Stukanie przy skręcaniu

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Frelias
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob mar 01, 2014 22:15

Stukanie przy skręcaniu

Post autor: Frelias » ndz sie 21, 2016 18:46

Witam,
od jakiegoś czasu borykam się z pewnym problemem. Przy skręcaniu kół praktycznie do końca i powolnym ruszaniu, słychać pojedyncze, czasami podwójne puknięcie. Wymieniłem już łożyska w kołach, przeguby zewnętrzne, wahacze, sworznie zwrotnicy, można powiedzieć wszystko co się dało. Wczoraj wyjąłem nawet przekładnię kierowniczą, okazało się że stara jest sprawna, a ruszając kołem w lewo- prawo w pewnym momencie przeskakiwało. Stuknięcie słychać czasami przy powolnym przejeżdżaniu przez "śpiącego policjanta", a na kierownicy przy prędkości 100-110km/h czuć wibracje. Czy możliwe jest to żeby przegub wewnętrzny się tak zachowywał ? Prosiłbym o poradę, nie mam już pomysłów co to może być :-(

https://www.youtube.com/watch?v=jv3ibaG ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

Udało mi się nagrać to "stukanie"



golfer1988
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob sie 20, 2016 10:54

Stukanie przy skręcaniu

Post autor: golfer1988 » ndz sie 21, 2016 21:24

A sprawdzałes górne poduszki amortyzatora wraz z łożyskami?



golfer1988
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob sie 20, 2016 10:54

Stukanie przy skręcaniu

Post autor: golfer1988 » ndz sie 21, 2016 21:30

Najprosciej sprawdzić podnieść koło na lewarku jak przy skręcie bez obciążenia nie bedzie stukac to do wymiany są górne mocowanie amortyzatora.



Awatar użytkownika
Frelias
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob mar 01, 2014 22:15

Stukanie przy skręcaniu

Post autor: Frelias » ndz sie 21, 2016 22:04

Bez obciążenia nic nie stuka, natomiast poduszki amortyzatorów wymieniane około 4 miesięcy temu, poduszki z lemfordera, zresztą jak wszystkie elementy zawieszenia które wymieniałem :-)



promo211
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: śr sty 18, 2006 20:41
Lokalizacja: podlaskie

Stukanie przy skręcaniu

Post autor: promo211 » śr sie 24, 2016 14:49

Tak ale mówisz o poduszkach a przeważnie zacierają sie łożyska poduszki i słychać takie pyknęcie ale z "pogłosem" głuche, ciężko to opisać :crazy: jeżeli nie wymieniałeś łożysk to zmień nie są drogie a przynajmniej mcphersony wykluczysz. Pozdr Ps sprawdz czy poduszki silnika są poskręcane i czy ta centralna nie jest rozwalona noi warto śruby ławy sprawdzic.... Miałem też przypadek że drążek stabilizatora sie przemieszczał na gumach chociaż nie stukał ale tu jest on połączony z wahaczem nie z amorkiem



Awatar użytkownika
Frelias
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob mar 01, 2014 22:15

Re: Stukanie przy skręcaniu

Post autor: Frelias » pt sie 26, 2016 21:55

No tak, poduszki wymieniałem razem z łożyskami :-) śruby mocowania sanek do podwozia wymienione, gumy na stabilizatorze też, ogólnie zawieszenie wymienione całe :-) jedynie co, to nie wymieniłem jeszcze przegubów wewnętrznych, a przeguby zewnętrzne mam z Pascala, a słyszałem że lubią szybko padać, po wypłacie wymienię przeguby i mam nadzieję że problem się rozwiąże :-) Stukanie zaczęło się już pojawiać nawet na prostych kołach przy ruszaniu i hamowaniu, słychać puknięcie. Ogólnie przy samym stuknięciu na kole pojawia się takie szarpnięcie, jakby koło przeskoczyło, także wydaje mi się że nie ma to za bardzo związku z samymi wahaczami i zawieszeniem... Dodam też że samochód jest obniżony, może przez to by przeguby padły?



MK2stance
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz sie 28, 2016 10:07

Re: Stukanie przy skręcaniu

Post autor: MK2stance » ndz sie 28, 2016 13:31

Przegub wewnetrzny przy duzej glebie tez moze sie poddac, ale stawialbym na lozysko w gornym mocowaniu amora.



Awatar użytkownika
Frelias
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob mar 01, 2014 22:15

Re: Stukanie przy skręcaniu

Post autor: Frelias » pn sie 29, 2016 09:44

No nic, zamówię jeszcze nowe łożyska McPhersona i zobaczymy co z tego wyjdzie, mam nadzieję że problem się rozwiąże :-) Tymczasem dziękuję za wszelkie sugestie co to może być :D



golf_3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn lis 25, 2019 00:54

Stukanie przy skręcaniu

Post autor: golf_3 » pn lis 25, 2019 01:21

Witam, od jakiegoś czasu mam podobny problem i zastanawia mnie czy jak bedzie tak stukać na przeglądzie technicznym to czy mój golf 3 go przejdzie. Dodam że kiedy auto stoi to tego stukania przy maksymalnym skręcie nie zawsze słychać



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości