problem z ładowaniem mk III

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

adzio123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr sty 20, 2010 20:17
Lokalizacja: Świdnica

problem z ładowaniem mk III

Post autor: adzio123 » śr sie 18, 2010 05:39

witam wszystkich:D
mam problem ze swoja golfina otóż problem w tym ze gdy odpalam samochod zapala mi sie kontrolka od akumulatora lecz gdy troche tylko pojezdze jakies 4 km i samochod sie rozgrzeje kontrolka gasnie wiem tylko tyle ze to jednak rozładowuje mi akumulator. wczoraj gdy wracałem z pracy pogasły mi zegary wszystkie i obroty zaczeły wariowac naszczescie w ostatniej chwili kontrolka zgasła i na nowo zaczol sie ładowac akumulator niemam zielonego pojecia co mogło sie stac :( troche poszukalem na forum i niemogłem znalesc podobnego tematu owszxem były o palacej sie kontrolce ale nie o gasnacej tak jak u mnie. dodam tylko tyle ze ostatnio wymieniałem szczotki od alternatora. takze niewiedzialem czy ten problem zakwalifikowac do elektryki czy tez do mechaniki gdyz moze to byc zarowno przyczyna elektroniczna jak i mechaniczna:/ z gory dziekuje za pomoc:D:D:D



arcabuz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw lip 22, 2010 07:39
Lokalizacja: Mikołów

problem z ładowaniem mk III

Post autor: arcabuz » śr sie 18, 2010 08:09

miałem to samo i okazało sie że jeden z takich małych kabelków przy alternatorze z prawego boku jak patrzysz od przodu sie urwał i nie było ładowania a kontrolka świeciła. zobacz może masz tam słaby styk.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

problem z ładowaniem mk III

Post autor: Paweł Marek » śr sie 18, 2010 08:25

adzio123, możliwe że kabel wzbudzający jak kolega wyżej pisze. Ale bez tego kabelka nawet alternator powinien się wzbudzić od razu po pierwszym dodaniu gazu. Więc zrób taki test: odpal silnik i od razu przegazówa na wysokie obroty. Jesli alternator zaskoczy i zacznie w tym momencie ładować to możliwe winny jest ten kabel, jesli nie - coś padło w alternatorze, zacznij od najprostszego czyli wyminia regulatopra napięcia ze szczotkami albo same szczotki w nim można wywiercić i wlutować nowe. Powinny wystawac z niego z 6 mm przynajmniej jeśli mniej to sa zdarte.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

adzio123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr sty 20, 2010 20:17
Lokalizacja: Świdnica

problem z ładowaniem mk III

Post autor: adzio123 » śr sie 18, 2010 18:36

Paweł Marek, Zrobiłem ten test i nic nie dało nie zaskoczyło nawet dalej sie paliła ta kontrolka :( bardziej to wina alternatora czy moze elektryki??? :D



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

problem z ładowaniem mk III

Post autor: Paweł Marek » śr sie 18, 2010 19:20

Po prostu skombinuj voltomierz i sprawdź czy alternator ładuje, ale właściwie już wiesz że nie ładuje, więc na 95 procent alternator, zacznij od tego regulatora ze szczotkami zwykle on jest winien, nie pomoże to oddasz do regeneracji, tylko że już się nie bardzo opłaca bo używka 150


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
carrion
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: wt sie 28, 2007 19:40
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

problem z ładowaniem mk III

Post autor: carrion » śr sie 18, 2010 21:25

Miałem dokładnie taki sam problem i u mnie winowajcą był regulator napięcia. Po wymianie wszystko wróciło do normy. Jestem niemal pewien, że u Ciebie rozchodzi sie o to samo :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości