Czy silnik 1.6 z Golfa III będzie pasował do Passata b2

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

machel99
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn gru 11, 2017 20:12

Czy silnik 1.6 z Golfa III będzie pasował do Passata b2

Post autor: machel99 » śr gru 13, 2017 21:30

Witam jestem nowy na forum. Jakiś czas temu kupiłem passata b2, niefortunnie tuż po kupnie, przegrzał mi się silnik. Planuję go wymienić, a znajomy ma golfa z tym samym silnikiem i chce mi sprzedać sam blok bez osprzętu. I teraz pytanie, czy ten silnik będzie pasował, no i czy da się mono wtrysk zamienić na gaźnik, osprzęt powinien pasować. Z góry dzięki za odpowiedzi.



machel99
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn gru 11, 2017 20:12

Re: Czy silnik 1.6 z Golfa III będzie pasował do Passata b2

Post autor: machel99 » czw gru 14, 2017 10:23

Moja determinacja jest nie wielka, bo nie mam dużo kasy i niewielkie umiejętności mechaniki, a nie chce tracić czasu na ten samochód. Mam 18 lat zajarałem się tym samochodem ale teraz widzę że to chyba nie moja droga. A co do tych gwintòw to chodzi o mocowanie łapy do silnika ? A te oznaczenia M8 to są średnicę gwintu? A co ze skrzynią i całym osprzętem silnikowych będzie pasował? Byłbym wdzięczny gdybyś mi to wyklarował.



machel99
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn gru 11, 2017 20:12

Re: Czy silnik 1.6 z Golfa III będzie pasował do Passata b2

Post autor: machel99 » ndz gru 17, 2017 14:12

To może po kolei, generalnie mam wiedzę teoretyczną, gorzej z praktyczną ale to nie oznacza, że nic nigdy przy samochodzie nie robiłem. A po za tym to mam po ojcu, że porywam się na wszystkie techniczne rzeczy i z reguły coś z tego wychodzi :D. Dzięki za pomysł z tym silnikiem od audi. A generalnie sądziłem, że jeśli silnik w golfie to prawie ten sam silnik co w passacie to są tam otwory technologiczne do montowania wzdłużnego. A jeśli chodzi o przekładkę mono wtrysku na gaźnik, to po prostu silnik którym mam w passacie jest z gaźnikiem, planowałem przełożyć sam blok z golfa a cały osprzęt wziąć z passata a nie chciało mi się przekładać całego dolotu. Mój ojciec zna się na mechanice więc mi pomoże przy przekładce. Może i ratowanie silnika to nie jest zły pomysł ale wiąże się chyba z większymi kosztami, szlif cylindrów głowicy itp. Zdjęcia silnika później podrzucę generalnie jest to 1.6 75 koni z gaźnikiem. A tak odbiegając od tematu, to na razie go osuszam bo ciekło mi podszybie i był po prostu zalany. Ciągle się zastanawiam czy nie sprzedać tego samochodu, tak jak pisałem to chyba nie moje powołanie, ale zdecyduję o tym na wiosnę.



machel99
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn gru 11, 2017 20:12

Re: Czy silnik 1.6 z Golfa III będzie pasował do Passata b2

Post autor: machel99 » sob sie 25, 2018 12:33

Pomysł z silnikiem od golfa III upadł. Ale po rozmowie z mechanikiem, drogą kupna na byłem silnik 1.8 RP z golfa II. Będzie pracował na gaźniku. A propo rady to fakt nigdy więcej dłubania przy aucie na akord, ale skończę go, nie długo będę odpalał :)



machel99
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn gru 11, 2017 20:12

Re: Czy silnik 1.6 z Golfa III będzie pasował do Passata b2

Post autor: machel99 » śr wrz 05, 2018 09:06

Dzięki :D Słyszałem, że można montować webery mam nawet znajomego, który tak zrobił. Na razie odpale na pierburgu a potem się zobaczy. Co do otwierania silnika to trochę lipa bo już jest zamontowany. Ale niedługo będę robił blacharkę u mechanika to rzucę mu temat. A powiedz mi jeszcze co znaczy "za wczasu wymień na luzie UPG.", bo nie wiem co to jest. A w ogóle czy tym forum jest jakieś pod forum dla passatów albo innych samochodów grupy Vag, bo na forum passata jakoś cicho. Wielkie dzięki za rady.



KamSage
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt lip 30, 2019 18:14
Lokalizacja: Panama
Kontakt:

Czy silnik 1 6 z Golfa III będzie pasował do Passata b2

Post autor: KamSage » wt sie 06, 2019 21:36

Chodzi te takie gumowe gałki, które są u nasady w tylnych amorach. Rozerwało mi jeden. Czy będą jakieś przykre konsekwencję jak odrazu tego nie wymienie?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości