Buczenie w trakcie jazdy

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

prezes0071
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: sob sty 12, 2013 19:10
Lokalizacja: Szczecin

Buczenie w trakcie jazdy

Post autor: prezes0071 » pn lis 09, 2015 15:00

Witam
Może ktoś jest w stanie mi pomoc bo mechanicy rozkladaja rece, chcą wymieniac po kolei wszystko jak leci. Moj problem pojawił sie pol roku temu kiedy to w moim golfie slychac bylo lekkie buczenie - pomyslalem jezdze na oponach zimowych a tu juz lato wiec pewnie to przez to buczy - wymienilem - a jednak nie... po miesiacu buczenie nasililo sie, jest slyszalne bardzo glosno powyzej 50km/h do 70km/h pozniej cichnie i znowu nasila sie powyzej 90km/h a wtedy to juz ostro buczy i na biegu i na luzie. Cichnie przy skręcie w prawo, wydaje mi sie ze to poburkiwanie tez slyszalne jest na postoju ale tego nie jestem pewien. Od mechanikow uslyszalem juz chyba wszystko, ze skoro cichnie w prawo to 100% lozysko ( na podnosniku krecac kolami nic nie slychac ), kolejny mechanik ze to skrzynia biegow.... kolo dwumasowe.... wydech.... przegub.... pompa wspomagania... uslyszalem tyle wersji ze uwierzyl bym juz nawet ze to wycieraczki... moze ktos spotkal sie z taka sytuacja?

Golf 4 1.9 TDI 101KM 74KW ATD 2000r



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Buczenie w trakcie jazdy

Post autor: muszkatobiasz » pn lis 09, 2015 18:40

obstawiał bym łożysko któregoś koła bo nie zawsze łożysko buczy na podniesionym kole



Awatar użytkownika
piotrb79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 692
Rejestracja: pn maja 26, 2008 15:47
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Buczenie w trakcie jazdy

Post autor: piotrb79 » śr lis 11, 2015 20:33

U mnie też tak buczalo. Z przerwami przez 3 lata. I to było łożysko.


Zawsze można pojechać SZYBKO.
Nie zawsze można dojechać SZYBCIEJ!!

mmareckimm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr sie 19, 2015 21:06

Re: Buczenie w trakcie jazdy

Post autor: mmareckimm » ndz lis 15, 2015 17:54

Na podnosniku kręcono kołem czy po wbiciu biegu na odpalonym silniku? Kręcąc ręką może być cisza a po odpaleniu obroty są większe

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Buczenie w trakcie jazdy

Post autor: Sztomel » pn lis 16, 2015 00:12

Przede wszystkim masz silnik 1.9 TDI PD i powinienieś ten temat wkleić w dział silników diesla a nie w dział Mechanika a kolejna rzecz to jeśli masz możliwość to zrób jego logi statyczne i dynamiczne wg. wzoru podawanego ponoć na stronie Diagnostyka.
Buczenie może być związane z jakąś nieszczelnością, która w silnikach TDI lub SDI lubi występować i to bez ostrzeżenia.


Obrazek

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14090
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Buczenie w trakcie jazdy

Post autor: Michał_1977 » pn lis 16, 2015 07:55

Sztomel pisze:Przede wszystkim masz silnik 1.9 TDI PD i powinienieś ten temat wkleić w dział silników diesla
Sztomel,nieprawda. Tam wrzucamy tematy związane z problemami w silnikach diesla,a nie w autach z silnikami diesla.
Tutaj nie wiadomo w czym leży problem,więc autor dobrze się zachował.
prezes0071 pisze:Cichnie przy skręcie w prawo
Była tu taka akcja,że chłopakowi wywalało przeguby i warczało na zakrętach w jedną stronę.Okazało się,że poduszka była wywalona i silnik ze skrzynią się przesuwał,dociążając przegub.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

marcin08041978
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pn wrz 08, 2014 15:59
Lokalizacja: Radzyń Podl

Buczenie w trakcie jazdy

Post autor: marcin08041978 » ndz lis 22, 2015 08:02

U mnie też tak buczy od jakiegoś czasu i niestety żaden z mechaników w moim regionie nie jest w stanie określić skąd ono się bierze.Czasami jest tak że silnika prawie nie słychać ale przeważnie to buczy jak cholera i jazda tym autem jest dość nie przyjemna.Pisałem jakiś czas temu na tym forum o tym problemie i po mimo rad i opcji do sprawdzenia żadna z nich nie rozwiązała mojego problemu jeżdżę z tym do dzisiaj.Poczytaj tu może w twoim przypadku coś pomorze viewtopic.php?f=35&t=484893" onclick="window.open(this.href);return false;.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 21 gości