Przedmuch po wyjeciu bagnetu? Golf 4 TDI AXR

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
golfgolf123
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 510
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 16:18
Lokalizacja: Płock\Okolice

Przedmuch po wyjeciu bagnetu? Golf 4 TDI AXR

Post autor: golfgolf123 » wt kwie 08, 2014 15:37

Witam sprawa dotyczy Golf 4 z 2003 roku,silnik 1.9TDI 101km AXR.Ostatnio zauważyłem ,że po wyjęciu miarki oleju-bagnetu wydobywa się buchające powietrze.Jako pierwsze na myśl przyszła mi odmo,która może być zatkana i nie odprowadza ciśnienia ze skrzyni korbowej,lecz po krótkim sprawdzeniu odma jest drożna i odprowadza nadmiar gazów.Byłem u najlepszego "dieselowca" w okolicy i powiedział że pierścienie przepuszczają i dlatego ma przedmuchy.Czy zgadzacie się z tym co mogę jeszcze sprawdzić?pilnie potrzebuje pomocy :pub:



roman58
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 907
Rejestracja: pn sty 05, 2009 22:34
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Przedmuch po wyjeciu bagnetu? Golf 4 TDI AXR

Post autor: roman58 » wt kwie 08, 2014 20:54

Jak odkręcisz korek oleju to idą białe spaliny?nie raz się mówi że jest druga rura wydechowa jak nie idą to nie jest źle.Po odkręceniu korka ruchy powietrza są zawsze,a to dlatego bo jedne tłoki idą do góry to zasysają a drugie idą na duł to sprężają i to jest taki ruch powietrza.Gorzej jak jest domieszka białych spalin.



Awatar użytkownika
dr.house
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 377
Rejestracja: pn lut 06, 2012 11:05
Lokalizacja: Warszawa-Bródno

Przedmuch po wyjeciu bagnetu? Golf 4 TDI AXR

Post autor: dr.house » wt kwie 08, 2014 21:40

Tak jak napisał przedmówca, sprawdź czy nie ma spalin. Druga sprawa sprawdź dłonią, czy w momencie kiedy odkręcisz korek oleju to czy nie wywala ci oleju kropelkami z korka,
Po prostu odkręć korek i zobacz czy olejem nie wali otworem wlewowym.


Było:
Golf MK4 1.4 16V AKQ ->SWAP-> 1.8 20V AGN
Jest:
Audi A6 2.4 V6 Quattro ARJ

Awatar użytkownika
golfgolf123
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 510
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 16:18
Lokalizacja: Płock\Okolice

Przedmuch po wyjeciu bagnetu? Golf 4 TDI AXR

Post autor: golfgolf123 » wt kwie 08, 2014 22:15

Panowie to jest tak,po odkręceniu korka wydobywa się trudno powiedzieć raczej taka białą para nie spaliny moim zdaniem i chlapie takimi kropelkami oleju,natomiast gdy wyjmę bagnet ma miejsce przedmuch.



roman58
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 907
Rejestracja: pn sty 05, 2009 22:34
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Przedmuch po wyjeciu bagnetu? Golf 4 TDI AXR

Post autor: roman58 » śr kwie 09, 2014 10:47

To nie jest para,skąd by się tam wzięła to że chlapie kropelkami oleju to nic bo wałek rozrzuca olej.Jak nie bierze oleju dobrze odpala to nie ma się czym przejmować,wyciąg tylko interkuler i wyczyść go i zobaczysz czy dużo się nazbierało w nim oleju.No chyba że ma duży przebieg.



Awatar użytkownika
golfgolf123
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 510
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 16:18
Lokalizacja: Płock\Okolice

Przedmuch po wyjeciu bagnetu? Golf 4 TDI AXR

Post autor: golfgolf123 » śr kwie 09, 2014 11:29

Rozumiem ale mi chodzi o ten przedmuch po wyjęciu bagnetu czy to jest prawidłowe?I powiem że na zimnym silniku nie ma tego przedmuchu przez bagnet dopiero jak się rozgrzeje,trochę dziwne to jest. :pub:



roman58
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 907
Rejestracja: pn sty 05, 2009 22:34
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Przedmuch po wyjeciu bagnetu? Golf 4 TDI AXR

Post autor: roman58 » śr kwie 09, 2014 23:21

Rurka w której jest bagnet jest krótka i jak wyciągniesz bagnet to te gazy co są w skrzyni korbowej wychodzą rurką od bagnetu a niektóre silniki mają rurki długie idą prawie do spodu miski i są zanurzone w oleju i jak wyciągniesz bagnet nie widać tego tego przedmuchu.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Przedmuch po wyjeciu bagnetu? Golf 4 TDI AXR

Post autor: Qto » czw kwie 10, 2014 00:23

dr.house pisze:odkręć korek i zobacz czy olejem nie wali otworem wlewowym.
a jak wali to co ??
u mnie na jałowym wylatują malutkie kropelki oleju... kiedyś zrobiłem trasę 1500km bez korka i oleju wyszło tyle co nic...może z 50ml. O czym świadczy takie zjawisko ?? Nie pytałbym gdyby nie Twoje pytanie :)



Awatar użytkownika
dr.house
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 377
Rejestracja: pn lut 06, 2012 11:05
Lokalizacja: Warszawa-Bródno

Przedmuch po wyjeciu bagnetu? Golf 4 TDI AXR

Post autor: dr.house » czw kwie 10, 2014 10:26

Qto, My mamy taką jakby osłonkę pod korkiem, właśnie, żeby nie waliło olejem, w TDIkach z tego co się orientuję to też montowali, a jeśli pomimo tego waliłoby olejem nadal na prawo i lewo to, takie cuda dzieją się kiedy pada uszczelka pod głowicą, albo pierścienie.
Jak kropelki tylko wylatują to ok, jakby miał rękę zalaną olejem to gorzej. U mnie przed wymianą pierścieni jakbym jechał z odkręconym korkiem to 5km bym nie przejechał. Na jałowych odkręciłem kiedyś korek i z zapomnienia maskę zamknąłem to potem pół dnia czyściłem silnik i maskę od spodu, a przypomniała mi o tym kontrolka od ciśnienia oleju na szczęście zanim ruszyłem. A to wszystko przy drożnej odmie...


Było:
Golf MK4 1.4 16V AKQ ->SWAP-> 1.8 20V AGN
Jest:
Audi A6 2.4 V6 Quattro ARJ

Awatar użytkownika
golfgolf123
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 510
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 16:18
Lokalizacja: Płock\Okolice

Przedmuch po wyjeciu bagnetu? Golf 4 TDI AXR

Post autor: golfgolf123 » czw kwie 10, 2014 10:43

Panowie mi się rozchodzi o przedmuch po wyjęciu bagnetu,wyskakujące kropelki spod korka zostawmy w spokoju ponieważ w TDI na pompie jest osłonka która zasłania i olej nie pryska po odkręceniu korka wlewu,natomiast w TDI na pompowtryskach nie ma tej osłony,a kręcący się wałek rozchlapuje olej.

Nagrałem krótki filmik,chodzi mi o ten przedmuch z bagnetu :pub:

http://www.wgrane.pl/25a68cd3f1dea09f1c4b4d336060d474" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Przedmuch po wyjeciu bagnetu? Golf 4 TDI AXR

Post autor: Detektor » czw kwie 10, 2014 17:47

U mnie jest identycznie i uważam ,że to nic grożnego. Ba powiem więcej, uważam to za normalny objaw podczas pracy silnika.
Wytłumaczyć to mogę w ten sposób, że pracujące elementy w bloku silnika ( korby, tłoki i wał) robią zawirowania powietrza podczas pracy silnika. Do tego trzeba wziąć pod uwagę ,że rozgrzany olej silnikowy zawsze nam będzie parował co w połączeniu z ruchomymi elementami które wymieniłem chwilę wcześniej powodują zawirowania powietrza. Więc chcąc nie chcąc gdy wyciągasz bagnet na pracującym silniku będziesz miał taki efekt. Podobnie będzie gdy wykręcimy korek wlewu oleju. Dopuki nie wypycha Ci bagnetu na pracującym silniku to nie zawracałbym sobie w ogóle tym głowy.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

Awatar użytkownika
golfgolf123
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 510
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 16:18
Lokalizacja: Płock\Okolice

Przedmuch po wyjeciu bagnetu? Golf 4 TDI AXR

Post autor: golfgolf123 » czw kwie 10, 2014 19:43

Właśnie parę osób też mi właśnie powiedziało że tak poprostu musi być,dodam tylko tyle samochód pali na strzał i chodzi znakomicie.



Awatar użytkownika
areczek0000000
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 628
Rejestracja: czw sty 19, 2012 19:12

Przedmuch po wyjeciu bagnetu? Golf 4 TDI AXR

Post autor: areczek0000000 » czw kwie 10, 2014 20:50

wiec nie szukaj dziury w całym.


Miarą inteligencji człowieka jest odpowiednie rozumowanie
https://auto-doctorek.jimdo.com/

Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Przedmuch po wyjeciu bagnetu? Golf 4 TDI AXR

Post autor: Hubi14 » czw kwie 10, 2014 21:53

Panie, to diesel, to musi dymić :D a tak serio, w każdym silniku są przedmuchy takie jak u Ciebie, jak zacznie bagnet wypychać to się zacznij martwić ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości