[mk2] Dodatkowy czujnik ciśnienia oleju - na górze czy dole?

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Pitterekk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: czw lis 20, 2008 21:13
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

[mk2] Dodatkowy czujnik ciśnienia oleju - na górze czy dole?

Post autor: Pitterekk » śr sie 22, 2012 11:56

Witam serdecznie. Pytanie do expertów od ciśnień. posiadam dodatkowy czujnik ciśnienia oleju i do tego okrągły zegar autogauge vdo look. posiadam do tego czujnika trójnik. mój silnik 1.6TD JR. u góry w bloku głowicy posiadam czujnik który reaguje na niskie ciśnienie - 0.3 bara o ile się nie mylę, i nad filtrem oleju mam czujnik numer dwa - biały 1.8 bara. nad filtrem oleju w tej podstawce mam tylko jedno miejsce na czujnik (w 2 wpięty jest wąż który doprowadza olej do turbiny). I moje pytanko brzmi gdzie najlepiej wpiąć trójnik z nowym czujnikiem ?? wygodniej będzie mi to wkręcić z boku głowicy(na dole jest troche mało miejsca tam na wkręcenie tego trójnika, ale od biedy powinien "wejść" bez demontażu vacu), ale nie wiem czy tak "można" i czy czujnik nie będzie przekłamywać znacznie w ten sposób (jest jakaś różnica ciśnienia w głowicy a za filtrem ??)


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=232139]Mój Biały mk2 GTD 86'[/url]

Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2807
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

[mk2] Dodatkowy czujnik ciśnienia oleju - na górze czy dole?

Post autor: waski1 » czw sie 23, 2012 08:55

Z reguły vw czujniki ciśnienia bądź temp. montuje na podstawie filtra oleju.Ja bym się raczej skłaniał ku instalacji dodatkowego czujnika właśnie tam.
Jeśli jest problem z instalacją czujnika w tym miejscu to załóż go u góry w głowicy pojeździj chwilę i sam zaobserwujesz co też się będzie działo zawsze można go potem przenieść w podstawkę filtra.



Awatar użytkownika
Karmel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: wt mar 22, 2011 00:36
Lokalizacja: Lublinitz
Kontakt:

[mk2] Dodatkowy czujnik ciśnienia oleju - na górze czy dole?

Post autor: Karmel » czw sie 23, 2012 09:01

w głowcy masz niższe ciśnienie, dla wiarygodnego pomiaru dodatkowy czujnik musisz dać przy filtrze, zastosuj trójnik Obrazek


Obrazek

Awatar użytkownika
Pitterekk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: czw lis 20, 2008 21:13
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

[mk2] Dodatkowy czujnik ciśnienia oleju - na górze czy dole?

Post autor: Pitterekk » czw sie 23, 2012 11:42

Ok, dzięki Panowie, w takim razie będę próbował to założyć w podstawce filtra. właśnie chodziło mi o to czy jest różnica ciśnień, i potwierdziły się moje obawy :) Trójnik mam identyczny jak na zdjęciu :)


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=232139]Mój Biały mk2 GTD 86'[/url]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

[mk2] Dodatkowy czujnik ciśnienia oleju - na górze czy dole?

Post autor: Paweł Marek » pt sie 24, 2012 09:51

niema zasadniczej różnicy, i w wielu silnikach oba czujniki fabrycznie są montowane w głowicy. Sam fakt że jest 20 cm wyżej niewiele zmienia to jest niecałe 0.02 bara


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Pitterekk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: czw lis 20, 2008 21:13
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

[mk2] Dodatkowy czujnik ciśnienia oleju - na górze czy dole?

Post autor: Pitterekk » ndz wrz 02, 2012 13:26

no jutro zabieram się za montaż u góry, na dole niestety nie wejdzie ten trójnik tak jak powinien,

jeżeli różnica ciśnień w głowicy, a podstawką filtra jest rzeczywiście marginalna to pójdę na łatwiznę i zamontuję z boku głowicy.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=232139]Mój Biały mk2 GTD 86'[/url]

Awatar użytkownika
Pitterekk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: czw lis 20, 2008 21:13
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

[mk2] Dodatkowy czujnik ciśnienia oleju - na górze czy dole?

Post autor: Pitterekk » wt wrz 11, 2012 13:35

Czujnik wkręciłem u góry w głowice. działa :D. ale nie wiem czy ciśnienie jest prawidłowe, na zimnym silniku pokazywało na wolnych obrotach lekko ponad 2 bary, przy dodaniu gazu do 3 tys obr. - 6 barów. silnik sie nagrzał, na wolnych jest po pełnym nagrzaniu 1 bar, i przy 3 tysiącach około 3 barów z hakiem.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=232139]Mój Biały mk2 GTD 86'[/url]

Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2807
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Re: [mk2] Dodatkowy czujnik ciśnienia oleju - na górze czy d

Post autor: waski1 » wt wrz 11, 2012 21:33

Pitterekk pisze:Czujnik wkręciłem u góry w głowice. działa :D. ale nie wiem czy ciśnienie jest prawidłowe, na zimnym silniku pokazywało na wolnych obrotach lekko ponad 2 bary, przy dodaniu gazu do 3 tys obr. - 6 barów. silnik sie nagrzał, na wolnych jest po pełnym nagrzaniu 1 bar, i przy 3 tysiącach około 3 barów z hakiem.
:okej:



mariuszj0808
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw mar 07, 2013 18:19

[mk2] Dodatkowy czujnik ciśnienia oleju - na górze czy dole?

Post autor: mariuszj0808 » czw mar 14, 2013 14:19

odkopuję gdzie można nabyć taki trójnik pod czujniki(raczej sklep niż allegro) bo muszę zamontować trzy czujniki w podstawie tak było w starym 6a w nowym silniku podstawa ma wyjścia tylko na 2 czujniki , starej nie mogę z 6a założyć bo mi nie pasuje ucho jest w niej zagięte a w tej z nowego silnika ucho jest proste i nie ma w bloku dodatkowego kanału olejowego ,w miejscu dodatkowego kanału jest gwint do przykręcenia podstawy



ozzy1979

[mk2] Dodatkowy czujnik ciśnienia oleju - na górze czy dole?

Post autor: ozzy1979 » czw mar 14, 2013 23:08

Pitterekk pisze:na wolnych jest po pełnym nagrzaniu 1 bar, i przy 3 tysiącach około 3 barów z hakiem.
Chyba jeździsz na dziadowskim oleju - u mnie na rozgrzanym silniku jest odpowiednio 2 bary na jałowym i 4,5 bara przy około 2500. Podejrzewam, że dziadowski olej ma kiepski wskaźnik lepkości i gorący robi się jak woda i stąd niskie cisnienie.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

[mk2] Dodatkowy czujnik ciśnienia oleju - na górze czy dole?

Post autor: Paweł Marek » pt mar 15, 2013 01:29

mariuszj0808,
http://allegro.pl/trojnik-auto-gauge-ni ... 11419.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości