Problem z rozrusznikiem po zmianie na jednomas.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ChupaCk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: ndz sie 05, 2012 23:57
Lokalizacja: Ozorków
Kontakt:

Problem z rozrusznikiem po zmianie na jednomas.

Post autor: ChupaCk » ndz mar 05, 2017 04:53

Witam serdecznie.

Jestem aktualnie w trakcie swapu w swoim MK2, gdzie oryginalnie był 1.6TD. Całą motorownię 1.9 TDI AFN wkładałem z Golfa 3 wraz ze skrzynią ASD - typ 02A.
Zmieniłem w nim właśnie zamach z 1Z/G60 + sprzęgło VR6. Wszystko poskładane, dzisiaj ogarnąłem wiązki i jest problem. Okazało się, że rozrusznik trze o zamach i frezuje koło, tak jakby za głęboko on się wysuwał w trakcie kręcenia. Jest możliwe, że inny rozrusznik muszę zastosować na przykład z 1Z? Z tego co pamiętam to poprzedni właściciel miał w tym silniku wrzuconą skrzynię syncro. Rozrusznik, który jest przy silniku posiada numer: Valeo 02M 911 023C.
Poniżej fotka jak to wszystko wygląda.

Obrazek

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam. :pub:



Awatar użytkownika
ChupaCk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: ndz sie 05, 2012 23:57
Lokalizacja: Ozorków
Kontakt:

Problem z rozrusznikiem po zmianie na jednomas.

Post autor: ChupaCk » ndz mar 05, 2017 05:33

No i problem chyba rozwiązany.
Właśnie przepatrzyłem wszystkie katalogi łącznie z ETKĄ i ten rozrusznik jest całkowicie do innej skrzyni.
Z tego co znalazłem to o numerze 02A911023R będzie pasował. Patrząc w katalogach jest taki sam do MK4 TDI AHF, co do 1.9 TDI AFN, więc wyciągnę za dnia ze swojej czwórki, przełożę go do MK2 i zobaczymy, czy będzie w porządku. :bajer:



Baryla
...
...
Posty: 963
Rejestracja: pt mar 21, 2008 21:57
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Problem z rozrusznikiem po zmianie na jednomas.

Post autor: Baryla » pn mar 13, 2017 11:44

Rozrusznik z poczatkiem nr 02m jest od skrzyni 6b. Musisz kupic rozrusznik albo z mkiv z poczatkiem 02a ktory nie potrzebuje tulejki w skrzyni, albo rozrusznik z mkIII ktory wykorzystuje tulejke w skrzyni.



Awatar użytkownika
ChupaCk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: ndz sie 05, 2012 23:57
Lokalizacja: Ozorków
Kontakt:

Problem z rozrusznikiem po zmianie na jednomas.

Post autor: ChupaCk » pn mar 13, 2017 23:48

Już ogarnięte. Wyciągnąłem na szrocie sobie z Toledo 1 TDI i wszystko gra, ale dzięki za odpowiedź. :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości