Układ wydechowy z allegro - proszę o opinię

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pelikan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: czw sie 03, 2006 11:09
Lokalizacja: Głogówek/Żędowice

Układ wydechowy z allegro - proszę o opinię

Post autor: pelikan » sob kwie 20, 2013 23:15

Witam.Jako że rozpadł mi się cały tłumik znalazłem ciekawe propozycje na allegro.

http://allegro.pl/vw-golf-iii-1-4-1-6-t ... 99746.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Dokładnie mi chodzi o ten niby katalizator.Pomińmy kwestię że na przeglądzie będzie problem (bo to nie problem)
Chodzi mi o to czy będzie dobrze współpracować z sondą lambda i czy nie będzie nic wariować w czasie jazdy

pozdrawiam serdecznie


Obrazek
Passat B6
viewtopic.php?f=91&t=427389" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
mauro22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: pt maja 25, 2007 16:19
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Układ wydechowy z allegro - proszę o opinię

Post autor: mauro22 » wt kwie 23, 2013 10:31

Witam,

Problemu z sondą raczej bym się nie obawiał. Jedyna rzecz która jest loterią w układach wydechowy nieoryginalnych to wszelkie krzywizny rur. Najgorzej jest z uzyskaniem poprawnej krzywizny rury idącej nad belką (zawieszenie -tył). Jeśli będzie niepoprawna to przy dociążonym samochodzie lub przy większych nierównościach będziesz słyszeć stuki rury o belkę. Druga sprawa to gumy, które trzymają cały układ wydechowy. Ja radzę kupić oryginalne. Wszelkie zamienniki gum to loteria.

Pozdrawiam


Jacek R.

Awatar użytkownika
BolekLodz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 429
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 15:16
Lokalizacja: Łódź

Układ wydechowy z allegro - proszę o opinię

Post autor: BolekLodz » wt kwie 23, 2013 17:01

Lambda jest zawsze przed katalizatorem, więc jego brak nie wpływa na jej wskazania. Co więcej, wywalając kata(jeśli jest pełen), silnik zostanie trochę "odetkany". Powinien lepiej jeździć. Przynajmniej tak jest, gdy zastąpimy kata strumienicą. W tym przypadku nie wiem jak będzie, ale na pewno nie osłabi to silnika.


Jeśli się pomyliłem, to kulturalnie zwróć mi uwagę. Wiem, że nie jestem nieomylny.
Niedrogi warsztat Łódź - pisz PW :) :)

ozzy1979

Ja bym szitu z Allegro nie brał

Post autor: ozzy1979 » wt kwie 23, 2013 20:10

Po co ci w razie czego kłopoty? Lepiej podjechać do zakłądu zajmującego się wydechami, zrobią porządnie i niewiele drożej niż pałowanie się z Allegro. Przynajmniej dostaniesz gwarancję na cześci i robociznę, a w przypadku Allegro g...o dostaniesz.



Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Układ wydechowy z allegro - proszę o opinię

Post autor: rysiektr » śr kwie 24, 2013 10:04

pelikan,
nie będzie wariować, sam mam wydech z allegro marki Polmostrów (ten sam producent co w aukcji) i kilku znajomych też i nie narzekają. Jakość wykonania dobra czasami są problemy z pasowaniem, że coś trzeba przygiąć, coś nagiąć ale ogólnie jest ok. Wieszaki to lepiej kup ori jak podpowiada kolega, bo zamienniki zwłaszcza te tanie to po tygodniu już są rozciągnięte.
Co do warsztatów zajmujących się wydechami to przecież oni też montują zamienniki od tych lub innych producentów, z tym, że temat pasowania robią za Ciebie z nie zawsze pozytywnym skutkiem...


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

ozzy1979

Układ wydechowy z allegro - proszę o opinię

Post autor: ozzy1979 » śr kwie 24, 2013 19:01

rysiektr pisze:Co do warsztatów zajmujących się wydechami to przecież oni też montują zamienniki od tych lub innych producentów, z tym, że temat pasowania robią za Ciebie z nie zawsze pozytywnym skutkiem...
Zalezy jaki warsztat i czy pozwolisz na rzeźbę... Ja mówię, że ma być wydech dedykowany i taki jest, żadnej rzeźby typu wspawki, doginanie itd. Wydech wymienia się raz na ile? 100 tyś km? Naprawdę nie warto oszczędzać przy takim interwale.



Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Układ wydechowy z allegro - proszę o opinię

Post autor: rysiektr » śr kwie 24, 2013 23:25

ozzy1979, z reguły przecież montowane są tłumiki dedykowane, ten z allegro podany przez pelikan, też jest dedykowany, tylko, że to jest tłumik produkcji rzemieślniczej - zamiennik oryginału. I on nie będzie pasował idealnie tak jak oryginał. Wystarczy położyć obok siebie tłumik oryginalny i zamiennik - widać różnicę gołym okiem. Zawsze coś trzeba będzie dogiąć, odgiąć, naciągnąć w mniejszym lub większym stopniu. Nie mówię to o spawaniu uchwytów czy tłumików drgań w postaci płaskownika o słusznej masie (bo i takie przypadki widziałem, polscy mechanicy potrafią wszystko), tylko, że zawsze w takie układy nie są dopasowane idealnie.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości