[1.6D] Problem ze sprzęgłem

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2806
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

[1.6D] Problem ze sprzęgłem

Post autor: waski1 » wt sie 21, 2012 17:42

k11h pisze:Można coś takiego znaleźć?
Czasami jak ktoś ma skrzynie rozebraną albo naprawia skrzynie to ma takie zbędne rzeczy ja osobiście kiedyś miałem ale poszła.
Słabo widać na tym zdjęciu.Być może że tu jest błąd.



Awatar użytkownika
slawko333
Forum Master
Forum Master
Posty: 1539
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 09:16
Lokalizacja: leżajsk
Kontakt:

[1.6D] Problem ze sprzęgłem

Post autor: slawko333 » pt sie 24, 2012 07:56

zakladales docisk ze szrotu na stary talerzyk docisku? stare przegrzane dociski maja to do siebie ze strasznie ciezko pracuja, kup nowy zestaw tarcza docisk talerzyk docisku, najelepiej sachs lub valeo, inne typu kager itp maja to do siebie ze auto przy ruszaniu strasznie strzela ze sprzegla, nieoplaca sie oszczedzac i kombinowac z samymi uzywanymi dociskami lub tarczami, jak juz to w komplecie, a ten talerzyk jest wazny, ja zakladalem nowa tarcze i docisk sachs a zostawilem stary talerzyk , po zalozeniu linki okazalo sie ze sprzeglo bierze pozniej, jesli ci walekj wysprzeglajacy bierze za wysoko i przez to niewysprzegla do konca, sprobuj go przestawic na wieloklinie



Awatar użytkownika
k11h
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob paź 17, 2009 22:56
Lokalizacja: Jasło

[1.6D] Problem ze sprzęgłem

Post autor: k11h » sob sie 25, 2012 20:17

Na wieloklinie nie da nic przestawienie, bo i tak dalej nie wysunie się się ten popychacz. Tam brakuje ok 2cm żeby dotrzeć do talerzyka docisku. I te objawy przed całym zajściem: ciężko chodzące sprzęgło plus na koniec zerwana linka bo coś musiało przyblokować. Tak nagle coś walnęło i już w ogóle nie wysprzęgla? Nie było objawów ślizgającego sprzęgła.

Szkoda mi wydawać ponad dwieście złotych na nową tarczę i docisk, jeśli ten problem jednak nie zostanie rozwiązany. Jestem studentem i muszę bardzo ostrożnie wydawać pieniądze, wiecie jak to jest. Nie wiem już co robić. Może auto na złom :?


Golf Country 1.6 TD

Awatar użytkownika
slawko333
Forum Master
Forum Master
Posty: 1539
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 09:16
Lokalizacja: leżajsk
Kontakt:

[1.6D] Problem ze sprzęgłem

Post autor: slawko333 » ndz sie 26, 2012 08:34

Tam brakuje ok 2cm żeby dotrzeć do talerzyka docisku
jak to zmierzyles?
ciężko chodzące sprzęgło plus na koniec zerwana linka bo coś musiało przyblokować.
dlatego pisalem ze docisk stary przegrzany robi sie strasznie twardy, niepierwsze sprzeglo zmienialem z powodu bardzo ale to bardzo twardego sprzegla, trzebabylo sie dobrze zaprzec o fotel, i sprzeglo nieslizgalo
Szkoda mi wydawać ponad dwieście złotych na nową tarczę i docisk, jeśli ten problem jednak nie zostanie rozwiązany. Jestem studentem i muszę bardzo ostrożnie wydawać pieniądze, wiecie jak to jest. Nie wiem już co robić. Może auto na złom :?
to zrozumiale, kazdemu byloby szkoda, sam robisz te naprawe? bo cos mi sie wydaje ze chyba tak, i malo masz pojecia, i cos chyba sparlales, skoro niewiesz nawet ze jest lozysko wyciskowe



Awatar użytkownika
k11h
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob paź 17, 2009 22:56
Lokalizacja: Jasło

Re: [1.6D] Problem ze sprzęgłem

Post autor: k11h » ndz sie 26, 2012 10:00

slawko333 pisze:
Tam brakuje ok 2cm żeby dotrzeć do talerzyka docisku
jak to zmierzyles?
Zakładając dwa łożyska wyciskowe w miejsce jednego (na próbę oczywiście), brakuje 0,5 cm, żeby dekielek doszedł do skrzyni i można go było przykręcić.
slawko333 pisze:to zrozumiale, kazdemu byloby szkoda, sam robisz te naprawe? bo cos mi sie wydaje ze chyba tak, i malo masz pojecia, i cos chyba sparlales, skoro niewiesz nawet ze jest lozysko wyciskowe
Może nie jestem specjalistą w dziedzinie skrzyń biegów, ale już nie takie naprawy przeprowadzałem w samochodach, więc uważam za niepotrzebne takie uwagi.


Golf Country 1.6 TD

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3830
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

[1.6D] Problem ze sprzęgłem

Post autor: grandi » ndz sie 26, 2012 12:01

mam w garazu taka obudowe z mechanizmem


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
k11h
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob paź 17, 2009 22:56
Lokalizacja: Jasło

[1.6D] Problem ze sprzęgłem

Post autor: k11h » wt sie 28, 2012 12:18

Kupiłem tarczę i docisk firmy Luk, dałem 275zł i dalej nie ma sprzęgła. Ręce opadają..


Golf Country 1.6 TD

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3830
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

[1.6D] Problem ze sprzęgłem

Post autor: grandi » wt sie 28, 2012 15:06

masz samo regulator czy linke


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
k11h
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob paź 17, 2009 22:56
Lokalizacja: Jasło

[1.6D] Problem ze sprzęgłem

Post autor: k11h » wt sie 28, 2012 15:10

Nie ma nawet po co zakładać linki bo nie ma sprzęgła w ogóle


Golf Country 1.6 TD

Awatar użytkownika
slawko333
Forum Master
Forum Master
Posty: 1539
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 09:16
Lokalizacja: leżajsk
Kontakt:

[1.6D] Problem ze sprzęgłem

Post autor: slawko333 » wt sie 28, 2012 16:38

to jak linki niezalzoyles to skad twierdzisz ze niema sprzegla, moze cie obraze ale troche to wszystko od dupy strony robisz, moim zdaniem cos spartoliles przy skladaniu/rozkladaniu, sciag dekiel piatego biegu i zrob dokladne fotki calego dekla z kazdej strony



Awatar użytkownika
k11h
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob paź 17, 2009 22:56
Lokalizacja: Jasło

[1.6D] Problem ze sprzęgłem

Post autor: k11h » wt sie 28, 2012 17:11

Sprzęgła nie ma, bo w ręce mogę wajchą ruszać, brakuje ok 1,5cm, żeby ten pręt sięgnął tarczki docisku. Tak samo było zaraz po zerwaniu linki, tak jest teraz. Fotek teraz nie mogę zrobić, na wcześniejszej stronie jest jedna fotka. Patrzyłem, czy skrzynia gdzieś nie pękła, ale wygląda na całą, nic nie cieknie ani nic. Próba jazdy bez sprzęgła po zerwaniu linki wypadła pomyślnie i bez problemu zmieniałem biegi.


Golf Country 1.6 TD

Awatar użytkownika
slawko333
Forum Master
Forum Master
Posty: 1539
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 09:16
Lokalizacja: leżajsk
Kontakt:

[1.6D] Problem ze sprzęgłem

Post autor: slawko333 » wt sie 28, 2012 17:27

znow sie spytam, jak zmierzyles ze brakuje 1,5cm? masz endoskop? linka zwykla czy z samoregulatorem? zrob zdjecia



Awatar użytkownika
k11h
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob paź 17, 2009 22:56
Lokalizacja: Jasło

Re: [1.6D] Problem ze sprzęgłem

Post autor: k11h » wt sie 28, 2012 20:26

slawko333 pisze:znow sie spytam, jak zmierzyles ze brakuje 1,5cm? masz endoskop? linka zwykla czy z samoregulatorem? zrob zdjecia
Znów odpowiem, tym razem zacytuję powyższy post.
k11h pisze:Zakładając dwa łożyska wyciskowe w miejsce jednego (na próbę oczywiście), brakuje 0,5 cm, żeby dekielek doszedł do skrzyni i można go było przykręcić.

Był dziś mechanik zobaczyć co to z tym jest i rozłożył ręce, takie coś mu się jeszcze nie przytrafiło..


Golf Country 1.6 TD

Awatar użytkownika
slawko333
Forum Master
Forum Master
Posty: 1539
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 09:16
Lokalizacja: leżajsk
Kontakt:

[1.6D] Problem ze sprzęgłem

Post autor: slawko333 » wt sie 28, 2012 20:48

takie coś mu się jeszcze nie przytrafiło.
malo widzial
rozłożył ręce
taki mechanik
Zakładając dwa łożyska wyciskowe w miejsce jednego (na próbę oczywiście), brakuje 0,5 cm, żeby dekielek doszedł do skrzyni i można go było przykręcić.
dziwne masz sposoby, niedziwne ze brakuje pol cm jak dales dwa lozyska, tzn ze walek wyciskajacy doparl do talerzyka, a dzwignia wysprzeglajaca poszla w dol,
moze zapytam sie tak, masz wszystko poskladane, linke tez, wyciskasz sprzeglo w ktorej pozycji jest dzwignia, najlepiej zrob zdjecie, sprobuj jak mowilem przedtem przestawic dzwignie na wieloklinie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości