[mk4] Rozrząd 1.8T AUM spada z koła

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pompak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw kwie 20, 2017 21:24

[mk4] Rozrząd 1.8T AUM spada z koła

Post autor: pompak » śr cze 17, 2020 14:53

Witam.
Po wymianie rozrządu w silniku 1.8T AUM pasek zjeżdża z koła rozrządu, najpierw założyłem zestaw Continental CT909WP4 i pasek zjeżdżał + pasek bardzo luźny , potem wymieniłem rolkę z zestawu Continental CP909WP1 i ciągle jest to samo, ale rozrząd jest mocno napięty.
Pierwsze 3 zdjęcia są z mojego silnika, pozostałe 3 z innych silników i jak widać 2 też mają na krawędzi a jeden nie...
Prośba do posiadaczy silników poprzecznych o zrobienie zdjęcia czy też tak macie czy to jest jakiś błąd?
Dodam, że po założeniu i kręceniu wałem pasek był na środku, dopiero po odpaleniu się ustawił tak jak na zdjęciach.
Pozdrawiam


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[mk4] Re: Rozrząd 1.8T AUM spada z koła

Post autor: grg474 » sob cze 20, 2020 17:38

zerknij na swoją trzecią fotkę - widać wyraźnie, że sprawcą jest rolka napinacza, która jest wysunięta na zewnątrz - tak jakbyś ją źle założył


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości