Co sie stalo z moimi klockami hamulcowymi?

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bradley
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: czw paź 02, 2008 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Co sie stalo z moimi klockami hamulcowymi?

Post autor: bradley » czw sie 26, 2010 15:51

W polowie czerwca zamontowalem zestaw hamulcow do swojego samochodu. Tarcze ATE powerdisc oraz klocki Ferodo FDB1312. Docierane zgodnie ze sztuka, przez pierwsze 400km bez szalenstw. Pozniej normalna eksploatacja.
Po miesiacu eksploatacji przy jezdzie z otartym oknem uslyszalem szuranie z okolic kola. Na poczatku nieprzeszkadzajace i ledwo slyszalne. Myslalem, ze to kamien wbil sie w opone i stad takie odglosy. Wiec wyjalem drobne kamyczki z bieznika i na jakis czas pomoglo ale odglos wrocil. W momencie nacisniecia hamulca ustawal. Pomyslalem, ze zapiekl sie zacisk (choc to nie jest zacisk H z Kadetta, wiec jak to mozliwe). Ale pozniej nawet naciskanie hamulca nie pomagalo. Znalazlem chwile wolnego czasu, zdjalem kolo i oto co zastalem... :shock:

(zdjecia akurat prawego kola bo zdejmujac lewe pomyslalem, ze na prawym jest to samo. Nie mylilem sie.)

Na 1 rzut oka widac jakby klocek sie przemiescil w zacisku. Nie, to przemiescila sie a raczej odkleila od klocka metalowa blaszka z oznaczeniem klocka.
Obrazek
A tutaj widac jak pieknie przefrezowala mi piaste.
Obrazek

I po terapii srubokret + mlotek na swoim miejscu.
Obrazek

Przejechalem sie i... bloga cisza (oprocz klekle :) )

A teraz pytanie. Czy te blaszki powinno sie zdejmowac/odklejac w momencie montazu klockow hamulcowych? Jak to sie stalo to raczej oczywiste. Klocek dostal temperatury, klej puscil i blaszka zjechala. Ale w instrukcji nie bylo slowa o odklejaniu blaszki...
Narazie wbilem te blaszki na swoje miejsce ale sadze, ze czeka mnie zdejmowanie klockow i reczne odklejanie tego badziewia. :evil:
Ostatnio zmieniony czw sie 26, 2010 17:17 przez bradley, łącznie zmieniany 1 raz.


VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
[i]Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0[/i]

enzo2211
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 596
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 12:42
Lokalizacja: Gidle ERA
Kontakt:

Co sie stalo z moimi klockami hamulcowymi?

Post autor: enzo2211 » czw sie 26, 2010 16:39

Pomyśl sobie czy ta blaszka jest potrzebna?? Jeśli nie to na szrot z nią. A czemu się tak stało? Nawet najstarsi górale tego nie wiedza.... :helm:


Druciarstwo - to jest to co kocham ...

karolw2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 264
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 20:59

Co sie stalo z moimi klockami hamulcowymi?

Post autor: karolw2 » czw sie 26, 2010 16:44

A do jakiego modelu te klocki są ??? Na przód to powinny mieć blaszki trzymające w zacisku Takie jak te:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
bradley
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: czw paź 02, 2008 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Co sie stalo z moimi klockami hamulcowymi?

Post autor: bradley » czw sie 26, 2010 17:00

karolw2, te klocki co dales nie sa do mojego modelu zacisku.
Klocek wyglada tak:
Obrazek


VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
[i]Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0[/i]

karolw2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 264
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 20:59

Co sie stalo z moimi klockami hamulcowymi?

Post autor: karolw2 » czw sie 26, 2010 17:12

Spoko nie zauważyłem że to są klocki w Vento. Więc moim zdaniem mógł klocek źle siedzieć w zacisku i jakoś się przemieścił albo coś ze sprężynką dociskową lub może niedokręcony jest klocek, jak jest mocno skręcony to nawet z tą blaszką plastikiem co producent zamieszcza jakieś numerki nie powinno się przemieszczać. Ja bym sprawdził klocki jak leżą wymontował i zamontował jeszcze raz.



Lucki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2198
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 19:56
Lokalizacja: DW
Kontakt:

Co sie stalo z moimi klockami hamulcowymi?

Post autor: Lucki » czw sie 26, 2010 22:10

Hejka, jesli to blacha do której okładzina się trzyma i jedz do sklepu i reklamuj to kupa. Zahamujesz mocno, blacha zostanie a okładzina przesunie i nieszczęście gotowe.

Pamiętaj że w układ hamulcowy sie nie ingeruje i jak tylko zauważysz jakieś niepoprawności to wymieniasz. Życie ważniejsze niż 120 zł za klocki :grin:


ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA ECUDIAG www.ecudiag.pl
Hamownia klucze immo naprawa sterowników radio code
Wrocław 793-195-950
Regeneracja wtryskiwaczy CR wszystkich marek

Awatar użytkownika
bradley
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: czw paź 02, 2008 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Co sie stalo z moimi klockami hamulcowymi?

Post autor: bradley » czw sie 26, 2010 22:16

Okladzina sie nie trzyma na tej blasze. To najprawdopodobniej jakas blacha eliminujaca stuki klockow, kasujace luz.
Co nie zmienia faktu, ze te klocki to KUPA!


VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
[i]Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0[/i]

Awatar użytkownika
mody1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: śr lut 24, 2010 00:19
Lokalizacja: Ruda Ślaska

Co sie stalo z moimi klockami hamulcowymi?

Post autor: mody1 » czw sie 26, 2010 23:46

Nie smaruje się gwintów śrub! tylko same stożki
klocki do reklamacj, czasem najlepsi maja felery



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Co sie stalo z moimi klockami hamulcowymi?

Post autor: Paweł Marek » pt sie 27, 2010 08:45

bradley, pomaleńku wszyscy się przekonują że Ferodo tudzieź tarcze Brembo - tanie zestawy do niedawna reklamowane nawet na tym forum i sprzedawane na Allegro- to zwykły szajs. Ale taki przypadek żeby z nowego klocka odpadła okładzina to i mi się jeszcze nie zdarzył.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Co sie stalo z moimi klockami hamulcowymi?

Post autor: jhosef » pt sie 27, 2010 08:57

No rzeczywiście do reklamacji tylko czy łatwo pójdzie...

Sprzedawca rzuci pytanie: "a gdzie faktura za montaż? A bo tak to nie uznają" itp itd.
Ta blaszka ma za zadanie tłumienie stuków i piszczenia klocka.
mody1 pisze:klocki do reklamacj, czasem najlepsi maja felery
Czy ja wiem, czy już najlepsi. Coraz więcej producentów idzie na łatwiznę i produkuje tani badziew.
Klocki Frodo można mieć z tarczami Brembo (made in Częstochowa) za 120-130 zł to o jakiej jakości mówimy (do seicento płaciłem 105 plus przesyłka za taki zestaw).



memekk222
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: ndz mar 02, 2008 17:51
Lokalizacja: częstochowa
Kontakt:

Co sie stalo z moimi klockami hamulcowymi?

Post autor: memekk222 » pt sie 27, 2010 09:40

juz kilka razy widziałem takie odklejanie sie tej ale blaszki ,jest ona potrzebna własnie jako tłumik pisków i luzów .moje zdanie jest takie ze nie jest to wina samego klocka tylko jego zamontowania, zazwyczaj jest ona uszkadzana przy wsuwaniu zacisku na klocki lekko sie w nia stuknie i sie odkleja.klocki ferodo maja taka blaszke np.trw b.czesto sa powlekane płutnem,klocki boscha sa zas grubo polakierowane jakas miekka emalia.co do brembo czestochowa to fakt ida juz na łatwizne znam technologa z działu produkci połowa odlewu idzie z włoch tajwanu a my je tylko obrabiamy i pakujemy.moje zdanie jest takie ze najlepsze tarcze ja to trw i ate.jest na nie najmniej reklamaci a jesli sa to raczej z winy pana "mietka"a tak poza tematem to ferodo boscha i textar to sa jedne klocki z jednej kompozyci elementu ciernego i płytce. zdazyło sie ze na klocku ferodo sa nr tekstara.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Co sie stalo z moimi klockami hamulcowymi?

Post autor: Lipek81 » pt sie 27, 2010 15:59

Widać ewidentnie, że odkleiła się okładzina od blachy. Klocki do wywalenia. Ja już jakiś czas temu przekonałem się, że ferodo to szajs - tylne szczęki pogięły się od hamowania, z przodu zrobiło się to samo, co u ciebie, z tym, że u mnie klocek odpadł i wyleciał z zacisku, została sama blacha, co skutkowało tym, ze samochód przez chwilę kompletnie pozbawiony był hamulców. Akurat prowadziła go wtedy moja żona, która dość mocno się przestraszyła, jak jej pedał od hamulca wszedł do końca w podłogę. Zostawiła samochód na parkingu i wróciła do domu pieszo, bo bała się jechać...

Tutaj opis mojej historii:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=317717" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
bradley
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: czw paź 02, 2008 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Co sie stalo z moimi klockami hamulcowymi?

Post autor: bradley » pt sie 27, 2010 16:04

Dzisiaj wyjalem klocki z zacisku. Kazdy klocek czy wewnetrzny czy zewnetrzny mial czesciowo odklejona blaszke. Blaszka nie jest nitowana, jest klejona. Po zapachu wnioskuje, ze to klej zywiczny, prawdopodobnie epoksydowy. Jak widac badziewny bo dostal temperatury i puscil.
Blaszki odkleilem (najnormalniej w palcach), klocki wlozylem, miejsca stykow zacisku i klocka potraktowalem delikatnie smarem miedzianym. Po odpaleniu pedal hamulca przy 1 hamowaniu wszedl prawie, ze do podlogi, pozniej byl juz twardy jak beton.
A wrazenia sa takie: nic nie stuka, nic nie puka, nic nie szura, hamuje lepiej niz poprzednio.

Byc moze mialem pecha i trafilem na felerny egzemplarz klockow. Jednak na przyszlosc bede szukal klockow, ktore maja nity albo grubo pomalowana zewnatrzna strone bez badziewiastych klejonych blaszek.


VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
[i]Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0[/i]

Awatar użytkownika
bradley
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: czw paź 02, 2008 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Co sie stalo z moimi klockami hamulcowymi?

Post autor: bradley » pt sie 27, 2010 16:05

Lipek81 pisze:Widać ewidentnie, że odkleiła się okładzina od blachy.
Ewidetnie widac, ze odkleila sie blaszka od blachy. Okladzina trzyma sie doskonale blachy. A blacha blaszki juz nie bo jest klejona. Potrafie odroznic okladzine od blaszki:P Jednak twoj temat nie napawa mnie optymizmem.
Temat przeczytalem i stwierdzam, ze Ferodo bede omijal, tak samo jak Brembo o ktorym tez sie naczytalem ;)
Nie ma to jak doplacic i kupic niby te lepsze sportowe klocki, ktore dostaja temperatury i sie odkleja blaszka :rotfl:


VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
[i]Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0[/i]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości