Dziwne stuki W VR6

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Zielek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: ndz maja 23, 2010 15:51
Lokalizacja: Leszczyny
Kontakt:

Re: Dziwne stuki W VR6

Post autor: Zielek » czw wrz 29, 2011 22:13

AMARIO2000 pisze:
Zielek pisze:Ja bym stawiał albo jakaś szklankę albo panewka myślę że tylko te 2 opcje wchodzą w rachubę... Kieliszki spokojnie można sprawdzić:) tylko trzeba ściągnąć pokrywy.... jeśli to nie będzie to... to musi być to panewa:( miałem coś podobnego w moim... tylko że elikadtne szarpania były na wolnych obrotach było widać że coś nie dopala.... dlatego możesz mieć ten zapach niedopalania na LPG pozdro:)
Panewka - czy one nie powinny wydawać innego dźwięku tj. przy nagłum przyśpieszaniu stuki głuche...
Szklanka - ta teoria też była brana pod uwagę i jest możliwa tylko że ja wymieniłem wszystkie na nowe firmy "ina fag"
jeden mechanik na podkarpacui zwrucił mi uwagę na to że to może być luz tłok - korba ... ale dlaczego nie było słychać tego przez bite dwie, dwie i pół godziny po wsadzeniu silnika do auta? - może dlatego że zalałem głowice olejem przy składaniu i miał smarowanie - może jednak coś z tą pompą tylko dlaczego nie sygnalizuje tego kontrolka???
Jeśli jest lekki luz na panewie to bedzie ci dzwonic tylko przy dużym obciążenie np od 3tys obrotów ale jak już padła całkiem to będzie się działo tak jak tobie teraz powiedz mi jak robili ci coś z tym silnikiem to ile stał?
Wiem co mówię nie robię w tym od roku tylko od 6 lat:) sprawdź jeszcze raz te kieliszki a jak nie to panewa..... jak nie sprawdzisz to się nie dowiesz:) a debatować można długo:) więc bierz się za robote:) i daj znać co wyszło:)


Obrazek

marcinvrwroc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr lut 02, 2022 23:03

Re: Dziwne stuki W VR6

Post autor: marcinvrwroc » śr lut 02, 2022 23:09

Witam odgrzewam kotleta, mo,na wiedzieć co było przyczyną stukania ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości