarem dużo lepiej wchodzi . Mi operacja ta zajeła 3h , razem z wymianą gum na dążku stabilizatora . Oczywiście jeżeli wymieniasz poduchy , to razem z łożyskami



piekarelk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob lut 09, 2008 16:33
Lokalizacja: EŁK

Jak wymienic poduszki amortyzatora???

Post autor: piekarelk » pt lis 19, 2010 23:51

Tak,tak wymieniam poduchy razem z lozyskami oczywiscie :D,a objawy sa takie ze kupilem autko od mechanika,zawiecha jest cala w porzadku tylko zostalo wymienic poduchy i mozna smigac!!! Zapewnial mnie ze jakby cos z autem bylo nie tak zawsze moge do niego przyjechac.Bo szukalem na forum jak je wymienic i styknalem sie z ustawianiem katow,ale inni znajomi mi pisza ze moge smialo wyciagac amor i nietrzeba nic ustawiac.2 sruby u dolu przy piascie i 1 na gorze i amor wyjety?? Eeee mysle ze dam rade.
Dzieki


Było 2x MK 2
Jest MK 4

wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Jak wymienic poduszki amortyzatora???

Post autor: wojtas46 » sob lis 20, 2010 08:05

Na dole jest jedna śruba , na górze nakrętka na amorku



Awatar użytkownika
zpoe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: śr cze 06, 2007 11:00
Lokalizacja: Mysłowice - Silesia
Kontakt:

Jak wymienic poduszki amortyzatora???

Post autor: zpoe » sob lis 20, 2010 16:29

jakie kupiłeś poduszki? ja kupiłem z rok temu jakieś zamienniki nie pamiętam producenta i teraz czeka mnie ponowna wymiana...jak wymieniać je to chyba jednak warto kupić ori


[img]http://img294.imageshack.us/img294/5923/21442947bnm0.jpg[/img] [img]http://img167.imageshack.us/img167/2686/2144294604if2.jpg[/img]

docento987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw sie 09, 2012 09:26

Jak wymienic poduszki amortyzatora???

Post autor: docento987 » sob kwie 06, 2013 21:23

Siemano podłączam się do pytania a raczej do kwestii odnośnie tych kątów. O co z tym chodzi i czy faktycznie trzeba cos z tym robić? Pamiętam że jak wymieniałem w astrze to żadnych kątów nie było. Zdjęcie ze sprzężynami całej kolumny wymiana poduszek i wkręcenie jej z powrotem. godzina roboty na 2 amory a tu jest jakos bardziej skomplikowane z tymi kątami?



XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

Jak wymienic poduszki amortyzatora???

Post autor: XV2 » ndz kwie 07, 2013 11:29

tobi19761 pisze: będziesz miał dużo komplikacji!
Żadnych
tobi19761 pisze:nie wiem jak tam w 4 jest ale ja jak wyciągnąłem w mojej trójce to musze ustawić kąt
Ale ja wiem jak jest i nic nie trzeba ustawiać.
wojtas46 pisze: Może da się to zrobić bez wyjęcia amora
:grin: :crazy:
kusmat19 pisze: MOZNA ZROBIC NIE WYCIAGAJAC ALE TO JEST BARDZIEJ SKOMPLIKOWANE
Jak wyciąć kielich?? :panna:

Powiem prosto bo widzę macie problem. Wyciąga się całą kolumnę razem ze zwrotnicą i nic nie trzeba ustawiać.Wymieniasz na stole i po problemie.
Ostatnio zmieniony ndz kwie 14, 2013 08:59 przez XV2, łącznie zmieniany 1 raz.


MK2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=451131

MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=546133

Montaż ESP http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=590914

przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

Jak wymienic poduszki amortyzatora???

Post autor: przemlin » pn kwie 08, 2013 09:45

Kąt pochylenia koła w mk4 ustawia się na sworzniu wahacza odkrecając trzy śruby sworznia przy wahaczu wówczas kołem/zwrotnicą/piastą można manewrować w osi równoległej do osi obrotu koła .Jesli nie bedziesz ruszał tych śrób przy demontażu amorka to w teorii po wymianie poduszek nie musisz jechać na geometrie. Jedni twierdzą /nawet panowie co ustawiają geom. na profesjonalnych stacjach/ że w mk4 nie ustawia się kątów bo regulacja jest "niewielka".To ja sie pytam PO CO producent tak to zaprojektował???? W oplach są sworznie bez regulacji a kąt sie ustawia na kolumnie mc persona i co ??
Tu macie link ze temat jest głębszy niż się wydaje:P Pomiary przeprowadzone na mk4 Ten link powinien wisieć gdzies na forum żeby był widoczny.PZDR
viewtopic.php?f=77&t=419125" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.sitko.com.pl/files/autogeote ... szenia.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
A tu zrzut z po wyższej publikacji
Obrazek



Awatar użytkownika
Robson91
VW Baron
VW Baron
Posty: 3352
Rejestracja: pn cze 11, 2012 11:51
Lokalizacja: Małopolskie

Jak wymienic poduszki amortyzatora???

Post autor: Robson91 » ndz sie 18, 2013 23:22

odgrzeje kotleta. a mam pytanie czy da się wzrokowo ocenić że poduszka do wymiany ? bo u mnie zauważyłem ze jeden talerz wystaje bardziej niż z drugiej strony i nie jest prosto tylko pod lekkim kątem a tak napewno nie było


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=533635" onclick="window.open(this.href);return false; powoli do przodu...

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości