[mk2] Swap z 1.6td na 1.9td oraz swap hamulców.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

thetresko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn sty 16, 2017 14:03

[mk2] Swap z 1.6td na 1.9td oraz swap hamulców.

Post autor: thetresko » czw sie 29, 2019 00:20

Witam serdecznie :grin:
Pierwszy swój temat na tym forum napisałem ponad dwa i pół roku temu. Teraz, po takim czasie, znów przychodzę po pomoc. Chociaż bolid wciąż ten sam :hmm:

Wiem, że temat niejednokrotnie wałkowany, ale mimo wszystko potrzebuję odpowiedzi na kilka pytań.
Otóż moi drodzy w moim swetrze siedzi aktualnie 1.6td. Niestety jego żywot dobiega powoli końca, kopci niesamowicie, moc już właściwie stracił, oleju pali więcej niż paliwa. Więc pora go zmienić...
W garażu czeka już 1.9td wraz ze skrzynią. Wymieniłem mu upg, wrzuciłem większe wtryski, wyczyściłem, wychuchałem, wydmuchałem.

I teraz pojawia się zagwozdka.
Ponieważ - skrzynia wjeżdża ta od 1.9 (nie znam niestety oznaczeń). Co z półośkami? Czy fabryczne mogą zostać, czy zaopatrzyć się w inne? Jeśli inne, to z jakiego samochodu?
Przeguby muszę zmienić na pewno, ponieważ w skrzyni są kielichy 100mm, a aktualnie na moich półośkach są 80mm.

Czy mogę usunąć czujnik prędkościomierza ze skrzyni biegów i w to miejsce wkręcić ślimaka? Bo u mnie licznik jest na linkę, a nie elektronika tak jak w trójeczce :banghead:

Teraz sprawnie przejdę do drugiego tematu, mianowicie hamulce:
Z czego najlepiej swapować hamownie do dwójasa? Tak, żeby było to w miarę p&p? Coś w miarę dostępnego, bo mój studencki portfel już dużo przeszedł niestety :-(

Dzięki za odpowiedzi, trzymajcie się :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości