Olej na feldze

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pytlex
+ 12 VWolt!
+ 12 VWolt!
Posty: 117
Rejestracja: wt paź 13, 2009 22:18
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Olej na feldze

Post autor: pytlex » pt paź 22, 2010 20:10

Witam. Dzisiaj przy zmienie kół na zimówki, zobaczylem ze na feldze (lewy przód) taki zaschnięty bardzo czarny smar. Skąd to sie moglo wziąć?! Zaglądalem w nadkole ale jakos nic nie zauwazylem skąd moglo by to sie wydostac... Czy to z przegubu czy co? Silnik 1.6 PN 89rok. Boje się jeździć teraz jak juz wiem ze cos sie moglo spier...



Awatar użytkownika
pitru
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: wt mar 02, 2010 12:08
Lokalizacja: Bartoszyce

Olej na feldze

Post autor: pitru » pt paź 22, 2010 20:35

pytlex pisze:skąd moglo by to sie wydostac... Czy to z przegubu czy co?
Na 99,99% z przegubu. Guma cała? Opaski trzymają? zdejmij koło i skręć na maxa zwrotnicą. Jeżeli gumowa osłona nie jest rozerwana to może zsuwać się z przegubu, bo opaska jej nie dociska. Uzupełnij smar i jeżeli nie ma w środku wody i piachu to może jeszcze pokręci.


Kupię rurę powietrza i odpływ oleju do turbo K24

Awatar użytkownika
pytlex
+ 12 VWolt!
+ 12 VWolt!
Posty: 117
Rejestracja: wt paź 13, 2009 22:18
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Olej na feldze

Post autor: pytlex » pt paź 22, 2010 20:48

czyli dobrze podejrzewalem :) Jutro sprawdze czy ta guma jest cala i mam nadzieje ze ominie mnie wydatek na przegub... A mozna wymienic sam zewnętrzy czy trzeba oba ? I jaki przegub mam kupic zeby mnie nie zrobili w wała w sklepie bo u mnie potrafią takie żarty robic. Tak jak wczesniej napisalem slinik 1.6PN gofer z 89 roku, wersja nieznana :D



Awatar użytkownika
pitru
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: wt mar 02, 2010 12:08
Lokalizacja: Bartoszyce

Olej na feldze

Post autor: pitru » pt paź 22, 2010 22:39

Możesz zmienić tylko ten uszkodzony. Jeżeli jesteś z Kiwit (Warm-Maz) podjedź do Bartoszyc do Żuralskiego, tam Ci chłopaki podpowiedzą :grin:


Kupię rurę powietrza i odpływ oleju do turbo K24

Awatar użytkownika
pytlex
+ 12 VWolt!
+ 12 VWolt!
Posty: 117
Rejestracja: wt paź 13, 2009 22:18
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Olej na feldze

Post autor: pytlex » ndz paź 24, 2010 20:58

Okazalo sie ży pękla guma na przegubie... Kupilem nową i teraz problem... jak to zrobic...:P nie wiem jak sie za to zabrac. Moze ktos wytlumaczyc tak obrazowo jak to zrobic ? tak step by step. Z góry THX :)



Awatar użytkownika
pitru
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: wt mar 02, 2010 12:08
Lokalizacja: Bartoszyce

Olej na feldze

Post autor: pitru » ndz paź 24, 2010 21:22

A świeży smar w tubce kupiłeś? Bo zalecam umycie przegubu i danie nowego smaru.
Luzujesz nakrętkę oski przegubu. Auto do góry, zwalasz koło, odkręcasz śrubę sworznia wahacza . Odkręcasz nakrętkę z ośki przegubu, potem wybijasz dolny sworzeń wahacza który wcześniej luzowałeś odkręcając śrubę i odsuwasz zwrotnicę wypychając jednocześnie sworzeń przegubu ze zwrotnicy. I przegub masz na wierzchu.
Musisz jeszcze zbić go z półosi energicznym uderzeniem (uważaj żebyś nie połamał koszyka) i potem odwrotna kolejność. Cała operacja jest dosyć prosta i brudna. :grin:


Kupię rurę powietrza i odpływ oleju do turbo K24

Awatar użytkownika
pytlex
+ 12 VWolt!
+ 12 VWolt!
Posty: 117
Rejestracja: wt paź 13, 2009 22:18
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Olej na feldze

Post autor: pytlex » ndz paź 24, 2010 22:22

Chyba faktycznie nie bedzie to takie trudne:D Dzięki za podpowiedzi pitru :pub: , a w czym umyc przegub?



Awatar użytkownika
pitru
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: wt mar 02, 2010 12:08
Lokalizacja: Bartoszyce

Olej na feldze

Post autor: pitru » ndz paź 24, 2010 23:08

Ja używam benzyny ekstrakcyjnej w ręcznym spryskiwaczu ogrodowym i jest super bo szybko odparowuje, ale wstępnie najlepiej niezawodną ropą i pędzelkiem. :grin:


Kupię rurę powietrza i odpływ oleju do turbo K24

wojtekrus964
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr mar 18, 2009 21:49
Lokalizacja: olsztyn
Kontakt:

Re: Olej na feldze

Post autor: wojtekrus964 » pn paź 25, 2010 19:31

Podłacze sie pod temat Panowie,bo dziś zmieniajac koła zauwazyłem to samo w moim aucie.Polo 1.9 diesel 96 rok.Guma przegubu jest popekana i smar wylatuje.Moje pytanie brzmi czy przypadkiem po demontarzu tego wszystkiego nie trzeba ustawiać zberznosci od nowa??i kolejne pytanie czy da sie wyjac przegub odkrecajac go od strony skrzyni i koła,bo kiedys jak wymieniałem łożysko w przednim kole to pamietam ze wybic tych sworzni wahacza nie mogłem.Prosze o rady.



Awatar użytkownika
pitru
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: wt mar 02, 2010 12:08
Lokalizacja: Bartoszyce

Olej na feldze

Post autor: pitru » pn paź 25, 2010 20:05

wojtekrus964,
wojtekrus964 pisze:czy przypadkiem po demontarzu tego wszystkiego nie trzeba ustawiać zberznosci od nowa??
Nie trzeba. Chyba, że odkręcisz te trzy śruby trzymające sworzenień, wtedy może być taka potrzeba.
wojtekrus964 pisze:czy da sie wyjac przegub odkrecajac go od strony skrzyni i koła
Da się. Ale lepiej niepotrzebnie nie ruszać. Radzę wybić sworzeń, jak popryskasz wcześniej wd40, albo innym preparatem to napewno wyjdzie.


Kupię rurę powietrza i odpływ oleju do turbo K24

wojtekrus964
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr mar 18, 2009 21:49
Lokalizacja: olsztyn
Kontakt:

Re: Olej na feldze

Post autor: wojtekrus964 » pn paź 25, 2010 20:29

Wtakim razie sprubuje jutro cos podziałać,jak nie uda sie z tym sworzniem(narazie jakos nie kojarze o który sworzeń chodzi,musze wejsc pod auto) to wtedy odkrece od skrzyni i wyjmę,mam nadzieje ze nic tam sie nie wysypie ani wyleci przy rozbiórce.



Awatar użytkownika
pitru
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: wt mar 02, 2010 12:08
Lokalizacja: Bartoszyce

Olej na feldze

Post autor: pitru » pn paź 25, 2010 21:14

Na nim tzn na sworzniu siedzi zamocowana cała zwrotnica z kolumną.
Pozdrawiam


Kupię rurę powietrza i odpływ oleju do turbo K24

wojtekrus964
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr mar 18, 2009 21:49
Lokalizacja: olsztyn
Kontakt:

Re: Olej na feldze

Post autor: wojtekrus964 » wt paź 26, 2010 18:12

No i prubowałem dzis pogrzebać przy aucie.Nie ma szans zeby zbić ten sworzeńnawet nie drgnął nic przy uderzaniu.wydaje mi sie ze te 3 śruby go trzymaja ale jak je rusze to zbierznosc szlak trafi.Jak odkrece od amortyzatora i drażka kierowniczego to jest szansa ze odciagne kolumne i wyjdzie przegub i zbierznosci nie strace?????nie wiem co zrobic z tym fantem.



wojtekrus964
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr mar 18, 2009 21:49
Lokalizacja: olsztyn
Kontakt:

Re: Olej na feldze

Post autor: wojtekrus964 » wt paź 26, 2010 19:43

Prosze doradzcie mi bo zgłupiałem i nie wiem co mam dalej czynic



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości