stykanie po jednej stronie podczas skretow i hamowania.

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
arek607
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: czw lip 12, 2012 17:09
Lokalizacja: Hrubieszów/Rzeszów

stykanie po jednej stronie podczas skretow i hamowania.

Post autor: arek607 » sob paź 06, 2012 09:09

Miałem stuki podobne do tych w temacie. Wymieniłem tuleje wahacza (pionowe) bo na nie najczęściej pada podejrzenie. Niestety stukanie nie ustało. Akurat kończył mi się przegląd to pojechałem na SKP. Gość mówi, że wszystko jest OK. Powiedziałem mu o tym stukaniu i żeby to sprawdził. Okazało się że przyczyną była guma na drążku stabilizatora. Coś takiego: http://moto.allegro.pl/guma-tuleja-stab ... 85426.html" onclick="window.open(this.href);return false;.
Wymieniłem od razu 2 bo robota jest trochę przewalona a koszt 10 zł/szt to żaden koszt. Efekt?? Cisza jak makiem zasiał.

UWAGA!!! Jak się ktoś zdecyduje wymieniać to do golfa są 2 rodzaje: 21mm i 23mm. Trzeba sobie najpierw zmierzyć średnicę drążka stabilizacyjnego.


VW Golf 1.9 TDI AJM 115KM LINK

Obrazek

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

stykanie po jednej stronie podczas skretow i hamowania.

Post autor: Shmatan » sob paź 06, 2012 15:49

arek607, rodzajów jest więcej, nieoryginalne wysypią Ci się w ciągu miesiąca, robota nie jest przewalona tylko zajmuje 10 minut bez kanału pod blokiem (na upartego bez odkręcania kół) ;] Temat znany na forum



Awatar użytkownika
arek607
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: czw lip 12, 2012 17:09
Lokalizacja: Hrubieszów/Rzeszów

stykanie po jednej stronie podczas skretow i hamowania.

Post autor: arek607 » sob paź 06, 2012 16:17

Stawiam flaszkę 0,7 jak wymienisz obie gumy pod blokiem bez odkręcania kół. Ja będę stał nad Tobą ze stoperem w ręku i odliczał 10 minut :helm:


VW Golf 1.9 TDI AJM 115KM LINK

Obrazek

teo301
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr wrz 15, 2010 20:47

Re: stykanie po jednej stronie podczas skretow i hamowania.

Post autor: teo301 » sob lut 16, 2013 22:28

arek607 pisze:Miałem stuki podobne do tych w temacie. Wymieniłem tuleje wahacza (pionowe) bo na nie najczęściej pada podejrzenie. Niestety stukanie nie ustało. Akurat kończył mi się przegląd to pojechałem na SKP. Gość mówi, że wszystko jest OK. Powiedziałem mu o tym stukaniu i żeby to sprawdził. Okazało się że przyczyną była guma na drążku stabilizatora. Coś takiego: http://moto.allegro.pl/guma-tuleja-stab ... 85426.html" onclick="window.open(this.href);return false;.
Wymieniłem od razu 2 bo robota jest trochę przewalona a koszt 10 zł/szt to żaden koszt. Efekt?? Cisza jak makiem zasiał.

UWAGA!!! Jak się ktoś zdecyduje wymieniać to do golfa są 2 rodzaje: 21mm i 23mm. Trzeba sobie najpierw zmierzyć średnicę drążka stabilizacyjnego.
ja to dzis przerabialem jest tez 18mm.



teo301
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr wrz 15, 2010 20:47

stykanie po jednej stronie podczas skretow i hamowania.

Post autor: teo301 » sob lut 16, 2013 22:30

witam podepne sie do tematu .ja postawie arek607 dwa litry gogi jak wymieni obydwie gumy bez zdjemowania kół w 20min.pod blokiem



teo301
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr wrz 15, 2010 20:47

stykanie po jednej stronie podczas skretow i hamowania.

Post autor: teo301 » sob lut 16, 2013 22:32

witam podepne sie do tematu .ja postawie arek607 dwa litry gogi jak wymieni obydwie gumy bez zdjemowania kół w 20min.pod blokiem,odrazu polecam kupić FEBI z parcianym pasem w środku jest pokryty teflonem kolega wymienial dwa lata temu i ma spokoj.pisali na forach zeby niekupowac gołych gumowych bo beda piszczeć z biegiem czasu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 8 gości