Bora ARL swap do Golf Kombi ASZ

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
krizzo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: czw wrz 29, 2011 23:34

Bora ARL swap do Golf Kombi ASZ

Post autor: krizzo » ndz lut 04, 2018 09:15

Panowie tak sprawa jest mam na dzień dzisiejszy borę w arl'u w której mam wszystko porobione na glanc

Ale jednak zaczyna powoli być uciążliwe posiadanie sedana, przydało by mi się 6 szybowe kombi

Teraz chodzi mi po głowie - zakup golfa 4 kombi w takim samym lakierze i w asz 130 (z climatronikiem)

Teraz żeby nie przekładać silnika to co bym musiał tam przełożyć?

Na mój rozum:

- turbo
- przedni pas fmic
- orurowanie turbo
- ecu + zegary

Turbo z asz i arl z tego co wiem różni się minimalne, ale mam już program na 180 kuca i w sumie to spoko jeździ, to by mi pasowało żeby tak zostało

Czy wtryski by mogły zostać z asz?

Ogólnie mam oem xenony z bory, bym sobie zrobił swapa golf -> bora, w UK nie wychodziły bory w kombi tylko golfy

Wnętrze sobie ogarnę bez problemu, tylko chce żeby był ten climatronic żeby nie pruć aż tak głęboko, najbardziej mnie interesuje czy obejdzie się bez full swapa silników



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Bora ARL swap do Golf Kombi ASZ

Post autor: muszkatobiasz » pn lut 05, 2018 00:05

krizzo pisze:- turbo
tak lub założyć gtb
krizzo pisze:przedni pas fmic
tak lub założyć centralny fmic i zrobić orurowanie od nowa
krizzo pisze:ecu + zegary
może samo ecu zależy jakie immo jest w tym drugim idzie to zgrać a jeśli by pompki nie pasowały to zrobić nowy program pod te graty co są seryjnie i na pewno po wyżej 160km da rade podnieść
krizzo pisze:Czy wtryski by mogły zostać z asz?
zależy jakie pompki tam siedzą jak takie same to tak



Awatar użytkownika
krizzo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: czw wrz 29, 2011 23:34

Bora ARL swap do Golf Kombi ASZ

Post autor: krizzo » pn lut 05, 2018 21:20

Dzięki za odpowiedź,

Ogólnie rozgrywa się wszystko o koszta, bo chciałbym na końcu mieć dwa samochody i jeden bym sprzedał z powrotem

Kupić golfa 130
Poprzekładać bora 150(180) - golf 130
Sprzedać bore już gratami od 130

180km mi wystarcza w zupełności (może i 130 by starczyło) ale już graty są i myślę swap dosyć prosty

Zegary bym zmienił z immo bo mam w borze full fis sport.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Bora ARL swap do Golf Kombi ASZ

Post autor: muszkatobiasz » pn lut 05, 2018 21:57

no to zegary z ecu i pestka z kluczyka a resztę bym też przełożył czyli turbo bo jest mocniejsze i trudno poszukać coś zdrowego z arl a tylko przełożysz miejscami to samo pompki jeśli inne numery to przełożyć to samo z chłodnicami



Awatar użytkownika
krizzo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: czw wrz 29, 2011 23:34

Bora ARL swap do Golf Kombi ASZ

Post autor: krizzo » wt lut 20, 2018 07:11

Pas przedni mi podejdzie z bory do golfa i na przemian?

Z tego co widzę dostanie takiej sztuki jeszcze w kolor będzie mogło trochę zająć, z drugiej strony też szkoda mi xenonów musiałbym sprzedać i coś kupić ewentualnie

Póki co jest jeden golf kombi w innym kolorze ale 130/climatronic/malowane listwy



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Bora ARL swap do Golf Kombi ASZ

Post autor: wesol » wt lut 20, 2018 07:31

Ten SWAP nie ma sensu. Chyba że kupisz jakies tanie autko z super stanem technicznym blachary z silnikiem nie wiem SDI czy 1.4 i wtedy swap. Reszta co zostanie to do Polski na lawecie na części i tyle.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
krizzo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: czw wrz 29, 2011 23:34

Re: Bora ARL swap do Golf Kombi ASZ

Post autor: krizzo » wt lut 20, 2018 21:20

wesol pisze:Ten SWAP nie ma sensu. Chyba że kupisz jakies tanie autko z super stanem technicznym blachary z silnikiem nie wiem SDI czy 1.4 i wtedy swap. Reszta co zostanie to do Polski na lawecie na części i tyle.
Moim zdaniem:

Kupuje takiego golfa za 1000-1500funta

Swapuje sobie co chce (turbo, ic, wtryski?, no i zamieniam przody jak będzie ten sam lakier)

Sprzedaje borę za 800-1200

Na końcu mam dwa sprawne samochody przecież



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Bora ARL swap do Golf Kombi ASZ

Post autor: Qto » wt lut 20, 2018 22:20

krizzo, mieszkasz w UK czy chcesz tam tylko kupić auto? Drugie auto zostawiasz sobie czy na sprzedaż?
wesol pisze:Chyba że kupisz jakies tanie autko z super stanem technicznym blachary z silnikiem nie wiem SDI czy 1.4 i wtedy swap.
chyba nie wiesz co mówisz - zrobienie z (pewnie biednej) benzyny 1.4 fajnego (zakładam że dobrze wyposażonego) TDI, to nie jest pstryk i światełko



Awatar użytkownika
krizzo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: czw wrz 29, 2011 23:34

Bora ARL swap do Golf Kombi ASZ

Post autor: krizzo » wt lut 20, 2018 23:44

Póki co jeszcze mieszkam

Proszę panów chciałbym powtórzyć iż chciałbym tylko zrobić z golfa 130 golfa 150(180) a z bory 150(180) borę 130

Borę pogonić z gratami z golfa a golfa sobie użytkować z gratami z bory.

Ewentualnie jeszcze jest set xenonów do golfa za 400f na ebayu tylko zanim pogonie swoje z bory to nie będzie z dnia na dzień chyba że sprzedam tanio, a najbardziej bym chciał zostawić bo nie są wypalone ani zniszczone za mocno.

Ewentualnie jeszcze inne auto a te na części rozłożyć, mam dużo części rzadkich w dobrym stanie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości