Biały dym

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

zbudi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz mar 15, 2009 16:55
Lokalizacja: Rawa Mazoiecka
Kontakt:

Biały dym

Post autor: zbudi » pn lip 04, 2011 17:08

Ostatnio silnik dostał po "dupie" nie przegrzał się. Następnego dnia zauważyłem, że przy dodaniu gazu do dechy wydobywa się dość sporo białego, który nie śmierdzi spalonym olejem tylko nieprzepaloną benzyn. Przez 2 tygodnie od tego momentu przy dodaniu gazu kopci i ubyło mi sporo oleju. Co mogło się popsuć silnik 1.6 16v (105km) AZD



Awatar użytkownika
PAPAYOS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sie 30, 2007 15:04
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Biały dym

Post autor: PAPAYOS » pn lip 04, 2011 21:21

Możliwe, że wywaliło ci uszczelkę pod głowicą,(albo pękła ci głowica - rzadziej)... I biały dym to oznaka dostawania się płynu chłodzącego do komory spalania...
Sprawdź czy:

Jak nagrzejesz silnik to czy nie pojawia się ciśnienie w układzie chłodzenia,
Czy nie gotuję ci wody,
Nie ubywa płynu chłodzącego, albo płyn zmienił barwę...

Jak któraś z tych rzeczy występuje to masz przyczynę białego dymu...

Pozdrawiam
PAPAYOS


https://www.facebook.com/pages/Cthulhu/369766173200313

michal.bdg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: sob paź 18, 2008 23:41
Lokalizacja: KALISZ-BYDGOSZCZ

Re: Biały dym

Post autor: michal.bdg » wt lip 05, 2011 00:16

Witam kolego,
Ja tez mam AZD i podobny problem, wciąga mi ok.4-5 setek oleju na 1000km. zalewam go olejem 5W30. Dymi na biało ale stan płynu chłodzącego jest bez zmian, kolor tez ok, nie jest mętny. Olej w misce ok. nie mam białej mazi na bagnecie, tylko zima na korku ale to normalne bo jest niedogrzany. Sprawdź kompresje na cylindrach, może przepalać na uszczelniaczach zaworów lub co gorsza na pierścieniach. Ja na razie jeżdżę i dolewam, a olej mam w dobrej cenie.
AZD to chyba lipa, jeździ dopiero od ok.4000 obr. a rozrząd to "tylko" 1000 PLN.
-Michał



zbudi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz mar 15, 2009 16:55
Lokalizacja: Rawa Mazoiecka
Kontakt:

Biały dym

Post autor: zbudi » pt lip 15, 2011 18:48

okazalo sie ze na 700 km bierze mi teraz 1l oleju. Stalo sie to po wymiania razrzadu ktory walnol podczas jazdy mialem do wymiany 5 zaworow wylotowych czy moglo sie cos uszkodzic w cylindrach



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości