Klimatyzacja nie chłodzi :(

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
gniochu
ZADYMIAKA
ZADYMIAKA
Posty: 1252
Rejestracja: sob paź 01, 2005 13:45
Lokalizacja: słup"GS"k
Kontakt:

Klimatyzacja nie chłodzi :(

Post autor: gniochu » pn sie 02, 2010 18:52

Witam.
Piszę tutaj bo nie wiem w jakimdziale mogę umieścic topic. A mianowicie chodzi mi o klimatyzację, poprostu przestała chłodzić, pojechałem żebyminabili ale dalej jestto samo, wentylatory chodzą,sprężarka się włącza ale rurki który wcześniej były pokryte szronem teraz są ciepłe, co może być tego powodem??



Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Klimatyzacja nie chłodzi :(

Post autor: Przemo440 » pn sie 02, 2010 19:45

albo kompresor albo zawór rozprężyny



Awatar użytkownika
gniochu
ZADYMIAKA
ZADYMIAKA
Posty: 1252
Rejestracja: sob paź 01, 2005 13:45
Lokalizacja: słup"GS"k
Kontakt:

Klimatyzacja nie chłodzi :(

Post autor: gniochu » pn sie 02, 2010 22:15

a jak sprawdzić które z tych rzeczy mo0gło klęknąć?



Awatar użytkownika
Misiek_B
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 956
Rejestracja: sob sie 27, 2005 14:47
Lokalizacja: Nisko
Kontakt:

Klimatyzacja nie chłodzi :(

Post autor: Misiek_B » pn sie 02, 2010 22:23

Mozliwe że jak chodzi a nie chłodzi że za mało płynu w układzie jest.


[b][size=150][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=106888]Mój czerwony Golfik[/url][/size][/b]

Zapraszam vw maniaków z podkarpacia równiez na forum - http://www.vag-podkarpacie.pl

Awatar użytkownika
gniochu
ZADYMIAKA
ZADYMIAKA
Posty: 1252
Rejestracja: sob paź 01, 2005 13:45
Lokalizacja: słup"GS"k
Kontakt:

Klimatyzacja nie chłodzi :(

Post autor: gniochu » wt sie 03, 2010 01:21

nie mozliwe poniewaz jest dopiero co nabijana, nie wykazalo nieszczelnoscie, a poizatym jakby bylo malo plynu to chyba sprezarka by sie nie zalaczyla prawda?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9196
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Klimatyzacja nie chłodzi :(

Post autor: wesol » wt sie 03, 2010 07:06

gniochu pisze:jakby bylo malo plynu to chyba sprezarka by sie nie zalaczyla prawda?
w sumie nie prawda. Bo jesli masz miec 750 gram czynnika to przy nawet 200 gramach cisnienie bedzie na tyle duze ze czujnik wykryje iz jest okej i klima bedzie zalaczana. To tak jak z cisnieniem gazu w butli mierzy sie go na wage nie na cisnienie. W lato cisnienie w ukladiz eklimatyzacji idie sporo do gory gdy w zime spada drastycznie w dół mimo ze czynnika jest tyle samo. Czujnik ma swoje widelki w ktorych ma sie znajdowac cisnienie i sa one dosc spore. Cisnienie jest mocno zalezne od temp otoczenia a wlasciwie temp. samego gazu.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Klimatyzacja nie chłodzi :(

Post autor: Paweł Marek » wt sie 03, 2010 08:24

gniochu, możesz założyć jak to się mówi z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością że padła sprężarka. Pozostaje ci zaobserwować czy po kliknięciu sprzęgła wewnętrzna tarcza kręci się razem kołem pasowym. Potem pewnie nie będziesz robił tego zmieniał sam, nawet nie opłaca się bo i tak musiałbyś jechać na wypompowanie i potem napompowanie czynnika, a pozostaje niepewność czy sprężarka używana którą kupisz (ok 300 zeta) będzie sprawna. Lepiej oddać do serwisu który to ryzyko weźmie na siebie i dodatkowo nie skasuje za to.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
gniochu
ZADYMIAKA
ZADYMIAKA
Posty: 1252
Rejestracja: sob paź 01, 2005 13:45
Lokalizacja: słup"GS"k
Kontakt:

Re: Klimatyzacja nie chłodzi :(

Post autor: gniochu » wt sie 03, 2010 13:06

Tak tylko spreżarka chodzi, slychac klikniecie podczas wlaczenia tak jak wczesniej



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Klimatyzacja nie chłodzi :(

Post autor: Paweł Marek » wt sie 03, 2010 14:12

nie wystarczy że chodzi, ma jeszcze pompować. Można to oczywiście manometrem sprawdzić ale do tego i tak trzeba wąż wyjściowe rozpiąć czyli czynnik wypuścić.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
gniochu
ZADYMIAKA
ZADYMIAKA
Posty: 1252
Rejestracja: sob paź 01, 2005 13:45
Lokalizacja: słup"GS"k
Kontakt:

Klimatyzacja nie chłodzi :(

Post autor: gniochu » czw sie 12, 2010 18:22

Byłem jeszcze raz w serwisie i okazalo sie ze mam wyciek z wezy zaraz przy sprezarce ale mysle ze nie to?? A co myslicie o osuszaczu? Moze on sie skonczyl??

dodam ze jak wlaczam klime to przez chwile daje zimne powietrze przez okolo 10 sekund pozniej zaczyna dmuchac powietrzem o temperaturze z zewnatrz.... Objaw jest taki jakby gdzies nie było przeplywu...



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Klimatyzacja nie chłodzi :(

Post autor: zikr6 » czw sie 12, 2010 20:32

Wymień osuszacz to nie duży koszt.Może być uszkodzony zawór rozprężny lub zawór sterujący w sprężarce(chociaż gdyby był uszkodzony zawór sterujący to sprężarka nie wytwarzała by ciśnienia )
Objawem zapchanego osuszacza jest jego zaszronienie(osuszacz ma być ciepły)



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Klimatyzacja nie chłodzi :(

Post autor: Lukasz_mk2 » pt sie 13, 2010 10:06

ja bym radził jechać do jakiegoś zakładu co mają pojęcie o klimatyzacji, a nie do takiego co pompuje tylko czynnik i nie potrafi nic więcej zrobić. Nie wiem jak u Ciebie w mieście ale w Krakowie serwis klimy to ok. 120zł, ale goście sprawdzają czy klima nadaje się do nabicia i czy chłodzi - jak wszystko jest git to kasują jak nie to mówią co jest niesprawne i albo każą to wymienić samemu albo sami to robią. W twojej sytuacji jesteś już w d..pe za nabicie klimy a pewnie będzie trzeba to zrobić jeszcze raz po naprawie usterki.


Obrazek

Awatar użytkownika
gniochu
ZADYMIAKA
ZADYMIAKA
Posty: 1252
Rejestracja: sob paź 01, 2005 13:45
Lokalizacja: słup"GS"k
Kontakt:

Klimatyzacja nie chłodzi :(

Post autor: gniochu » sob sie 14, 2010 01:59

No zobaczymy co powiedza, za kolejne nabicie mnie nie skasuja ponieważ robią to w ramach reklamacji...



Awatar użytkownika
gniochu
ZADYMIAKA
ZADYMIAKA
Posty: 1252
Rejestracja: sob paź 01, 2005 13:45
Lokalizacja: słup"GS"k
Kontakt:

Klimatyzacja nie chłodzi :(

Post autor: gniochu » sob sie 14, 2010 02:00

zikr6 pisze:Objawem zapchanego osuszacza jest jego zaszronienie(osuszacz ma być ciepły)
a w którym miejscu znajduje się ten osuszacz??



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości