syncro działa do tyłu a do przodu nie ?

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

fuldi
Forum Master
Forum Master
Posty: 1313
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 20:46
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

syncro działa do tyłu a do przodu nie ?

Post autor: fuldi » sob sty 28, 2012 20:10

Witam, otóż mam problem założyłem nowy używany dyfer od g60 ( skrzynie tez mam od g60 ) i okazuje się że napęd działa mi tylko na wstecznym biegu a do przodu nie :/ Czy może mi ktoś opisać schemat podciśnień oraz elektryki do napędów ? bo pewnie w tym jest problem. Wcześniej w skrzynkę bezpieczników miałem wpięty przycisk ( włącznik - wyłącznik ) prawdopodobnie w miejsce przekaźnika od napędu ale nie jestem do końca pewny

Bardzo byłbym wdzięczny za każdą pomoc



Awatar użytkownika
Christof
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob sty 14, 2012 20:25

syncro działa do tyłu a do przodu nie ?

Post autor: Christof » sob sty 28, 2012 21:02

Witam!Ja jednak proponowałbym jeszcze dokładnie sprawdzić przełącznik.

Trzeba zobaczyc czy napiecie tam dochodzi i czy przewod powietrzny nie jest uszkodzony.

Z tego co słyszałem te systemy słabo chodzą, gdy maja mało oleju.


Tyle z mojej strony,Ale niech Pan nie bierze to co napisałem "do serca" ponieważ nie robiłem tego jako tako tylko co nieco czytałem i słyszałem o tym napędzie. Dlatego niech tez inni się wypowiedzą moze coś więcej Panu pomogą . Pozdrawiam


Obrazek

gateway1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: czw sty 22, 2009 22:18
Lokalizacja: warszawa

syncro działa do tyłu a do przodu nie ?

Post autor: gateway1 » sob sty 28, 2012 21:42

dziwne zazwyczaj naped nie dziala na wstecznym za co odpowiada przelacznik dyfra ,[ ktory niema nic wspolnego z jazda do przodu gdzie naped dziala caly czas] mozna to wymontowac z tylniego napedu a naped do przodu bedzie dzialac , czyli elektryka niema z tym nic wspolnego ,jest to rozwiazanie czysto mechaniczne za jazde do przodu odpowiada tak zwane wolne kolo zreszta masz tu link do zasady dzialania syncro http://w358.wrzuta.pl/plik/4l0n9jmlV8M/syncropl_1" onclick="window.open(this.href);return false;
pozdrawiam
ps . widze ze sie meczysz z tym napedem od grudnia wes otworz ten link tam jest zasada dzialania tego ustrojstwa tam masz opisane co odpowiada za jazde do przodu a co za jazde do tylu , jest zima wes samochód na cos sliskiego i tam sprawdz dzialanie napedu



fuldi
Forum Master
Forum Master
Posty: 1313
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 20:46
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

syncro działa do tyłu a do przodu nie ?

Post autor: fuldi » ndz sty 29, 2012 09:56

racja, to może być wolne koło bo faktycznie tylko ono działa z napędem gdy jedziemy do przodu, tylko dziwi mnie fakt że działa napęd do tyłu.Nawet nie mam podłączonej wtyczki do skrzyni biegów . Jeszcze dziś pójdę do garażu i odłączę podciśnienie i wtyczkę z przełącznika w dyfrze - zobaczymy co się wtedy będzie działo...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 32 gości