co to za drgania??

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kozio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw paź 30, 2008 18:24
Lokalizacja: KRAŚNIK
Kontakt:

co to za drgania??

Post autor: kozio » ndz sie 15, 2010 23:28

Witam, otoż mam taki problem.W moim autku cos nie tak jest z zawieszeniem, przynajmniej tak mi sie wydaje.Podczas jazdy slychac i czuc takie dziwne buczenie jakby cos ocieralo, ale nie caly czas tylko tak czasami bardziej sie odczuwa, czasami mniej...to buczenie nie ma nic wspólnego z predkoscia wiec wykluczam lozysko...moze jedynie zalezne jest od obrotów silnika...te drgania daja sie odczuc praktycznie tylko na podlodze, nie czuje sie ich na kierownicy ani na pedalach.jedyne co podejrzewam to ze te drgania pojawily sie razem z takimi objawami: podczas postoju jak w miejscu krede kierownica czuje po podlodze takie silne drgania, nasilaja sie one jak włącze klimatyzacje- mechank przedstwail diagnoze poduszka pod silnikiem-czy zgadzacie sie z nim?aha i jeszcze jedno czy ta poduszka moze byc powodem tych drgan takze podczas jazdy?prosze o odpowiedz pozdrawiam



vwgolf fan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 12:49
Lokalizacja: zgorzelec

Re: co to za drgania??

Post autor: vwgolf fan » pn sie 16, 2010 21:25

przy kręceniu kierą czy przy włączonej klimie zmniejszają się lekko obroty i może przez czujesz lekkie drgania - może masz za niskie obroty i przy dodatkowym obciążeniu od klimy itd może one są za niskie.
Poduszki też można sprawdzić



art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

co to za drgania??

Post autor: art_2008_a_ » czw sie 19, 2010 12:21

kozio pisze:mechank przedstwail diagnoze poduszka pod silnikiem-czy zgadzacie sie z nim?aha i jeszcze jedno czy ta poduszka moze byc powodem tych drgan takze podczas jazdy?
kolego doczytałem się, że masz borę wiec w miarę nowe auto i powiem Ci tak:

sam przerabiałem temat poduszek silnika w dwóch autach i szanse, że mechanior ma rację są oględnie mówiąc średnie. Jak auto ma 15 -20 lat to poduszki będą już trochę sklepane i mogą się pojawić szarpania w układzie napędowym ale nie sądzę, że to już tak jest u Ciebie. To jakieś inne elementy wytwarzają drgania na tyle silne, że poducha ich nie jest w stanie wyłapać.

Tyle, że wydasz kasę na poduszki a mechanik zarobi i powie, że one były złe. A drgania zostaną... :chytry:



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

co to za drgania??

Post autor: feniks » pt sie 20, 2010 07:47

art_2008_a_ pisze:Jak auto ma 15 -20 lat to poduszki będą już trochę sklepane i mogą się pojawić szarpania w układzie napędowym ale nie sądzę, że to już tak jest u Ciebie.
nie przesadzajmy, przerabiałem u siebie 2 zjechane poduszki: skrzyni boczna i dolna
otwórz maskę niech ktoś zaciągnie ręczny i delikatnie rusza na wtecznym a Ty obserwuj ruchy silnika


Obrazek

art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

co to za drgania??

Post autor: art_2008_a_ » pt sie 20, 2010 09:03

feniks pisze:nie przesadzajmy, przerabiałem u siebie 2 zjechane poduszki: skrzyni boczna i dolna
no fakt, nie jest to całkiem wykluczone. Może kolego masz rację nie siedzę tam i nie wiem na 100 %

powiem tylko tyle... walczyłem jakiś czas temu z drganiami od silnika w jednym aucie (11 letnim Golfie ) i każdy mechanik w okolicy mówił po oględzinach auta: poduszki tylko poduszki - wymienić wszystkie na pewno do wymiany.. i co ?

mechanicy wymienili wszystkie i to na takie ori porządne bez żadnego skąpienia i .... ? I nic drgania nawet trochę nie zmalały. I się nie zmieniły. Walka o zwrot kasy też nie była łatwa za złą diagnozę usterki.
Problem rozwiązał się sam auto poszło do kasacji - szkoda całkowita.

A ostatnio te wyjęte niby złe poduszki zamontowałem do swojego '93 szrota bo przy hamowaniu silnikiem coś zaczęło walić i proszę... walenie zniknęło drgań zero na tych właśnie poduszkach co fachowcy mechanicy uznali że na pewno zajechane.
feniks pisze:otwórz maskę niech ktoś zaciągnie ręczny i delikatnie rusza na wtecznym a Ty obserwuj ruchy silnika
dobra rada, dokładnie tak, tylko trzeba jeszcze mieć trochę doświadczenia aby wiedzieć do kiedy ruchy silnika są w normie a kiedy poducha rzeczywiście się kończy. :D
Ostatnio zmieniony pt sie 20, 2010 09:11 przez art_2008_a_, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

co to za drgania??

Post autor: feniks » pt sie 20, 2010 09:10

art_2008_a_ pisze:a kiedy poducha rzeczywiście się kończy
u mnie było widać i było słychać metaliczne puknięcia :bigok:


Obrazek

art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

co to za drgania??

Post autor: art_2008_a_ » pt sie 20, 2010 09:14

to od poduszka pod skrzynią metalicznie pukała... bo ta tylna silnika pada w ciszy tyle, że jej luz powoduje szarpanie przy hamowaniu silnika.

ale fakt, trzeba to sprawdzić taką metodą jak kolega wyżej napisał:D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości