Przeróbka napinacza Golf 3

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Gwiezdnyy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob mar 11, 2017 14:32

Przeróbka napinacza Golf 3

Post autor: Gwiezdnyy » sob mar 11, 2017 14:52

Witam golfowe świry :)


W swoim golfie mam odwieczny problem z napinaczem paska alternatora, na wolnych obrotach miota nim jak szatan. Mam już dość ciągłego wymieniania tego cholerstwa dlatego wpadłem na pomysł a właściwie to usłyszałem go od złomowca. Mianowicie czy jest możliwość wywalenia całego zespołu napinacza i zostawienie alternatora jako napinacza paska? Chodzi o to że alternatorem będzie można regulować napięcie paska, podobno wiązałoby się "tylko" ze zmianą całego uchwytu tego napinacza i bym miał problem z głowy bo ciągłe wymiany tego dziadostwa nie wystarczają na długo. Co o tym myślicie wykonalne czy sobie darować?


Pozdrawiam



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Przeróbka napinacza Golf 3

Post autor: muszkatobiasz » sob mar 11, 2017 21:28

tak najlepiej kupić alternator i uchwyt mocowanie altka od td tam naciągasz alternatorem



Baryla
...
...
Posty: 963
Rejestracja: pt mar 21, 2008 21:57
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Przeróbka napinacza Golf 3

Post autor: Baryla » pn mar 13, 2017 11:37

Zregeneruj napinacz (nowa nie wytarta dzwignia, nowe tulejki) i załóż kółko alternatora z sprzegiełkem od tdi w wersji z klima. Tylko musi byc od mkIII, od mk iv tez pasuje ale ma delikatnie inne osadzenie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości