zawieszenie przednie a zbierznosc.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
FIRERS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 432
Rejestracja: czw lis 22, 2007 10:47
Lokalizacja: BYTOM
Kontakt:

zawieszenie przednie a zbierznosc.

Post autor: FIRERS » pn cze 20, 2011 14:19

Witam . nabylem niedawno audi a3 . po wsadzeniu 18 calowych felg odczywam bardziej luzy w zawieszeniu i chce je zrobic. mam lekko luzna koncowke drazka kierowcy i luzyny sworzen pasazera. wymienilem juz gumy i lozyska amortyzatorow, bo draznila mnie roznica w przeswicie lewego i prawego kola(10mm). okazalo sie ze gumy byly roznej wysokosci i stad ta roznica. w sobote chcialem wymienic gumy stabilizatora i te koncowki .okazalo sie ze sprzedali mi dwie prawe. dzisiaj jade je oddac. postanowilem jednak za jednym razem zrobic wszystko. czyli koncowki, sworznie , gumy i tuleje wahacza. i teraz moje pytanie odnosnie katow pochylenia kol i zbierznosci . dodam zeby jechac prosto to kierownica musi byl lekko w lewo , nie powiem, lepiej sie jezdzi z reka oparka o boczek i kierownice ,ale jednak wolal byl zeby byla prosto . :) przymierzalaem sie do zbierznosci sznurkiem i po tym zauwazylem ze tylne kola sa minimalnie do srodka auta przednia krawedzia felgi. i prosze Was o porady jak w warunkach garazowch ustawic katy i zbierznosc. aby po wymianie spokojnie dojechac na profesionalna geometrie.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8808
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: zawieszenie przednie a zbierznosc.

Post autor: marcin7x5 » pn cze 20, 2011 14:30

FIRERS pisze:jak w warunkach garazowch ustawic katy i zbierznosc. aby po wymianie spokojnie dojechac na profesionalna geometrie.
Jeżeli pojedziesz bezposrednio po wymianie na ustawienie geometrii to nie powinno nic się stać złego autku. chyba, że bedziesz jeździł dłużej z nieustawioną geometria to wtedy :rozpacz:



Awatar użytkownika
FIRERS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 432
Rejestracja: czw lis 22, 2007 10:47
Lokalizacja: BYTOM
Kontakt:

zawieszenie przednie a zbierznosc.

Post autor: FIRERS » pn cze 20, 2011 14:38

no wlasnie i tu nie moge byc niczego pewny . bo byle komu na zbierznosc nie dam auta. a tam gdzie chce dac, to maja ciezki grafik. i nie wiem czy bede tam uleczony od razu czy odesla mnie z kwiem z data . dlatego pytam jak zrobic to pi razy drzwi. wiem ze zaczyna sie od katow a potem kiera na prosto i regulacja zbierznosci.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8808
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: zawieszenie przednie a zbierznosc.

Post autor: marcin7x5 » pn cze 20, 2011 14:46

Jak będziesz wymieniał drążki lub same końcówki to postaraj się zmierzyc w miarę dokładnie długość całego drążka oraz ile jest wkręcona sama końcówka dazka na drążek.
Co do sworznia w wachaczu to postaraj się też jakos zobie oznaczyc jego położenie przed wykręceniem go z wachacza. Lub znajdź jakies punkty orientacyjne i zmierz odległośc od osi sworznia do tego punktu przed i po. Najlepiej pomierz sobie od dwóch punktów kontrolnych wtedy będzie wieksza pewnośc poprawnosci ustawienia.



Awatar użytkownika
FIRERS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 432
Rejestracja: czw lis 22, 2007 10:47
Lokalizacja: BYTOM
Kontakt:

zawieszenie przednie a zbierznosc.

Post autor: FIRERS » pn cze 20, 2011 14:58

ok z drazkiem to nie bedzie problemu . bo albo zmierze caly drazek od gum przy przekladni do poczatku sruby czopa.ale z wahaczem to tylko po obrysie starych srub raczej sie da to ogarnac.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8808
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

zawieszenie przednie a zbierznosc.

Post autor: marcin7x5 » pn cze 20, 2011 14:59

Metodą garażową to nie masz zbyt wielkiego wyboru.



przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

Re: zawieszenie przednie a zbierznosc.

Post autor: przemlin » pn cze 20, 2011 17:09

A teraz pytanie: czym grozi jazda z nieustawiona geometrią/katy, zbieżność/ oprócz tego że zdziera opony nierownomiernie?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8808
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: zawieszenie przednie a zbierznosc.

Post autor: marcin7x5 » wt cze 21, 2011 09:50

przemlin pisze:A teraz pytanie: czym grozi jazda z nieustawiona geometrią/katy, zbieżność/ oprócz tego że zdziera opony nierownomiernie?
Piszczeniem kół/koła w zakrętach a więc jego uslizg a więc słabsza przyczepnośc. Oprócz tego trudnośc z jazda na wprost - będzie ściagało w jedna z e stron co w połaczeniu z koleinami na drodze nie wróży dobrze.



mwoxny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: sob paź 20, 2018 01:38

Re: zawieszenie przednie a zbierznosc.

Post autor: mwoxny » wt lip 23, 2019 18:00

Podinam problem z ustawieniem geometrii kół brakuje na srobile limitu żeby odchylic camber do 0 a obecnie jest - 26 jest czerwono

Wysłane z mojego EML-L09 przy użyciu Tapatalka




ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości