ABF- rozrząd nie pasuje na znaki na dole

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

ABF- rozrząd nie pasuje na znaki na dole

Post autor: kawowy19 » czw sty 21, 2016 01:50

Jestem w trakcie przygotowania silnika do swapu i chcę zmienić rozrząd, żeb mieć spokój.
Napotkałem nie mały problem.
Otóż po ustawieniu góry na znak, na dole również znaczek koła pasowego pokrywa się ze strzałką na obudowie. Natomiast w okienku skrzyni brak znaku. W końcu znalazłem znak w okienku. Wtedy z przodu nie pasuje ani góra ani dół - są przestawione o kilka zębów. Pomyślałem że ścięło klin na wale. Odkręciłem koło wału i klin cały - wszystko fabryka ori itd. Teraz pytanie o co tu chodzi?????????
Ktoś się spotkał z czymś takim?
Mając ustawiony wał na znaku w okienku skrzyni, pierwszy tłok jest na pewno w GMP. A wcześniej było przestawione że nie był w GMP. A może w ABfie ma tak być?....
Poniżej zdjęcia na których widać o ile jest przesunięte względem znaków czyli tego jak był ustawiony rozrząd. Było ustawione na znaki, góra i dół ale wtedy pierwszy tłok nie jest w GMP.
Panowie proszę o pomoc bo pierwszy raz widzę takie "cuda" na oczy !!! ](*,)

Obrazek
Obrazek



bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2824
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

ABF- rozrrząd nie pasuje na znaki na dole, pomocy!

Post autor: bioly05011 » czw sty 21, 2016 06:25

znak wału,koła i wałka mają się pokrywać, sprawdź dokładnie górny martwy,wykręc świece włóż śrubokręt i sprawdź obracając wałem ,jeśli wcześniej motor chodził ustaw na te znaki co poznaczyłeś,prawdopodobnie ktoś odkręcał zamach i przestawił o jeden otwór...


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

ABF- rozrrząd nie pasuje na znaki na dole, pomocy!

Post autor: kawowy19 » czw sty 21, 2016 09:30

GMP zaznaczyłem na drugim zdjęciu - w lewo od ori znaku, tak jak na zdjęciu stoi znak koła pasowego. Przykręcenie zamachu nie ma nic do tego bo GMP 1cylindra nie jest w miejscu oryginalnego znaku. Poza tym zamachu z tego co się przyjrzałem nie można inaczej zamontować



kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

ABF- rozrrząd nie pasuje na znaki na dole, pomocy!

Post autor: kawowy19 » pt sty 22, 2016 09:34

nikt? nic?
siedzę nad tym i siedzę. Jedyna rzecz jaka mi przychodzi do głowy, to koło pasowe. Patrząc na zdjęcia w necie mam wrażenie, że znak do rozrządu względem otworu pod koło zębate jest przesunięty jakieś 2-3cm. Czyli tyle ile mi brakuje, patrząc na zdjęcie które wrzuciłem.
Ale czy to możliwe, że przesunęła się piasta koła względem jego zewnętrznej części???
Może ma ktoś takie koło? To prosiłbym o fotkę. Wtedy mógłbym porównać czy faktycznie moje jest przesunięte czy o co chodzi.... :-(



bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2824
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

ABF- rozrrząd nie pasuje na znaki na dole, pomocy!

Post autor: bioly05011 » pt sty 22, 2016 12:01

zamach jak masz u ustawiony na 0 to jak masz górny wałek zgadza sie ze znakiem na obudowie ,koło musi się pokryć,dolne koło być może i mogło sie przesunąć na tlumiku drgań...


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

ABF- rozrrząd nie pasuje na znaki na dole, pomocy!

Post autor: kawowy19 » pt sty 22, 2016 12:17

jak go kupiłem to było tak. Z przodu góra i doł na znaki więc pomyslałem że wsio okey. Natomiast zajrzałem do skrzyni i nie było w okienku nic. Szukałem i znalazłem znak 0 a wtedy z przodu nie gra nic. Ani góra ani doł. Bo ktoś wcześniej ustawił góre na znak a doł do znaku koła i osłony, a nie do zamachu.
Dlatego się zastanawiam czy mogło się koło na tłumiku obrócić i teraz myli mnie i zmyliło kogos wcześniej?
No i kwestia czy jak jest przestawiony rozrząd o jakieś 2/3 zęby czy coś się stało ??? nie wiem czy zwalać głowicę czy co :banghead:
Auto generalnie chodziło ale falowały obroty.



