Bezmyślność+Głupota=kłopot ze skrzynią

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Bayey
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt sie 17, 2010 16:59

Bezmyślność+Głupota=kłopot ze skrzynią

Post autor: Bayey » wt sie 17, 2010 17:32

Panowie błagam o pomoc!
Na początek opowiem krótko co mi się przytrafiło.
Mój dobry kolega jest posiadaczem dwóch golfików II-czki 1,6d oraz III-czki 1,9TDI, a że chłopina bardzo zaradny to większość problemów mechanicznych rozwiązuje sam. Któregoś pięknego dnia przyjeżdżam do niego ze szczerym zamiarem pomocy przy usunięciu usterki w skrzyni biegów(brak 5-tego biegu). Podam, że problem dotyczy golfa II 1,6D rok prod. 1984. Ściągamy pokrywę tegoż biegu i wszystko wygląda tak jak powinno. Przy piwku i papierosku omawiamy różne warianty usterki. W pewnej chwili dość chaotycznie zabieramy się za dalszą rozbiórkę, co oczywiście kończy się fiaskiem. Znów papierosek i dalsza dyskusja, po czym ja wymyśliłem sobie w mojej sprytnej główce(a powiem, że z wykształcenia jestem fizjoterapeutą), że po wyjęciu "wodzika" czy czegoś tam (długi gładki pręt wchodzący w skrzynię i przechodzący przez koło zębate 5-tego biegu oraz widełki) łatwiej będzie zdjąć te zębatki i dokładniej zdiagnozować przyczynę braku 5-tki. Jak pomyślał tak zrobił... tu powinienem wpisać szereg dosyć wulgarnych słów czego nie zrobię. Efekt mojego działania jest taki, że teraz kolega ma golfa II 1.6D z bezstopniową skrzynią biegów.
Tak więc zwracam się do Was o pomoc. Jeżeli ktoś ma dokładny schemat jak rozebrać całą skrzynię, albo duży bagaż doświadczenia w tych sprawach to proszę o odpowiedź.

Z góry dzięki !
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Bezmyślność+Głupota=kłopot ze skrzynią

Post autor: Paweł Marek » wt sie 17, 2010 17:38

Ze dwa dni temu ktoś zrobił sobie identyczny prezent i zadał pytanie na forum. Teraz ja mam pytanie - nie próbowałeś użyć wyszukiwarki? Tak czy inaczej nie jest składanie skrzyni robotę dla początkującego amatora. Proponuję wyjąc samodzielnie skrzynie i zawieźć do speca żeby zmontował. Wówczas naprawa nie będzie droga (może boli go grzbiet akurat to mniej więcej tyle co za masaż klasyczny całego kręgosłupa wyjdzie) , a tak czy inaczej skrzynkę trzeba wyjąć.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Bayey
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt sie 17, 2010 16:59

Bezmyślność+Głupota=kłopot ze skrzynią

Post autor: Bayey » wt sie 17, 2010 17:52

Pokornie przyznaję się, że wyszukiwarki nie używałem, pobieżnie sprawdziłem dział ale nic podobnego nie znalazłem.
Opcja z mechanikiem jest najrozsądniejsza, wiem ale kumpel średnio ma na to ochotę. Nie wiem dlaczego. Garaż ma raczej dobrze wyposażony i jak już wcześniej pisałem większość usterek i awarii usuwa sam. Moja rola polega na zdobyciu tego schematu budowy skrzyni. Książkę "Sam naprawiam" mam ale tam jest tylko napisane jak wyjąć skrzynie.(co zresztą uczyniliśmy tego samego dnia) i tak się zastanawiam czy taki schemat w ogóle jest jakoś dostępny.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Bezmyślność+Głupota=kłopot ze skrzynią

Post autor: Paweł Marek » wt sie 17, 2010 21:51

To książeczka do MK3 (volkswagen golf III i Vento ) nie wgłębiałem się dokładnie w nią ale są rozrysowane elementy w skrzyni i jakiś opis do tego.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Bayey
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt sie 17, 2010 16:59

Bezmyślność+Głupota=kłopot ze skrzynią

Post autor: Bayey » wt sie 17, 2010 23:15

Dobrze wiedzieć bo tę książkę też mam, ale teraz pytanie czy skrzynia od MK2 to ta sama montowana w MK3? czy przypadkiem nie było jakiejś modernizacji w tym kierunku?
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
zjawa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: wt cze 26, 2007 08:53
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Bezmyślność+Głupota=kłopot ze skrzynią

Post autor: zjawa » śr sie 18, 2010 12:35

w programie ETKA masz sensownie rozrysowaną skrzenie i rozłożoną na detale


-----------o00o----'(_)'----o00o-----------

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Bezmyślność+Głupota=kłopot ze skrzynią

Post autor: guti » śr sie 18, 2010 15:22

Bayey, poszedł PW . :)


miłej lektury :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Bayey
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt sie 17, 2010 16:59

Bezmyślność+Głupota=kłopot ze skrzynią

Post autor: Bayey » śr sie 18, 2010 18:37

Panowie dziękuję za do tej chwili okazaną pomoc, myślę, że w ten weekend zostanę z pewnymi ograniczeniami wpuszczony do garażu w celu jakże ważnego asystowania przy próbie rozłożenia skrzyni. Dam znać (o ile znów nie wpadnę na wspaniały pomysł) czy się udało.
Druga sprawa "guti" ja jeszcze nie mogę pisać i odczytywać PW wiec jak możesz to proszę prześlij zawartość tej wiadomości na e-mail bayey@wp.pl

Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Bezmyślność+Głupota=kłopot ze skrzynią

Post autor: guti » śr sie 18, 2010 19:10

Bayey pisze:Druga sprawa "guti" ja jeszcze nie mogę pisać i odczytywać PW
to tak sie da ?? :hmm:


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Bezmyślność+Głupota=kłopot ze skrzynią

Post autor: guti » śr sie 18, 2010 19:15

Bayey pisze:e-mail
:okej:


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

Bezmyślność+Głupota=kłopot ze skrzynią

Post autor: Tomasz Bis » czw sie 19, 2010 17:17

Tutaj jest wszystko od początku do końca z opisem i ładnie się tłumaczy http://www.brokevw.com/teardown.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Jak się mylę proszę poprawić , nie obrażać .
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości