Przegrzewający się silnik w golfie mk3

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

olek1995
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz mar 16, 2014 21:21

Przegrzewający się silnik w golfie mk3

Post autor: olek1995 » ndz mar 23, 2014 20:11

Panowie proszę o pomoc, ponieważ brakuje mi już sił. Jakiś czas temu padł bratu silnik w mk2 i postanowiłem włożyć coś na wtrysku, trafił mi się golf mk3 z silnikiem 1,4 ABD po cenie złomu. Właściciel zapewniał że silnik jest ok tylko trochę się grzeje, ale wracając nim do domu nie zauważyłem żeby się przegrzewał. Przełożyłem silnik wraz z osprzętem i pojawił się problem poruszony w tytule, kombinowałem na wszystkie strony, ale skończyły mi się pomysły. Z tego co zrobiłem to: wymieniłem termostat, potem go wogóle wywaliłem, ominąłem nagrzewnice łącząc węże, sprawdziłem pompę wody, wymieniłem uszczelkę pod głowicą, sprawdziłem drożność chłodnicy, sprawdziłem wentylator i jego czujnik, zbadałem drożność wężyka przelewu. Przegrzewanie polega na tym, że silnik w czasie jazdy się grzeje i wentylator nie włącza pomimo gorącej chłodnicy i wyrzucenia termostatu z silnika, gdy złącze wentylator na krótko to w czasie jazdy temp. się trzyma ok, ale na postoju nawet to nie daje rady, po dodaniu nic się nie dzieje, ale gdy go puszczam to woda, gdy silnik jest rozgrzany wylewa się ze zbiorniczka. Myślałem, że to uszczelka pod głowicą ale po wymianie dalej jest tak samo jak przed. Silnik jest w mk2, ale od mk3 i dlatego taki tytuł. Proszę o szybką pomoc i z góry dziękuje za nią.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Przegrzewający się silnik w golfie mk3

Post autor: miś fazi » ndz mar 23, 2014 20:40

Jak masz takie problemy to sprawdź czy kanały w bloku silnika i głowicy nie są zapchane kamieniem , bo nie wiadomo kto jak długo być może jeździł na wodzie w układzie chłodzenia zamiast płynu , bo cudów nie ma , jeśli pompa , chłodnica , wyłącznik termiczny chłodnicy oraz zaworek nadciśnieniowy zbiorniczka wyrównawczego jest ok



Awatar użytkownika
kappi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: sob lis 13, 2010 15:10

Przegrzewający się silnik w golfie mk3

Post autor: kappi » ndz mar 23, 2014 22:26

a czy czujnik temp. płynu chłodzącego sprawdzałeś ??


Obrazek
Golf mk2 USA 1.8T 20V AUM--> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=420945" onclick="window.open(this.href);return false;

olek1995
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz mar 16, 2014 21:21

Przegrzewający się silnik w golfie mk3

Post autor: olek1995 » wt mar 25, 2014 18:58

Też myślałem, że może blok kamieniem zaszedł i zalałem go wodą z octem i tak trochę przejeżdźe. Czujnik od wentylatora sprawdzony, a ten od wskaźnika jest dobry bo widać że się gotuje jak pokazuje przekroczenie temperatury. Mam jeszcze takie pytanie, bo pisząc, że sprawdziłem pompę miałem na myśli nie połamane łopatki, ale dzisiaj sprawdziłem ciśnienie jakie daje odpinając wężyki od nagrzewnicy i okazało się że na wolnych obrotach nie pompuje i nie ma ciśnienia praktycznie, a jak dam mu dość dużo gazu to leci, ale ciśnienie można porównać do nalewania napoju do szklanki i tu moje pytanie czy to normalne i czy obstawiacie że pompa pomimo dobrych łopatek siadła, czy blok jest zakamieniony. (termostat wyjęty)



Awatar użytkownika
jozeph32
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 13:51
Lokalizacja: lubelskie

Przegrzewający się silnik w golfie mk3

Post autor: jozeph32 » śr mar 26, 2014 17:21

Zmień pompę bo powinna dawać lepsze ciśnienie nie jest to duży koszt


Był >http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... t=jozeph32
Był> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=479091" onclick="window.open(this.href);return false;
Był jeszcze jest Passat b2
Było> Audi 80 2.8 sedan
Jest> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 3#p7102383" onclick="window.open(this.href);return false;

olek1995
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz mar 16, 2014 21:21

Przegrzewający się silnik w golfie mk3

Post autor: olek1995 » śr mar 26, 2014 18:35

Wykręcę ją jeszcze dzisiaj i sprawdzę, mam nadzieje że to ona. Mam jeszcze do was takie pytanie, a nie chce niepotrzebnie zakładać nowego tematu, ostatnio mój golf mk3 2.0 ady nie chce zapalać za dobrze, a jak zapala to po wciśnięciu gazu do dechy i po puszczeniu pedału gaśnie, poza tym troche go przy ruszaniu dusi, stało się to po strzale gazu, a moje pytanie brzmi: czego to wina, czy to może byś wina przepływki( druty całe), czy mógł się rozrząd przestawić? Z góry dzięki za odpowiedź :-)



Awatar użytkownika
piotrek.radom
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 19:18
Lokalizacja: Radom

Przegrzewający się silnik w golfie mk3

Post autor: piotrek.radom » pt mar 28, 2014 09:55

Miałem podobny problem. Tylko, że u mnie wentylator włączał się non stop. Powodem była wadliwa pompa wody. Nie kupuj taniej pompy. Lepiej dołożyć parę zł i kupić coś lepszego np SKF. Pozdro



Awatar użytkownika
KKStargard
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: wt mar 18, 2014 21:34
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Kontakt:

Re: Przegrzewający się silnik w golfie mk3

Post autor: KKStargard » pt mar 28, 2014 11:36

olek1995 pisze:Wykręcę ją jeszcze dzisiaj i sprawdzę, mam nadzieje że to ona. Mam jeszcze do was takie pytanie, a nie chce niepotrzebnie zakładać nowego tematu, ostatnio mój golf mk3 2.0 ady nie chce zapalać za dobrze, a jak zapala to po wciśnięciu gazu do dechy i po puszczeniu pedału gaśnie, poza tym troche go przy ruszaniu dusi, stało się to po strzale gazu, a moje pytanie brzmi: czego to wina, czy to może byś wina przepływki( druty całe), czy mógł się rozrząd przestawić? Z góry dzięki za odpowiedź :-)
Nie wiem czy to może mieć związek, ale ja miałem podobne symptomy jak mi "mechanik" aparat zapłonowy zniszczył, po prostu przerywał i dlatego szarpało nim jak próbowałem ruszyć, a na postoju jak dałem gazu to nie chciał wejść na obroty i gasł. :bajer:



olek1995
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz mar 16, 2014 21:21

Przegrzewający się silnik w golfie mk3

Post autor: olek1995 » sob mar 29, 2014 18:57

W mk2 sprawdziłem jeszcze raz pompe wody i dokładnie ją obadałem, raczej bym stawiał na to, że blok jest zapchany i chodzi na "sucho", z drugiej strony czy blok może być tak zalepiony? Narazie brat jeździ i włącza wentylator na krótko, ale na postoju pomimo to się grzeje jakby woda stanęła. Proszę jeszcze jak by ktoś z was miał jeszcze jakiś pomysł, to niech podpowie, bo może trafi i mi życie ułatwi :D Co do tematu Gti to odstawiam osobiście czujnik temperatury, bo jak się rozgrzeje to w miarę działa trochę się licho na obroty na pb wbija, ale odpala na drache i trzyma wolne obroty. Zapłonu nie wykluczam, bo na lpg trochę słaby jest, ciężko zapala i nieraz strzeli sobie, ale nwm czy tego winą jest bardziej zapłonu czy dość długiego węża od reduktora do miksera? Przepraszam za taki mix w tym temacie, ale to są takie drobnostki, ale napsują krwi :rozpacz:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości