Wyjące koło tylne

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
t1omek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: pt lip 03, 2009 11:26
Lokalizacja: Doziny

Wyjące koło tylne

Post autor: t1omek » pn sie 02, 2010 08:59

Witam wszystkich, mam problem jak w temacie. Prawe tylne koło praktycznie cały czas ostro buczy :crazy: , łożyska zmieniane dwa razy zawsze FAG i nie pomaga, luz na łożysku odpowiedni. Po podniesieniu koła nie da się go dobrze zakręcić bo coś przyhamowuje je ręczny działa tyle że nie wiem czy działa ten regulator szczęk co utrzymuje stałą odległość od bębnów. Jak to sprawdzić? koło trochę się grzeje. Dziś jeszcze popuszczę linkę ręcznego może jest za mocno napięta. Jakieś rady? Opony wykluczam.



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Wyjące koło tylne

Post autor: T.O.B.I. » pn sie 02, 2010 10:00

albo szczęki nie odbijają i się bęben za mocno nagrzewa i przez to uszkadza się łożysko albo za mocno skręcone było łożysko innej możliwości nie ma, rzadko ale zdarza się że jest uszkodzony bęben który uszkadza łożysko, znajomy w passacie tak miał 3 łożyska uszkodził mu bęben


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
t1omek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: pt lip 03, 2009 11:26
Lokalizacja: Doziny

Wyjące koło tylne

Post autor: t1omek » pn sie 02, 2010 10:17

Problem w tym że łożysko się nie uszkadza ;D po około 1k km założyłem nowe łożysko a te odłożyłem do pudełka, po miesiącu założyłem je na drugie koło bo tam akurat cx odmówił współpracy i jest cisza. luz jest na pewno dobry nawet lekko za duży bo bałem się że rzeczywiście za mocno dokręcam. Co lepsze rozmawiałem z poprzednim właścicielem i mówi że to już było wcześniej i sam nie znalazł przyczyny.



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Wyjące koło tylne

Post autor: T.O.B.I. » pn sie 02, 2010 12:15

czyli problem jest tylko w ciężko obracającym się kole? co do buczenia to jeżeli nie przez łożysko to tylko przez oponę może być tam nie ma innych elementów, no może jeszcze tarcie szczęk ale to już sam musisz zlokalizować, jak nie odbijają cylinderki to warto je wymienić koszt jednego to 20-30zł


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
A_X_E
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pt paź 02, 2009 16:09
Lokalizacja: gorzow Wlkp
Kontakt:

Wyjące koło tylne

Post autor: A_X_E » pn sie 02, 2010 18:58

myślę ze buczy opona załuż zapasówke i śmignij sie kawałek



Awatar użytkownika
MagnuuM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 15:28
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Wyjące koło tylne

Post autor: MagnuuM » śr sie 04, 2010 15:56

A jak popatrzysz z tyłu na koła to stoja równo na ziemi? Ja też tak miałe tylko buczy i buczy myślałem że to opona, a okazało się że tylna belka przy tarczy kotwicznej była peknięta i lekko wygjęta że koło stało pod ukosem teraz belka jest nowa i jest cisza. :)



Awatar użytkownika
New_Man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: pt paź 24, 2008 15:27
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Wyjące koło tylne

Post autor: New_Man » śr sie 04, 2010 16:23

Właśnie , podepnę się pod temat. Mam tył belkę z tarczami i mam negatyw na jednym kole. Luz na łożysku zredukowany i pytanie , jakby łożysko było padnięte to może się to objawić negatywem na kołach ? Czy szukać czegoś innego ?


Let's Tune it UP !!

Awatar użytkownika
t1omek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: pt lip 03, 2009 11:26
Lokalizacja: Doziny

Wyjące koło tylne

Post autor: t1omek » śr sie 04, 2010 17:28

belka jest prosta sprawdzałem już to. Linkę od ręcznego popuściłem nic nie dało. pozostaje mi rozebrać szczeki i wszystko doczyścić i nasmarować. Mam nadzieje ze ustąpi.



Awatar użytkownika
t1omek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: pt lip 03, 2009 11:26
Lokalizacja: Doziny

Wyjące koło tylne

Post autor: t1omek » pt sie 06, 2010 21:01

Dziś rozebrałem prawy bęben. Trochę to wszystko zabrudzone było. Opukałem szczęki i regulatory i założyłem wszystko z powrotem i koło zaczęło obracać się swobodnie. Zaciągałem ręczny wszystko było ok lecz gdy nacisnąłem hamulec to bęben znowu zaczął ocierać i ciężko obracać się. Po mojemu to cylinderek nie odbija. Jutro go wyciągnę i spróbuje rozruszać mam nadzieję, że to pomoże.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości