Olej na feldze

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pitru
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: wt mar 02, 2010 12:08
Lokalizacja: Bartoszyce

Olej na feldze

Post autor: pitru » wt paź 26, 2010 23:48

jak już musisz coś odkręcić to odkręć te trzy śruby. Jak odkręcisz zwrotnicę od amortyzatora, to przestawisz kąt pochylenia koła i może ciąć oponę.
Możesz jeszcze spróbować wykręcić śrubę sworznia i w to rozcięcie, które ściska śruba wbić np śrubokręt albo coś podobnego. Tylko nie przesadzaj, żeby nie pękło ucho!!!!! Jak już zruszysz musi puścić.


Kupię rurę powietrza i odpływ oleju do turbo K24

wojtekrus964
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr mar 18, 2009 21:49
Lokalizacja: olsztyn
Kontakt:

Olej na feldze

Post autor: wojtekrus964 » śr paź 27, 2010 18:17

No i spierdoliłem odkreciłem zwrotnice od amortyzatora,także zbierznosc szlak trafił.Pitru a pisałeś ze jak odkrece te trzy sruby to zbierznosć szlak trafi.no i ponad 100 pujdze na ustawienia.Teraz kolejne pytanie jak zdjąć ten przegób,bo wyczyściłem ten smar ale zadnego zabezpieczenia tam nie widać,mam zbijac go,nie peknie??kulki nie wylecą??



Awatar użytkownika
pitru
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: wt mar 02, 2010 12:08
Lokalizacja: Bartoszyce

Re: Olej na feldze

Post autor: pitru » czw paź 28, 2010 10:10

Nic nie wyleci musisz go zbić z półośki uderzając w wewnętrzną część przegubu .Wystarczy jedno dobre uderzenie, na końcu półosi siedzącej w przegubie jest pierścień sprężynujący, który siedzi tam w kanale. Zwróć uwagę na podkładki plastikową i sprężynującą, które siedzą na półośce żebyś ich nie pogubił. geometria kół to koszt ok 70zł. :panna: Pisałem....., że jedyny sposób bez dodatkowych kosztów to wybić sworzeń. Zastanów się co zrobisz jak i on kiedyś będzie do wymiany...... to będzie masakra.


Kupię rurę powietrza i odpływ oleju do turbo K24

xlukasz12345x
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: sob kwie 07, 2018 08:44
Auto: Volkswagen Golf

Re: Olej na feldze

Post autor: xlukasz12345x » czw wrz 12, 2019 16:30

Witam w swoje polo 9n zauważyłem tluste kropki smaru na nadkolu z przodu z lewej strony czy możliwe że w coś wyjechałem? Dodam że maglownica sucha osłony prz3gubu całe są, felga i tarcze też są suche , przewody hamulcowe też suche , co to może być?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości