Co mogło się rozwalić???

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

R89W
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lip 18, 2010 22:06
Lokalizacja: Łódź

Co mogło się rozwalić???

Post autor: R89W » śr wrz 22, 2010 21:07

Witam. Ostatnio miałem problem i poszła mi cała felga, założyłem dojazdówke pojechałem trochę i trach dojazdówka poszła. A że do domu nie miałem daleko ok 2 km musiałem jechać na samej feldze :/ :/:/ .

Założyłem na następny dzień nową (używaną) felgę i teraz przy prędkości od 50 km/h czuć drganie delikatne kierownicy??

Co mogło pójść czy to może być wina felgi choć raczej jest prosta??



Naparstek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 21:52
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Co mogło się rozwalić???

Post autor: Naparstek » śr wrz 22, 2010 21:23

To co się stało że poszła cała felga? Może w zawieszeniu coś uszkodziłeś oprócz felgi. Ta nowa (używana) felga była wyważana?



art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

Co mogło się rozwalić???

Post autor: art_2008_a_ » czw wrz 23, 2010 21:51

R89W pisze:Co mogło pójść czy to może być wina felgi choć raczej jest prosta??

nie sądzę abyś "załatwił" łożysko lub jakiś sworzeń. Podnieś przód auta do góry ( dwa podnośniki pod wahacze ) nie zdejmując kół. Odpal silnik wrzuć biegi po kolei aż do IV i przypatrz się kręcącej się feldze czy ma bicie. Jeśli tak to wina felgi jeśli nie - a koło wyważone to trzeba jednak sprawdzić całe zawieszenie....



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Co mogło się rozwalić???

Post autor: Gawior » pt wrz 24, 2010 10:07

Wyważenie koła to w zakładzie możesz sprawdzić ( 5zł bodajże ). Podjedziesz i powiesz że chcesz je wyważyć. Zdejmą, wyważą, założą i nie będziesz musiał się bawić w podnoszenie auta itp.

Co do treści samego tematu, to powinieneś napisać jak doszło do załatwienia tej 1 felgi i tej dojazdówki. Mogło by wiele powiedzieć, bo co innego jak złapałeś zwykłego kapcia na gwoździu, co innego ja w dziurę się wpakowałeś i jeszcze co innego jak poszedłeś po bandzie i felgą ( jej bokiem ) w krawężnik uderzyłeś ( tak miałem ja w innym aucie i felga się skrzywiła przy mocowaniu śrub i nie do wyważenia to jest, ale wyszło podczas próby wyważenia to i na tej feldze biło na kierownicy ).


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości