GOLF V problemy z utrzymaniem prostej jazdy...

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

waldus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob wrz 12, 2009 00:19
Lokalizacja: PL[Bydgoszcz]

GOLF V problemy z utrzymaniem prostej jazdy...

Post autor: waldus » czw sie 12, 2010 19:14

Witam

Niedawno miałem kolizje drogową , z blacharki wiele nie ma ale samochód dostał prawie centralnie w lewe przednie koło w momencie kiedy było skręcone w lewo... oczywiście problemu by nie było gdyby nie fakt że szanowna władza chciała mi wręczyć mandat i zgonić na mnie winę...

objawy problemu:

Żeby samochód jechał prosto muszę trzymać kierownicę o około 1/4 obrotu przekręconą w lewo
Gdy dodaje gazu automatycznie muszę kontrować kierownicę bo ... ściąga samochód w prawo , bez kontrowania samym dodawaniem i puszczaniem gazu samochód wykonuje slalomy
Po gwałtownym dodaniu gazu samochód jest trudny do opanowania przez to ściąganie
Zdziera mi przednie opony po zewnętrznych stronach

Ma ktoś jakieś pomysły co może sprawiać taki problem?



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

GOLF V problemy z utrzymaniem prostej jazdy...

Post autor: Shmatan » czw sie 12, 2010 21:38

Na stacji diagnostycznej powiedzą Ci dokładniej co jest do wymiany - sanki mogły dostać, i najpierw trzeba by się nimi zająć - później zbierzność, sprawdzenie felg, i może coś z tego będzie



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10518
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

GOLF V problemy z utrzymaniem prostej jazdy...

Post autor: doggie » wt sie 17, 2010 00:34

sanki w Mk5 są aluminiowe i w przypadku "dzwona" bardzo podatne na pękanie, a zapytam - miałeś dzwona - naprawiałeś auto a po tym nie byłeś na zbieżności i geometrii? :hmm:



animag18
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: czw gru 24, 2009 14:25
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

GOLF V problemy z utrzymaniem prostej jazdy...

Post autor: animag18 » wt sie 17, 2010 12:40

tak jak koledzy mowia jedz na zbieznosc i ci wszystko powiedza.koszt u mnie 70zł



waldus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob wrz 12, 2009 00:19
Lokalizacja: PL[Bydgoszcz]

Re: GOLF V problemy z utrzymaniem prostej jazdy...

Post autor: waldus » wt sie 17, 2010 13:37

doggie pisze:sanki w Mk5 są aluminiowe i w przypadku "dzwona" bardzo podatne na pękanie, a zapytam - miałeś dzwona - naprawiałeś auto a po tym nie byłeś na zbieżności i geometrii? :hmm:
Nic z autem nie robiłem na chwilę obecną z uwagi na drugi samochód więc mk5 sobie stoi ale czas się nim zająć i chciałbym orientacyjnie wiedzieć czego pilnować.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości