Dziwny szum podczas jazdy

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

grz_storm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob maja 15, 2010 15:08
Lokalizacja: Ełk

Dziwny szum podczas jazdy

Post autor: grz_storm » czw sie 12, 2010 20:36

Witam. Może opisze najpierw o co kaman
Podczas jazdy po mieście przy uchylonej szybie słysze dziwny szum jakby z kół się wydobywał. Od strony kierowcy najintensywniej go słychać ale głośny nie jest. Słychać go dopiero gdy jadę przy krawężniku norlamnie jak nic nie ma to nie ma takiego szumu i przy większych prędkościach tak powyżej 70km/h No i ostatnio mi się zdarzyło popiskiwanie z przedniego koła od kierowcy przy bardzo małej prędkości Popiskiwanie było takie przerywane ale bardzo słyszalne i nie wiem co się dzieje Nawet przy wciśniętym hamulcu ten sam dzwięk się wydobywał no i nie wiem co z tym robić Jaki może być tego powód? Proszę o wsparcie.
Dziękować z góry



enzo2211
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 596
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 12:42
Lokalizacja: Gidle ERA
Kontakt:

Dziwny szum podczas jazdy

Post autor: enzo2211 » czw sie 12, 2010 21:01

Mim zdaniem to normalnie gumy ci szumią... Był ten szum wcześniej? Może opony masz już w stanie agonalnym albo nowe... Tak samo z siebie nie szumi.


Druciarstwo - to jest to co kocham ...

webster__
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: pn sie 04, 2008 17:40
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Dziwny szum podczas jazdy

Post autor: webster__ » pt sie 13, 2010 19:33

nie sadze aby popiskiwaly oponoy... wydaje mi sie ze na 99.9% sa to lozyska.. choc dla pewnosci mozesz wrzucic inne kola aby wykluczyc opony chyba ze jezdzisz na nich jush jakis czas i nie bylo tego wczesniej ;)


moje mk3 AAZ+ -120 na rsl
viewtopic.php?p=4030824#4030824" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Dziwny szum podczas jazdy

Post autor: prezesik25 » sob sie 14, 2010 05:09

grz_storm pisze:Słychać go dopiero gdy jadę przy krawężniku norlamnie jak nic nie ma to nie ma takiego szumu
He He !! Bo jak jedziesz przy krawężniku to dźwięk szumu odbija się od krawężnika i trafia Ci do uszu :bigok:
A jak jedziesz wzdłuż jakiejś ściany lub we wiadukcie to szumi czy nie? :hmm:


Obrazek
Obrazek

grz_storm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob maja 15, 2010 15:08
Lokalizacja: Ełk

Dziwny szum podczas jazdy

Post autor: grz_storm » sob sie 14, 2010 12:50

Szumi szumi... Udało mi się zindetyfikować problem. Po I metalowa osłonka była wygienta i ocierała o tarcze hamulcową bez problemu ją zrobiłem natomiast po II z tym mam problem i proszę o małe wsparcie: Klocki hamulcowe mam nowe założone (założone ok. 4 tyg temu) i po prostu mi nie odbijają do końca i 3mają tarcze hamulcową w delikatnym zacisku. Wciskanie i puszczanie hamulca nic nie pomaga. Ogólnie hamulce mam tylko że nie chcą odbić. Co trzeba zrobić aby rozluźnić te hamulce? Nie znam się do końca na mechanice ale czy to wina jakieś pompki od hamulca? Jeśli tak to jak ją przeczyścić? Wole samemu krok po kroku to wykonać przynajmniej jakieś doświadczenie nabędę na przyszłość :D jeśli już jest jakiś temat o tym założony to proszę o link do niego. Dzięki wszystkim z góry :)



art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

Dziwny szum podczas jazdy

Post autor: art_2008_a_ » czw sie 19, 2010 14:24

grz_storm pisze:Klocki hamulcowe mam nowe założone (założone ok. 4 tyg temu) i po prostu mi nie odbijają do końca i 3mają tarcze hamulcową w delikatnym zacisku. Wciskanie i puszczanie hamulca nic nie pomaga. Ogólnie hamulce mam tylko że nie chcą odbić. Co trzeba zrobić aby rozluźnić te hamulce?
kolego też tak czasami miewałem... po prostu zestaw naprawczy zacisku z kompletem nowych gumek i po sprawie. Oczywiście kontrola czy się nie zaciera coś w środku... jeśli tak to szlif drobniutkim papierem ściernym.. składasz całość i gra. Tylko nie wiem czy czasem nie powinien tego zrobić mechanik. to kosztuje ale to jednak hamulce.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości