Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

krychos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr sie 20, 2014 13:02

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: krychos » pt wrz 30, 2016 13:09

Telefonowałem pod podany przez Was numer, odsyłają mnie na razie do dealera.
U mnie też zauważyłem hałas po kilkuset kilometrach. Ja spróbuję to nagrać to mi powiecie czy u Was też tak jest.



marekmm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob paź 03, 2015 14:57
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: marekmm » pt wrz 30, 2016 18:44

krychos pisze:Telefonowałem pod podany przez Was numer, odsyłają mnie na razie do dealera.
U mnie też zauważyłem hałas po kilkuset kilometrach. Ja spróbuję to nagrać to mi powiecie czy u Was też tak jest.
To ty kolego nie byłeś z tym u dealera i najpierw zadzwoniłeś do Poznania???? Przecież przez telefon ci w Poznaniu nie naprawią... Z centralą kontaktujemy się jak serwis nas olewa i tyle.



krychos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr sie 20, 2014 13:02

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: krychos » śr paź 05, 2016 07:58

Zrobiłem to celowo. Chciałem sie dowiedzieć czy przypadkiem jakiejś akcji serwisowej nie ma. Poza tym im więcej osób bedzie "maglowało" centralę w tej sprawie, jest większa szansa, ze cos z tym zrobią.



almus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr paź 05, 2016 14:40

Re: Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: almus » śr paź 05, 2016 14:58

Witam,

Na amortyzatorach 5Q0513029LL zrobiłem 2000 km, na początku myślałem że VW znalazł rozwiązanie problemu, myliłem się. To trzeci zestaw który testuje (nie licząc fabrycznych), hałas jest inny, teraz to jest dudnienie, dotyczy tylko prawego koła, dźwięk najbardziej denerwuje jadąc po lekko wystających studzienkach albo łatach asfaltu. Zgłosiłem się do serwisu, tym razem nie "słyszą" problemu, twierdzą że nikt nie zgłaszał problemu z tym modelem amortyzatorów do Poznania, żadnych nieprawidłowości w zawieszeniu nie znaleźli. Myślę że z biegiem czasu lewa strona też się wytłucze, mimo że jeździ po lepszej nawierzchni. Póki co upuściłem powietrze w tylnych kołach do 1,9bar i słucham głośniej muzyki.



Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: wojtas_GT » śr paź 05, 2016 15:47

almus pisze:Witam,

Na amortyzatorach 5Q0513029LL zrobiłem 2000 km, na początku myślałem że VW znalazł rozwiązanie problemu, myliłem się. To trzeci zestaw który testuje (nie licząc fabrycznych), hałas jest inny, teraz to jest dudnienie, dotyczy tylko prawego koła, dźwięk najbardziej denerwuje jadąc po lekko wystających studzienkach albo łatach asfaltu. Zgłosiłem się do serwisu, tym razem nie "słyszą" problemu, twierdzą że nikt nie zgłaszał problemu z tym modelem amortyzatorów do Poznania, żadnych nieprawidłowości w zawieszeniu nie znaleźli. Myślę że z biegiem czasu lewa strona też się wytłucze, mimo że jeździ po lepszej nawierzchni. Póki co upuściłem powietrze w tylnych kołach do 1,9bar i słucham głośniej muzyki.
Tak czułem. Moje tylne bilsteiny nadal są ciche, a już kilka miesięcy jeżdżą. :smoke: Co do skrzypienia z przodu u mnie, który już jakiś czas słyszę - serwis usłyszał od razu i dość długo szukano, szukano aż znaleziono prawdopodobną przyczynę - nasmarowano tuleje tylne wahaczy przednich po zdjęciu obejm i dużo nie jeździłem od tego czasu ale wydaje mi się że przód pracuje teraz bezgłośnie, a skrzypiało przy garbach i przechyłach większych. Jeśli się coś zmieni dam znać.



foxtom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt wrz 27, 2016 15:34

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: foxtom » pn paź 17, 2016 10:08

Witam, JA mam golfa 1.6 TDI 2014 rok produkcji i jak zatankuje paliwo do pełna to słyszę przy manewrowaniu na parkingu, lub w trakcie jazdy, hamowanie, przyspieszanie głuche stukanie, i przelewanie się paliwa, tak jakby bak pracował razem z paliwem i się przemieszczał, lub o coś uderzał. Dzieje się tak mniej więcej do wyjeżdżenia płowy baku.
Pojechałem z tym do ASO, mistrz serwisu przejechał się ze mną i stwierdził że coś jest nie tak... ewidentnie słychać głuche stukanie, umówiłem się wiec na serwis. Okazało się że do wymiany jest bak paliwa podobno jakaś oderwana grodź w baku stukała i stąd ten problem, wydawało się mi to nawet logiczne. Po wymianie odebrałem samochód i... stuka tak samo jak wcześniej... głuche tępe uderzenia, za każdym razem jak hamuje, parkowanie to już w ogóle jeden wielki głuchy stuk.
Zgłosiłem się ponownie do ASO, i ASO podobno po konsultacji z VW stwierdzili że to jest normalna praca dla wszystkich Golfów 1.6 TDI Variant...!
Tylko nie rozumiem jak normą w nowym samochodzie może być całkowity brak komfortu jazdy:/ nawet jak mam włączone radio to słychać:/ nie wiem co mam zrobić gdzie się odwołać? Może ktoś ma takiego golfa i mógłbym mi powiedzieć czy tak samo się mu dzieje? albo miał podobne przejścia z VW?

Pozdrawiam
Tomek



Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: wojtas_GT » pn paź 17, 2016 10:52

Ten bak byl w ramach gwarancji?

Stuki mamy wszyscy - doczytaj co po kolei z nimi zrobić. Nie wiem czy sie skontaktowali czy sciemniaja ale u niektorych byly wymiany amortyzatorow w ramach gwarancji, ktore niestety zakonczyly sie fiaskiem. Spokoj maja tylko ci, ktorzy zmienili fabryczny sachs na zamiennik, bilstein. Oczywiscie na swoj koszt. Ja juz jakis czas z nimi jezdze i nadal nie ma terkotania, sam za nie dalem nieco ponizej 400zl a auto jest nadal na gwarancji. Nie mowie ze na pewno u Ciebie jest to samo, ale zdemontuj tylne amory i wyjedź na uliczke popekana bardzo powoli to zaraz zobaczysz ze jest cisza - jesli to o ten terkot chodzi w tym aucie. Bak moze wyolbrzymia ten efekt albo autosugestia, ja nie zauwazylem takiej zaleznosci.

Coraz gorsze te auta robią. ...



foxtom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt wrz 27, 2016 15:34

Re: Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: foxtom » pn paź 17, 2016 11:19

Tak, bak został wymieniony w ramach gwarancji.

najdziwniejsze jest to że przed wymianą to według serwisu był nie naturalne hałasy, a po wymianie te same hałasy stały się naturalne....
Jak poprosiłem żeby przewieźli mnie w takim razie jakimś samochodem takim samym żebym te hałasy mógł usłyszeć to stwierdzili że nie majasamochodu w takiej konfiguracji. A hasłas ów jest naturalny tylko dla golfa w specyfikacji 1.6 TDI Variant, podobno już w hatchbacku takich hałasów nie ma... Jak dla mnie robią mnie w bambuko, bo gwarancja mi się kończy w końcem października, ale nie wiem co zrobić:/ Gdzie się odwołać itp. To nie jest przelewanie się paliwa tylko głuche uderzenia faktycznie tak jakby przegroda w baku, lub coś w nim uderzało w jego scianki, głuche uderzenie.... może samo paliwo tak uderza... ale nie powinno zwłaszcza jak zatankuje pod korek... wtedy nie powinno latać... bardzo dziwna sprawa, a w serwisie traktują mnie jak idiotę na zasadzie
"Idź Pan w *#cenzura#*" tylko gdzie więcej mogę się udać...

To raczej nie są amorki bo hałas pojawia się od pełnego baku do mniej więcej połowy paliwa w baku... poniżej połowy nie występuje.



Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: wojtas_GT » pn paź 17, 2016 13:39

I stuka paliwo...

Post przydlugi i trzeba owszem troche uporu ale i checi rozwiazania swoich problemow, ktorych u Ciebie nie widze. Jesli chodzi o ich slyszenie - wszystko sie zgadza. Serwisy spychaja sprawy na potem - tez prawda. Kazalem im napisac ze wszystko gra i zaraz zaczeli inna gadke - z innym tematem akurat.

Jesli jestes laikiem poszukaj kogos kto jednak pomoze w postaci wymontowania tych amorkow bo latwa i szybka robota. A samo chlupotanie tez moze masz, ja mam benzyne to nie zauwazylem, moze sa roznice w baku. Kazde kombi tlucze, pisalem ze nawet na jeździe przed zakupem w aso stuk slyszalem, w hb nie, to co mowia to prawda choc byli tu i tacy co im w hb stukalo. Przeczytaj podumaj i i tak oni Ci nie pomoga w tych stukach czy terkotach. Dobrze sie sprzedaje bilstein. Poza tym niektore slabsze wersje mialy i w kombi belke z tylu wiec tam nie wiem czy tez stuka, na pewno sa inne amory.



almus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr paź 05, 2016 14:40

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: almus » pn paź 31, 2016 12:11

Czy ktoś ma założone amortyzatory 5Q0513029LL, jak wasze wrażenia?



marekmm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob paź 03, 2015 14:57
Lokalizacja: Piaseczno

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: marekmm » pn paź 31, 2016 13:33

Ja czekam już miesiąc na sprowadzenie bo serwis twierdzi że nie ma ich dostępnych w Polsce. Ściema chyba jakaś. W środę zadzwonię do Poznania i dopytam.



pera2408
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt sie 03, 2010 18:18
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: pera2408 » wt lis 01, 2016 11:42

almus pisze:Czy ktoś ma założone amortyzatory 5Q0513029LL, jak wasze wrażenia?
Ponad 2 tys mam na nich przejechane. Dalej cisza i spokój.



almus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr paź 05, 2016 14:40

Re: Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: almus » śr lis 02, 2016 21:04

Jak dam radę to nagram pracę zawieszenia w moim golfie, może mikrofon telefonu uchwyci te dźwięki. Miałem okazję zrobić kilka km golfem kombi 2014r. samochód pochodzi ze szwedzkiej sieci dealerskiej praca zawieszenia zupełnie inna, ciszej i bardziej miękko.



marekmm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob paź 03, 2015 14:57
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: marekmm » czw lis 03, 2016 20:30

almus pisze:Czy ktoś ma założone amortyzatory 5Q0513029LL, jak wasze wrażenia?
Mi też właśnie założyli. Narazie cisza ale jak długo??? Ogólnie czwarty komplet już zakładam w ciągu roku, już mnie mają dość w serwisie ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości