Słabe ciś. oleju, wyciek między skrzynią a silnikiem -Jaki olej?

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Nowyy11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr maja 27, 2015 21:04

Słabe ciś. oleju, wyciek między skrzynią a silnikiem -Jaki olej?

Post autor: Nowyy11 » pt sty 11, 2019 21:54

Witam Wszystkich.
Kieruję się z prośbą o poradę.
Mam problem z silnikiem 1600cm3, a dokładniej po nagrzaniu silnika momentami traci ciśnienie co skutkuje ukazaniem się kontrolki ciśnienia oleju. Dodatkowo mam wyciek prawdopodobnie z uszczelniacza między połączeniem skrzyni, a silnika.
Nie mam pieniędzy na naprawy i muszę zastosować środki doraźne. Druga sprawa, że opłacalność naprawy też stoi pod znakiem zapytania.
Obecnie silnik pracuje na oleju 5w40, pytanie na jaki inny olej warto byłoby wlać aby sytuacja z ciśnieniem oleju się poprawiła oraz może udało by się też jakoś choć na jakiś czas uszczelnić silnik od wycieku?
Propozycje które do tej pory mam to:
10w40 półsyntetyk
15w40 mineralny
lub dodatkowo ponoć można zastosować np. Liqui Moly Oil Verlust STOP, co niby ma przy-tamować wycieki poprzez regenerację uszczelki. Czy to działa, to nie wiem...

Bardzo proszę o porady i informacje. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Słabe ciś. oleju, wyciek między skrzynią a silnikiem -Jaki olej?

Post autor: marcin7x5 » ndz sty 13, 2019 13:05

Samą wymianą oleju silnika nie naprawisz. Chcesz konkretnych porad co do naprawy to podaj więcej szczegółów odnośnie auta i silnika. Niestety koszty będą i skoro nie dysponujesz funduszami to raczej nic nie polepszysz. Najtańszą rzeczą jaką warto zrobić to pomiar ciśnienia oleju.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 11 gości