Awatar użytkownika
gregory7458
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt sie 19, 2011 23:35
Lokalizacja: MAZURY

ABF- rozrrząd nie pasuje na znaki na dole, pomocy!

Post autor: gregory7458 » pt sty 22, 2016 12:56

Sprawdź czy GMP pokrywa się z ustawieniem wałków na znaki. Wykręć świecę na pierwszym cylindrze włóż w otwór długi śrubokręt i kręć wałem aż śrubokręt się wysunie i przestanie się poruszać. Sprawdz wtedy znaki na wałkach jeśli znaki na wałkach się pokryją to wszystko jest OK.



kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

ABF- rozrrząd nie pasuje na znaki na dole, pomocy!

Post autor: kawowy19 » pt sty 22, 2016 13:05

No przeciez napisałem że nie pokrywa się. gmp jest w innym miejscu, które zaznaczyłem na drugim zdjęciu i tak to było ustawione. Na pewno było źle ale kwestia czemu. I tu przychodzi mi na myśl to o czym pisałem. Koło zebate wału jest całe. Więc może przyczyną jest obrócenie się koła pasowego na tłumiku drgań, co zmyliło tego co wcześniej ustawiał i mnie myli teraz



Awatar użytkownika
gregory7458
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt sie 19, 2011 23:35
Lokalizacja: MAZURY

ABF- rozrrząd nie pasuje na znaki na dole

Post autor: gregory7458 » pt sty 22, 2016 18:45

Może ktoś wcześniej zmieniał koło pasowe i założył od innego silnika. Na drugim zdjęciu znak jest przesunięty a w tym momencie tłok w jakiej jest pozycji i w jaki sposób to sprawdziłeś? Jeśli sugerujesz się znakiem na kole zamachowym to i tam też może być zonk bo koło zamachowe też może być przesunięte. Napisałeś że silnik pracował ale falowały obroty , a jak było z odpaleniem? Odpalał ciężko czy bez problemu?



kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

ABF- rozrrząd nie pasuje na znaki na dole

Post autor: kawowy19 » sob sty 23, 2016 02:28

Kolego napisałem, że na drugim zdjęciu jest pokazane o ile jest przesunięty przód kiedy tłok jest w GMP. Sprawdzałem to tradycyjnie, wyjąłem świece itd. Zamach można przykręcić tylko w jednej pozycji więc dla mnie ten znak to jak wyrocznia. Dzięki niemu zorientowałem się że coś jest nie tak. Gmp jest w momencie jak na zdjęciu - kiedy znaczek z koła przesunięty jest w lewo.
Podobno ciężko palił i obroty falowały.
Koło pasowe jest ori- bynajmniej po numerach. Ze zdjęć, które znalazłem w internecie a jest ich niewiele, wydaje mi się że właśnie moje o tyle jest przesunięte. Kwestia czy to możliwe aby tyle na tłumiku drgań przesunęła się zew. cześć koła względem wew.(tam gdzie śruby przykręcane są do wału).
Nikt nie może pstryknąć foty? Please bo nie wiem co robić dalej...



arka10
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 794
Rejestracja: pt lip 21, 2006 20:45
Lokalizacja: Poznań

ABF- rozrrząd nie pasuje na znaki na dole

Post autor: arka10 » sob sty 23, 2016 11:20

Zapomnij o kole paska bo puściła wulkanizacja. Ustaw wszystko wg. koła zamachowego.
Najlepiej zadzwoń - 797 384613.



kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

ABF- rozrrząd nie pasuje na znaki na dole

Post autor: kawowy19 » ndz sty 24, 2016 13:48

Po zdjęciu pokrywy pokazał się tak widok. Kolo zębate jest na znak z obudowa.
Obrazek
Jest przestawione o ząbek miedzy walkami z tego co widzę prawda?



bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2824
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

ABF- rozrrząd nie pasuje na znaki na dole

Post autor: bioly05011 » ndz sty 24, 2016 15:17

zgadza się,ale odnośnie tego zamachu, gdzieś czytałem już że jest możliwość przekręcenia koła nie będę zaprzeczał,jak znajdę to wrzuce...


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

ABF- rozrrząd nie pasuje na znaki na dole

Post autor: kawowy19 » ndz sty 24, 2016 16:37

jest szansa ze przy tym zlym ustawieniu dolu i dodatkowo przestawienie o zab miedzy walkami nic sie nie stalo z zaworami?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 4 gości