Stuki w przednim prawym kole

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

monia820312
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw lip 29, 2010 19:44

Stuki w przednim prawym kole

Post autor: monia820312 » ndz lis 14, 2010 22:10

Witam, od dwóch dni słychać stuki w prawym przednim kole przy ruszani i na drugim biegu, dodam do tego iż dwa tygodnie tem zmieniałam klocki hamulcowe, na początku po wymianie cos tam waliło ale potem sie uspokoił, ale od wczoraj to makabra. Może ktoś miał podobny kłopt z golfem z góry dziękuję...



mateez
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: sob kwie 26, 2008 21:55
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Stuki w przednim prawym kole

Post autor: mateez » pn lis 15, 2010 19:16

Ale przy prostych kołach czy przy skręconych? Może przegub wewnętrzny albo zewnętrzny ? Jak przy prostych kołach to może być wewnętrzny.



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Stuki w przednim prawym kole

Post autor: agrala » pn lis 15, 2010 19:52

Sprecyzuj doklaxdnie kiedy stuka i w jakiej pozycji sa kola.
Tak jak napisal kolega wyzej moze to byc wina przgubu, gum na wahaczach, niedokrecony amortyzator na gorze lub uszkodzone jego lozysko.
Ciezko cos powiedziec po Twojej wypowiedzi



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Re: Stuki w przednim prawym kole

Post autor: ciachotdi » pn lis 15, 2010 21:16

agrala pisze:Sprecyzuj doklaxdnie kiedy stuka i w jakiej pozycji sa kola.
Tak jak napisal kolega wyzej moze to byc wina przgubu, gum na wahaczach, niedokrecony amortyzator na gorze lub uszkodzone jego lozysko.
Ciezko cos powiedziec po Twojej wypowiedzi

Może kolega wie co mojemu golferowi dokucza objaw:
- jest to pojedyńczy stuk wystepujący na kolumnie mc persona przy skręconych kołach jak ruszam z jedynki albo wsteczny na równym terenie. nie wystepuje on w drodze i nie szczela byłem na stacji diagnostycznej i nic. Powtarzam jest to pojedyńcze stukniecie jak by ktoś wzioł 3kg młotka i zapier***** w koło. Help :(

objaw wystepuje raz z lewej raz z prawej strony, podczas kręcenia na postoju kierownicą nic nie szczela czyli łozyska górne odpadaja, tuleje wachacza prawie nowe, poduszzki pod silnikiem ok,



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Stuki w przednim prawym kole

Post autor: agrala » wt lis 16, 2010 15:56

Moga to byc lozyska - zazwyczaj slychac je przy ruszaniu badz hamowaniu, przy kreceniu kierownica nie slychac nic.
Skad dokladnie dobiega dzwiek?



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Stuki w przednim prawym kole

Post autor: ciachotdi » wt lis 16, 2010 21:14

agrala pisze:Skad dokladnie dobiega dzwiek?
jak bym to wiedział to bym wymienił :chytry:



art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

Stuki w przednim prawym kole

Post autor: art_2008_a_ » śr lis 17, 2010 10:02

ciacho840 pisze:- jest to pojedyńczy stuk wystepujący na kolumnie mc persona przy skręconych kołach jak ruszam z jedynki albo wsteczny na równym terenie. nie wystepuje on w drodze i nie szczela byłem na stacji diagnostycznej i nic. Powtarzam jest to pojedyńcze stukniecie jak by ktoś wzioł 3kg młotka i zapier***** w koło. Help :(

a wiesz u mnie niedawno też coś się takiego pojawiło - dokładnie takie same objawy i zniknęło po tym jak grzebałem przy .... układzie wydechowym ( przednia część ) - sprawdź czy coś tam się nie poluzowało /odkręciło



monia820312
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw lip 29, 2010 19:44

Re: Stuki w przednim prawym kole

Post autor: monia820312 » śr lis 17, 2010 12:07

Dziękuje z góry za odpowiedzi, stuki są silne przy hamowaniu a podczas jazdy słychac dźwięk podobny do grzechotki.
Podjechałam do mechanika spojrzał na to koło i stwierdził iż nic poważnego nie widzi ale jak poruszał koło w góre i dół jak samochód był na podnośniku stwierdził iż ma wytuczoną poduszkę ale moge jeszcze troche pojezdzić.
Czy zgadzacie sie na ta diagnozę !!!!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości