Kupiłem sprzęgło SACHS i koło zamachowe, ale...

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pepepe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: czw maja 02, 2013 18:35

Kupiłem sprzęgło SACHS i koło zamachowe, ale...

Post autor: pepepe » ndz sie 27, 2017 19:52

No jak wszyscy wiecie, wszystkie fora w internecie podają numery katalogowe sprzęgła i kompletnego zestawu który możemy zamówić i złożyć w naszym aucie...
U mnie niestety jest inaczej. Posiadam auto Seat Cordoba z silnikiem ASV 110km i mam nie lada problem z częściami które złożyłem.

Numer katalogowe części:
SACHS KOMPLET SPRZĘGŁA 3000332001
SRUBA DOCISKU SPRZEGLA N10101001
SRUBA KOLA ZAMACHOWEGO 3096 005 000 SCH
KOLO ZAMACHOWE VW 037 105 273C


Mojemu mechanikowi trzy razy wystrzelił wysprzęglik i prawdopodobnie zapłacę za 3x krotne ściąganie skrzyni nie licząc kosztów wyprzęglika...

Gdzie leży problem czy ktoś miał ten problem? Nic nigdzie nie doczytałem w tematach o sprzęgle... ludzie tylko się radowali z załozonego zestawu a ja nie mam auta do jazdy do pracy... :)

ObrazekObrazekObrazek

Wiecie jakie to glupie uczucie jesli nic nie mozesz zrobic, a nawet zabieliłem o 1/10 włosa, kupilem uszczelniacz wału w skrzynii gdzie leży problemy?



szymin89
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: sob cze 12, 2010 08:21
Lokalizacja: Augustów/Berlin

Kupiłem sprzęgło SACHS i koło zamachowe, ale...

Post autor: szymin89 » ndz sie 27, 2017 21:55

Pokaz lepiej zdjęcia łapy łożyska i podpory pod tą łapą. Może tam cos jest nie tak. Normalnie to podpora powinna być pokryta jakimś tworzywem. Ewentualnie wysprzęglik powinien być z golfa czy passata.



Awatar użytkownika
pepepe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: czw maja 02, 2013 18:35

Re: Kupiłem sprzęgło SACHS i koło zamachowe, ale...

Post autor: pepepe » ndz sie 27, 2017 22:10

szymin89 pisze:Pokaz lepiej zdjęcia łapy łożyska i podpory pod tą łapą. Może tam cos jest nie tak. Normalnie to podpora powinna być pokryta jakimś tworzywem. Ewentualnie wysprzęglik powinien być z golfa czy passata.
A od jakiego silnika Golfa bądź Passata?
Ktoś na olx mi mówił że wysprzeglik musi być od jednomasa a nie dwumasy i odwrotnie. Tylko inni forumowicze nie zmieniali po wymianie i było ok więc problem może nie tu leży...
Jestem właśnie po nieudanej próbie wymiany sprzęgła na jednomas. Pewnie zaraz ktoś napisze, że piszę bzdury, ale jednomas o numerze 037 105 273C i sprzęgło 3000 332 001 nie pasuje do Leona 1P 1.9 tdi BXE ze skrzynią JCR. Po zamontowaniu u mnie tego zestawu okazało się że nie można do końca wysprzęglić i wbić biegu. Początkowo nie wierzyłem w to, przecież już sporo osób jeździ na takim zestawie. Po wnikliwej analizie mechanika okazało się, że zestaw z jednomasem jest o 1cm niższy niż zestaw z dwumasem, powoduje to że dźwignia wyciskowa jest aż o 4 cm głębiej w skrzyni, przez co jak to było w moim przypadku wysprzęglik okazał się zbyt krótki. Wszystko było by ok gdyby wysprzęglik był o 1cm dłuższy (z tego co patrzyłem w etce są różnice w długości wysprzęglików), wsumie już miał być przedłużany wysprzęglik, albo wstawiony dłuższy, jednak nie rozwiązało by to problemu do końca. W momencie wysprzęglania łożysko oporowe, które jest prowadzone po tulei, wychodzi aż o centymetr za daleko i mogło by to powodować nieprawidłową pracę sprzęgła np. podczas ruszania. Do mojego Leona wg etki podchodzi jednomas o numerze 038 105 269D, który wg. etki jest o 5mm wyższy, oraz inna tarcz i docisk sprzęgła. Ostatecznie temat jednomasu odpuściłem, założyłem nowy dwumas, jeszcze tylko zostało zjechanie z momentem do bezpiecznych 320Nm.
A czy tu nie leży problem? Co mogę zrobić skoro byłbym raczej pierwszym na świecie użytkowaniem z takim problemem?

Kupić z kolo zamachowe z numerem D? I porównać? :/



Awatar użytkownika
pepepe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: czw maja 02, 2013 18:35

Re: Kupiłem sprzęgło SACHS i koło zamachowe, ale...

Post autor: pepepe » pt wrz 08, 2017 22:00

Jutro odbieram autko albo w niedzielę.
Jednak dla mojego za niskiego sprzęgła jest nadzieja a nazywa się ona modyfikacja z T4. Mianowicie łapka i jakieś bolce i chyba coś jeszcze:)

Prawdopodobnie będzie pasować bo mechanik jest przekonany :)



PabloKolombo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn kwie 16, 2018 17:51
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kupiłem sprzęgło SACHS i koło zamachowe, ale...

Post autor: PabloKolombo » sob lip 07, 2018 15:42

Kurka wodna, chłopie odpowiedz co tam dokładniesie stało, jak to zostało zrobione!! Akurat mam wszystkie te same części zakupione, mechanik umówiony, człowiek przez przypadek trafił na ten temat i mam doła teraz, ah te Seaty :<



Awatar użytkownika
pepepe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: czw maja 02, 2013 18:35

Re: Kupiłem sprzęgło SACHS i koło zamachowe, ale...

Post autor: pepepe » pn lip 16, 2018 19:57

Mój mechanik niby marudził i pokazywał że części nie pasują a potem dołożył łapkę od T4 i wysprzeglik od T4 i zaczęło pasować ;)

Sprzęgło wchodzi jak byś dusił pedał w powietrze. Jest tak łatwo i tak lekko. Szczerze polecam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości