dymiąca się chłodnica

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mariusz514
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: wt maja 05, 2009 12:18
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

dymiąca się chłodnica

Post autor: mariusz514 » śr paź 02, 2013 19:32

Witam, trochę informacji znalazłem na vw forum ale zdjęcia które najbardziej mnie interesowały są nie dostępne, a problem tkwi tylko nie wiem w czym to może opiszę swój przypadek:
- Wczoraj pojechałem w dłuższą trasę zrobiłem 70 km , temperatura na liczniku była ok. 90 stopni , pech chciał że później w mieście były korki temperatura silnika przekroczyła 90 stopni a wiatrak stał, w korku zaczęło dymić mi się , tzn. z pod maski wydobywał się biały dymek, wysiadłem podniosłem maskę , dym ewidentnie leciał z chłodnicy, chłodnica gorąca wiatrak stał w miejscu, fakt że na poboczu długa nie mogłem stać to żeby zmniejszyć temperaturę silnika nawiew gorącego powietrza na maxa i temperatura spadła i już nie dymiło się z pod maski i tak parę razy aż wyjechałem z miasta.
Wcześniej mało jeździłem i nie dostrzegłem problemu , w lato wymieniałem wiatrak bo stary spalił się . następnego dnia sprawdziłem bezpiecznik numer 19 OK, podłączyłem na krótko wiatrak 1 i 2 bieg działa , gdzie jest ten czujnik temperatury??? czy to ten co na zdjęciu jak go wymontować ?? jaki kupić oryginalny czy zamiennik ??? i czy wogóle to jest to przyczyną???? będę wdzięczny za pomoc. czy ktoś ma jakieś inne pomysły ??? termostat dawno nie wymieniany jak by ktoś pytał się .
Obrazek



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

dymiąca się chłodnica

Post autor: muszkatobiasz » śr paź 02, 2013 21:07

termostat masz dobry bo chłodnica zrobiła się gorąca to czyli otwiera , czujnik jest odkręcany na gwincie możesz kupić zamiennik i najlepiej podpiąć go pod wtyczkę i wsadzić do naczynia i grzałką jeśli masz zagotować wodę i sprawdzić czy załączy wiatrak lub odpiąć wtyczkę w tym czujniku i zewrzeć piny na krótko czy załączy jak tak to czujnik do wymiany



marekosa2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: wt lip 02, 2013 16:55

dymiąca się chłodnica

Post autor: marekosa2 » śr paź 02, 2013 21:14

Jeżeli termostat działa to oba węże dochodzące do silnika muszą być gorące gdy pokazuje ci 90 stopni. Wtedy duży obieg jest otwarty.Jeżeli dym leciał z samej chłodnicy a nie z połączeń z wężami to chłodnica za chwilę zacznie cieknąć.Jeżeli oba węże są gorące to odłącz wtyczkę z czujnika na zdjęciu i połącz piny kawałkiem przewodu , jeśli wentylator się włączy a nie włącza się gdy silnik się zagrzeje to czujnik jest do wymiany. Zdejmij wtyczkę i wykręć czujnik długim kluczem nasadowym , a jeśli nie masz takiego klucza to odkręć wentylator razem z osłoną i odkręć czujnik płaskim kluczem lub zaciskowym.Szybka zamiana czujników nie spowoduje dużego ubytku płynu, zrób to na zimnym silniku.



Awatar użytkownika
mariusz514
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: wt maja 05, 2009 12:18
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

dymiąca się chłodnica

Post autor: mariusz514 » śr paź 02, 2013 23:14

dzięki chłopaki :bigok: , lubię te forum zawsze jakaś jest pomoc ze strony innych furowiczów, będę działał o rezultacie powiadomię



Awatar użytkownika
mariusz514
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: wt maja 05, 2009 12:18
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

dymiąca się chłodnica

Post autor: mariusz514 » śr paź 02, 2013 23:18

a jeszcze jedno wtyczce są 3 piny , wszystkie na raz połączyć???



Lesiup
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz kwie 07, 2013 21:53

dymiąca się chłodnica

Post autor: Lesiup » śr paź 02, 2013 23:23

2 podlacz , na jednym z nich szybciej wiatrak chodzi a na drugim wolniej , poprobuj napewno zalaczy



Awatar użytkownika
mariusz514
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: wt maja 05, 2009 12:18
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

dymiąca się chłodnica

Post autor: mariusz514 » czw paź 03, 2013 16:03

połączyłem piny wiatrak kręci się , pierwszy i drugi bieg chodzi , czujnik do wymiany , dzięki chłopaki :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości