Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ zdjęcia.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Marszall
Forum Master
Forum Master
Posty: 1937
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Łuków
Kontakt:

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ zdjęcia.

Post autor: Marszall » sob lut 07, 2015 16:00

Witam, dorzucę coś od siebie.
Z zamarzająca odmą zaczołem sie zmagać w ubiegłym roku u Golfie mojej szwagierki. Odma zamarzła przy dość dużych mrozach, standardowo wywaliło olej bagnetem, na szczeście po zapaleniu kontrolki ciśnienia oleju szwagierka zadzwoniła do mnie, przyjechałem dolałem oleju i odrazu samochód na czyszczenie odmy.

I tu ważna uwaga: Pewnie wielu z was wie że kontrolka zapala się dopiero przy ok 2000 obr/min wiec można jechac na niższyych obr bez ciśnienia oleju i nawet nie bedzie wiadomo.

Po wyczyszczeniu zdałem sobie sprawe ze na długo to nie pomoże wiec zrobiłem ogrzewanie z maty lusterka, podłączyłem to pod orginalną grzałkę przewodu odmy. Do końca zimy jeździła bez problemów.
Jednakże wiosną ori grzałka dostała zwarcia i popaliła znaczną częśc instalacji (dobrze ze nie samochodu)
Wywaliłem wiec całe elektryczne ogrzewanie.
Zaczołem kombinować inaczej, nie chciałem spowrotem wkładać elektrycznego ogrzewania z powodu ryzyka, dwa to to że latem też grzeje, wsumi to już po zapłonie cały czas taka elektryczna odma jest podgrzewana, a trzy to elektryczne odmy (jak i grzane wodą z nowszych modeli) są to odmy podciśnieniowe, dlatego są wpinane za przepustnice, posiadają w sobie oddzielacz cyklonowy i dodatkowo potrzebują kompensacji ciśnienia z pokrywy zaworów. Defakto odma podciśnieniowa na nadciśnieniu nie bedzie raczej działać poprawnie, a żeby działała to wiadomo trzeba zmieniac kolektor i dawać górne odpowietrzenie. Musi byc łatwiej
Najnowsze silniki 1.4 16V mają odme grzaną woda własnie (chyba najlepsze rozwiązanie) ale niestety również podciśnieniowe.

Tej zimy odma znowu zamarzła, niestety w czasie jazdy zrobiło lekkie spustoszenie bo przytarł się silnik.
Znowu wyczyściłem odme (przez czyszczenie trzeba rozumieć zdjęcie puszki i porządne wydmuchanie szlamu ropownicą, nie samego przewodu) zajeło mi to ponad 0.5h
Dodatkowo postanowiłem w końcu zmienić czujnik poziomu oleju ( stary nie działał) aby zanim się zapali ciśnienie można było liczyć na ostrzerzenie dotyczace stanu oleju.

I to dochodzimy do clou programu, po zdjęciu czujnika poziomu oleju ukazała mi sie rurka na bagnet.
Jakiś debil skonstruował to tak że sięga do samego DNA! Jak zamarznie odma ciśnienie najłatwiej ma wyjsc przez bagnet, niestety rurka jest zanurzona w oleju wiec ciśnienie idzie z całym olejem i tak załatwiamy sobie silnik

ROZWIĄZANIE JEST PROSTE! Trzeba obciąć rurkę prowadzącą bagnet do wysokości powyżej poziomu oleju. I niech sobie odma zamarza, wszystko przecież jest możliwe, wtedy przez baget pójda tylko gazy a nie olej!

To jest jedno rozwiązanie a drugie to puszczenie dodatkowej odmy spod korka a le nie żadną *#cenzura#* rurką fi 6mm tylko normalnej średnicy jak prawdziwa odma. Łączymy obie odmy przy wejsciu do filtra powietrza i już mamy pięknie ooodychający silnik.

Tak wiec reasumując:
- dodatkowe odpowietrzenie z góry (jak dół zamarznie to zostaje zawsze góra (która i tak nie zamarcznie bo jest grzana ciepłem silnika) W cał3ej rosji na tym jeżdzą
- skrucić rurkę bagnetu, bo w razie gdy wszystko zawiedzie bagnet bedzie zaworem bezpieczeństwa jednak pójda tylko opary
https://www.drive2.ru/l/2895964/" onclick="window.open(this.href);return false;
Nic prostszego i bardziej skuteczniejszego wymyslić sięnie da :bigok:


BLACK BERTA 2.0 16V(T) >>> viewtopic.php?f=91&t=604514

maselek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: ndz kwie 13, 2014 17:59
Lokalizacja: Łódz

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ zdjęcia.

Post autor: maselek » sob lut 07, 2015 18:53

No jest to jakies rozwiazanie ale nie na zamarzanie odmy tylko na zabezpieczenie sie przed zniszczeniem silnika po tym jak odma zamarznie. Co do rurki od bagnetu faktycznie ktos tego nie przemyslal jesli tak jest, duzo bezpieczniej jesli rurka bedzie ponad poziomem oleju, musze pomyslec o przeróbce u siebie, Marszall skruciles u siebie??? :chytry: Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Marszall
Forum Master
Forum Master
Posty: 1937
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Łuków
Kontakt:

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ zdjęcia.

Post autor: Marszall » sob lut 07, 2015 19:21

Skrucilem najpierw do poziomu min. Aby nie wychlapalo wszystkiego tylko czesc, wtedy tez byloby wiadomo ze odma zamarzla. Ale stwierdzilem ze nie tedy droga i po co ma cokolwiek wychlapywac, uciolem powyzej stanu max. Dodatkwo dam odpowietrzenie spod korka. Gwarantuje Ci ze tam nie zamarznie bo cieplo z silnika bedzie ogrzewalo rurke. Pozatym przekroje w tej rurce sa duzo wieksze niz w ori puszce przy bloku


BLACK BERTA 2.0 16V(T) >>> viewtopic.php?f=91&t=604514

maselek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: ndz kwie 13, 2014 17:59
Lokalizacja: Łódz

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ zdjęcia.

Post autor: maselek » sob lut 07, 2015 20:17

No racja... a swoją drogą nie wiarygodne zeby VW popelnial ten sam błąd konstrukcyjny przy kilku modelach golfa. Jesli mam byc szczery to moim nastepnym autem nie bedzie raczej vw. Za duzo problemow z nim mam.



Awatar użytkownika
Marszall
Forum Master
Forum Master
Posty: 1937
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Łuków
Kontakt:

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ zdjęcia.

Post autor: Marszall » sob lut 07, 2015 23:04

Bardziej chodzi o konkretne silniki nie caly samochod, golf iv jeszcze nalezy do tych solidnych konstrukcji ale mial ten cholerny 1.4 16v

Do wad tego silnika naleza jeszcze wypadajace pierscienie oporowe walu


BLACK BERTA 2.0 16V(T) >>> viewtopic.php?f=91&t=604514

maselek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: ndz kwie 13, 2014 17:59
Lokalizacja: Łódz

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ zdjęcia.

Post autor: maselek » ndz lut 08, 2015 09:32

Marszall nie strasz mnie. Jeszcze jakies pierscienie maja mi wypasc??? Haha straszne sa te silniki, skrzynie tez podobno kiszkowate (scinaja sie jakies nity czy cos....) Żona kupila to auto z tym silnikiem..... mialo malo palic.... haha. W miescie 9l./100km. wciąga hahaha tragedia :rozpacz:



Awatar użytkownika
Marszall
Forum Master
Forum Master
Posty: 1937
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Łuków
Kontakt:

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ zdjęcia.

Post autor: Marszall » ndz lut 08, 2015 12:30

No podejzewam ze to przez aluminiowy blok. W moim przypadku juz to silnik spotkalo ale ktos nowe piersienie zanitowal do s topy walu i problem nie powinien wystepowac. Tak wogole to mialem szlifowany wal wiec napewno silnik sie przed zakupem przytarl tylko ze handlaz tego nie powiedzial a nie sadze zeby w niemczech ktos takie rzeczy naprawial. Ale co zrobisz. Nastepnym razem bym tego silnika nie kupil.


BLACK BERTA 2.0 16V(T) >>> viewtopic.php?f=91&t=604514

Awatar użytkownika
stelf1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: czw sie 14, 2008 19:17
Lokalizacja: zawiercie
Kontakt:

Re: Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ zdjęcia.

Post autor: stelf1 » śr lip 01, 2015 16:41

witam. panowie mam problem z przetarta odma. mianowicie nie wiem jakim cudem ale prawa półoś przeciera mi plastikowa obudowę odmy. naprawiałem już chyba 3 razy i znowu dzisiaj powtórka z rozrywki :(. doradźcie co jeszcze możne być nie tak. bity nie był(przynajmniej nic nie widać). silnik próbowałem przestawić ale widocznie za mało. gdzie jeszcze mogę szukać przyczyny(sanki?)?? nic mi już do głowy nie przychodzi a nie ukrywam że troszkę mnie to zaczyna irytować.


w razie kontaktu na gg lub tlena pisać od razu ze z forum vw.

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ zdjęcia.

Post autor: Qto » śr lip 01, 2015 21:16

stelf1, potrafisz określić czy półoś jest za wysoko czy za bardzo do przodu wysunięta? Na dniach zerknę jak to u mnie wygląda...



Awatar użytkownika
stelf1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: czw sie 14, 2008 19:17
Lokalizacja: zawiercie
Kontakt:

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ zdjęcia.

Post autor: stelf1 » czw lip 02, 2015 18:41

witam. nie mam pojęcia Qto. wiem ze ociera, luz na postoju jest na grubość mojego :p palca(po "tuningu" odmy). silnik przesunąłem na maksa do przodu no może jeszcze ze dwa mm by poszedł na upartego. jak ewentualnie mogę sprawdzi czy silnik nie jest na nisko?? ewentualnie czy mogę prosić o jakieś wymiary żeby porównać??


w razie kontaktu na gg lub tlena pisać od razu ze z forum vw.

barti.k3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt maja 04, 2010 12:38
Lokalizacja: łańcut

Re: Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ zdjęcia.

Post autor: barti.k3 » czw lip 02, 2015 20:01

maselek pisze:No racja... a swoją drogą nie wiarygodne zeby VW popelnial ten sam błąd konstrukcyjny przy kilku modelach golfa. Jesli mam byc szczery to moim nastepnym autem nie bedzie raczej vw. Za duzo problemow z nim mam.
Niewiarygodne a jednak. Poprzednio miałem golfa mk2 silnik 1.3 NZ na wtrysku i tam też był problem z odmą. Przez 4 lata jeżdżenia 3 razy w zimie mi olej wywaliło bagnetem



Awatar użytkownika
maciejmx3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn cze 06, 2011 21:17

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ zdjęcia.

Post autor: maciejmx3 » pn sie 03, 2015 13:34

viewtopic.php?f=2&t=204228&start=56" onclick="window.open(this.href);return false;



maselek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: ndz kwie 13, 2014 17:59
Lokalizacja: Łódz

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ zdjęcia.

Post autor: maselek » czw sie 27, 2015 09:58

Goldi90 na fotce jest podgrzewanie ale nie odmy tylko węża prowadzącego z odmy do obudowy filtra. Fajna sprawa ale najczesciej zamarza odma (która jest nizej) a nie wąż gumowy. Mam tak samo. Przed zimą proponuje dokladne czyszczenie odmy wraz z wężem.



marcu186
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: śr kwie 17, 2013 20:57

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ zdjęcia.

Post autor: marcu186 » wt wrz 22, 2015 19:34

Witajcie,
Zamontowałem kolektor ssący oraz odme z silnika bby czy majac korek oleju z odpowietrznikiem trzeeba montowac to odpowietrzenie??



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości