Cykanie w silniku

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

salek86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt cze 30, 2009 20:36
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Cykanie w silniku

Post autor: salek86 » pt sie 06, 2010 14:37

golf II GT silnik RP 90kucy niby bez kolizyjny. Od wymiany rozrządu zaczęły mu cykać chyba zawory po rozgrzaniu silnika (benzyna,gaz). Dodam że wujas mi spaprał robotę i źle pasek założył i tak przejechałem z 30 km. Później pojechałem do mechanika i jeszcze pompę wody wymieniłem, zrobił mi wszystko dobrze śmigał elegancko,po tyg zaczął się ten dźwięk taki cyk cyk:/ nie głośny w miarę obrotów szybkość dźwięku rośnie . Zauważyłem że przy cykaniu temperatura rośnie troszkę więcej.Mam go od 3 tyg. nie wymieniałem oleju w silniku jeszcze może on być tego przyczyną?? olej przepalony, zużyty. Byłem z tym u tego mechaniura co mi robił to wszystko,mówił żebym się nie przejmował tym dźwiękiem co sądzicie co się mogło stać ? jakie koszta naprawy by był tego?? :partyman:



salek86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt cze 30, 2009 20:36
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Cykanie w silniku

Post autor: salek86 » pt sie 06, 2010 14:59

Znajomego się pytałem to mi powiedział że mogły się uszkodzić kielich zaworów lub ten olej może być zużyty ?? olej mobile mineralny 15w40

Możliwe że mechanik mi spartaczył robotę?? zapłon źle ustawił i rozrząd lub przeskoczył,obroty w normie odpala oki

mogło się stać coś w silniku?? przez to że był źle założony pasek :/ możliwe że ja przepaliłem olej wracając do domu?? silnik trochę pod koniec drogi się nagrzał :/ na przestawionym rozrządzie ?? może gaz kijowy jest zalany ??:/ ale na benzynie to samo cykanie słychać:/

najgorsze jest to:/ że raz to jest:/ raz tego nie ma:)

dziś zauważyłem ze przewód powietrza idący z obudowy wtrysku do filtra powietrza był odłączony mogło to mieć wpływ na klekotanie



salek86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt cze 30, 2009 20:36
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Cykanie w silniku

Post autor: salek86 » wt sie 10, 2010 21:56

teraz słychać cykanie cały czas??



Skowron88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob gru 26, 2009 20:28
Lokalizacja: Kawęczyn
Kontakt:

Cykanie w silniku

Post autor: Skowron88 » wt sie 10, 2010 23:24

Takie Pytanie zadam, czy jest na wtrysku czy na gaźniku? wtrysk boscha? ja miałem kiedyś poldka z wtryskiem tej firmy i to w miare zwiększania obrotów silnika i takie cykanie jego tempo też było szybsze - nie zawsze to cykanie było. U mnie był to wtryskiwacz. pzdr


Nie ważne czym jeździsz ważne jak to robisz!

Awatar użytkownika
WhiteRoute
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: ndz lip 25, 2010 10:11
Lokalizacja: kraków

Cykanie w silniku

Post autor: WhiteRoute » śr sie 11, 2010 08:19

Ja bym sprawdził ustawienie rozrządu. Cykanie - zalezy jakie - naswałeś to cykaniem, może to lekki stuk. Miarowy w stosunku do obrotów silnika?
Albo za niski poziom oleju - nie smaruje rozrzadu - wałka pod osłoną.
Albo źle ustawiony sam rozrząd - jak ktoś wymieniał Tobie pasek bez lampy albo nie umiałtego zrobić wystarczy że znacznik na którymś kole pasowym przeskoczy o ząbek.
Silnik jest słabszy? Dymi lub nie ma mocy? Głośniej wydech słychać?
I rzeczywiście napisz co to jest.
Ja bym się rozrzadem jak zaczałem zajął bo jak wyklepie zawory to każdy do wymiany a to już prawie jak generalka.
Jeśli nie wtryskiwacz to zawory dostają tłokiem.



Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Cykanie w silniku

Post autor: J.B.S. » czw sie 12, 2010 22:06

Jeśli nie wtryskiwacz to zawory dostają tłokiem.
Kolega opisuje że to cykanie a nie stukanie w silniku.Mnie się wydaje z tego co piszesz że to popychacze zaworowe cykają jak sie silnik rozgrzeje.Bo sam mówiłeś że na zimnym mniej cyka.
Masz autko krótko wiec podejrzewam że dopiero po wymianie zaczołes się przysłuchiwać i dlatego Cię to zainteresowało.
Zacznij od wymiany oleju na nowy potem w razie czego pomiar cisnienia oleju. I podjedz do mechanika może zlokalizuje gdzie to cyka.



PITERKO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz kwie 05, 2009 14:42
Lokalizacja: Reda

Cykanie w silniku

Post autor: PITERKO » czw sie 12, 2010 22:47

sprawdz olej to po pierwsze. po drugie sprawdz rozrzad. daj jedno kolo w gore wrzuc 5 bieg pokrec troche kolem i sprawdz jeszcze raz. ew daj 1 zab do przodu. ale nie odpalaj tylko sprawdz kreceniem kolem czy czasem tloki nie wala po zaworach. czy w tym silniku kolko od walka rozrzadu sie zdejmuje? jak zdejmowaliscie to bylo tak samo zalozone? bo z drugiej strony tez jest symbol i on ma sie nijak do ustawienia bo wtedy na bank zawory dostana. trzecia opcja to ten gaz. kumpel ma sekwencje to mu cyka wlasnie gaz i to normalne. a moze to te konie cykaja zeby je wypuscic :grin:



salek86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt cze 30, 2009 20:36
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Cykanie w silniku

Post autor: salek86 » pt sie 13, 2010 12:31

Byłem dziś u mechanika i do wymiany hydro popychacze , ale powiedział żeby z tym na razie jeździł bo nie jest to straszne.


-Olej wymieniony.
-Rozrząd sprawdzony.

Jakie koszta naprawy by był tego??
Nie znacie dobrego mechaniora z Łodzi ??


dobre będą
http://www.motoallegro.pl/item118683287 ... iemcy.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Cykanie w silniku

Post autor: J.B.S. » pt sie 13, 2010 13:55

Nie polecam bo to made in china. Szukaj ruville lub INA ok 25- 35 zł za sztukę.

Zanim zmienisz sprawdz jeszcze ciś oleju w głowicy bo jak będzie słabe to wymiana popychaczy nie pomoże :grin:



salek86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt cze 30, 2009 20:36
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Cykanie w silniku

Post autor: salek86 » pt sie 13, 2010 14:39

Oki mechanior też wspomniał że węże są zbyt twarde , jakby uszczelka puszczał pod głowicą , przez te hydro popychacze może łapać temp. około 110 stopni bo taką gdzieś mam jak cyka i wywala mi płyn ze zbiornika wyrównawczego , czy to jest normalne ??



Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Cykanie w silniku

Post autor: J.B.S. » sob sie 14, 2010 00:24

Nie jest to normalne, ale raczej nie jest to wina popychaczy.Sprawdź czy wentylator działa i czy korek jest dobry od zbiorniczka .



salek86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt cze 30, 2009 20:36
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Cykanie w silniku

Post autor: salek86 » ndz sie 15, 2010 15:20

Wentylator działa bo go schładza , korek wyrównawczy wymieniony zobaczymy czy pomoże. Możliwe ze coś z termostatem jest ??



Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Cykanie w silniku

Post autor: J.B.S. » ndz sie 15, 2010 17:22

Też jest to możliwe



salek86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt cze 30, 2009 20:36
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Cykanie w silniku

Post autor: salek86 » śr sie 18, 2010 15:54

Mam pytanie jeszcze czy przez te popychacze może łapać temperaturę ?? , bo wygląda że tak:) bo jak zaczyna cykać to właśnie wtedy temp rośnie , jak nie cyka temp w normie więc chyba wina popychaczy?? dodam że poprawnym ustawieniu rozrządu dopiero zaczeło cykać :/



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości