Zatrzymująca sie pompa wspomagania

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

arturo925
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 17:19

Zatrzymująca sie pompa wspomagania

Post autor: arturo925 » wt mar 14, 2017 20:33

Witam, problem jest taki. Od dłuższego czasu podślizguje mi się czasem pasek przy skręcaniu. Był wymieniany jakiś czas temu, no i po wymianie bylo lepiej, ale problem powrócił. Dziś zaangażowałem kumpla żeby troche pokręcił kierownicą, no i okazało się że przy skręcie na moment zatrzymuje się pompa i pasek piszczy... Pompa nie buczy, nie charczy. Pasek ma luz na okolo centymetr ugięcia. Czy pompa jest do wymiany? Mam golfa ponad dwa lata i nigdy nie jezdzila bez plynu, ciagle utrzymuje sie poziom blizej maxa. Wiem że jest tam łożyko i ogólnie można to regenerować. Co do koła, to z założonym paskiem nie czułem jakichś luzów, ani góra dół, ani przód tył. Miał ktoś taki problem? Bo troche sie oczytałem juz o pompie w mk2 no i nikt takiego problemu nie przedstawial...



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Zatrzymująca sie pompa wspomagania

Post autor: muszkatobiasz » śr mar 15, 2017 00:13

naciąg pasek porządnie,jeśli niema możliwości naciągu wymień na nowy lub kup krótszy jeśli nie pomoże koło pasowe do wymiany



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Zatrzymująca sie pompa wspomagania

Post autor: miś fazi » czw mar 16, 2017 22:25

To sprawdź sobie zaworek przesuwny w maglownicy , nie składaj całej winy na pasek albo koła pasowe



arturo925
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 17:19

Re: Zatrzymująca sie pompa wspomagania

Post autor: arturo925 » pt mar 17, 2017 08:46

miś fazi pisze:To sprawdź sobie zaworek przesuwny w maglownicy , nie składaj całej winy na pasek albo koła pasowe
Mógłbyś mi rozjaśnić w którym miejscu on jest? W weekend jade na kanał i będe działał. Google nie pomaga. No i podstawa, jak go sprawdzic? Magiel tez ma swój przebieg,to widac i czuc, chociaz nie cieknie.

Obrazek


Jeśli zaworek to ta regulacja do kasowania luzu na maglu, to tak, podkrecałem ją i to faktycznie zwiększa opór przy kręceniu kierownicą. Ale dokręcałem ją pod kompromis, żeby nie bylo tego jakos bardzo czuc. Z kanału niewiele roboty zeby ja przestawic, tylko pozostaje kwestia luzow na maglu



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Zatrzymująca sie pompa wspomagania

Post autor: miś fazi » pt mar 17, 2017 22:30

Niestety , jest to bardziej skomplikowane . Zawór przesuwny jest dostępny po rozebraniu maglownicy , powoduje pompowanie oleju do prawego lub lewego tłoka w zależności w którą stronę obracasz kierownicą



arturo925
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 17:19

Re: Zatrzymująca sie pompa wspomagania

Post autor: arturo925 » pt mar 17, 2017 23:49

Daje jakies objawy bez rozbierania magla?



arturo925
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 17:19

Re: Zatrzymująca sie pompa wspomagania

Post autor: arturo925 » sob mar 18, 2017 23:45

Paski ponaciągane, narazie nie piszczy nic, pompa nie szumi, więc może będzie dobrze :) ale dzięki za pomoc, moze komuś się jeszcze przyda



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości