Golf 2 1.6 maksymalne obroty 3tyś

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Glin14
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pt wrz 21, 2012 21:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Golf 2 1.6 maksymalne obroty 3tyś

Post autor: Glin14 » śr lut 27, 2013 20:04

Panowie pomóżcie bo ja już rozkładam ręce. Od jakiegoś czasu pojawił mi się problem odcięcia obrotów na 3 tyś niezależnie czy bieg jałowy czy na biegu innym.
Obiawy: szarpanie przy dodawaniu gazu, maksymalne obroty 3tyś, przedmuchało uszczelkę pomiędzy kolektorem a rurą (pomyślałem że kat zapchany i wszystko mi to tłumaczyło ale po opuszzczeniu wydechu nadal to samo..) . wyczyściłem gaźnik, powymieniałem podciśnienia, zmieniłem podstawę gaźnika, opuszczałem wydech w celu sprawdzenia czy nie zatkany, wymienione świece, palec kopułka, kable, filtry. Skończyły mi się pomysły więc prosze o pomoc.



fire&fice
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: śr sie 10, 2011 14:39

Re: Golf 2 1.6 maksymalne obroty 3tyś

Post autor: fire&fice » śr lut 27, 2013 20:37

Moze blad sterownika? zdejmij kleme na 15 minut



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Golf 2 1.6 maksymalne obroty 3tyś

Post autor: Paweł Marek » śr lut 27, 2013 22:37

Glin14 pisze:już rozkładam ręce
pomożemy być może jeśli napiszesz co masz pod maską. Czyli google grafika, hasła silnik PN z gaźnikiem Pierburg 2EE lub silnik RF albo EZ z gaźnikiem 2E2.
Ale w wypadku gaźnika nagłe odcięcie sugeruje błąd w ustawieniu aparatu zapłonowego, rozrządu lub kąta wyprzedzenia zapłonu. Przy starym typie aparatu na platynki bez czujnika halla (silnik EZ) dochodzi kwestia zużycia lub regulacji przerwy na platynkach (przerywaczu).


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Glin14
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pt wrz 21, 2012 21:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Golf 2 1.6 maksymalne obroty 3tyś

Post autor: Glin14 » czw lut 28, 2013 18:13

Jest to 1.6 EZ 2E2. aparatu zapłonowego nie ruszałem i nie wydaje mi się by go ktoś ruszał od 25 lat. Rozrząd można podejrzewać. Ah zapomniał bym ostatnio na pustym baku zalałem 7l spalił mi 6l na niecałe 10 km



Awatar użytkownika
motoboy10
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: czw mar 10, 2011 00:24
Lokalizacja: Lubliniec SLU

Golf 2 1.6 maksymalne obroty 3tyś

Post autor: motoboy10 » wt mar 05, 2013 22:28

sprawdź rozrząd, otwórz aparat zapłonowy i po oglądaj jak wygląda w środku. Pali na wszystkie gary? , ciśnienie sprężania też mógłbyś sprawdzić.


Kto SmarujeTen Jedzie :)

AUS LIEBE ZU DEN AUTOS DER GRUPPE "VAG"


Volkswagenwerk AktienGesellschaft

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości