Blokujące się hamulce (Mk4 1.9 SDI)

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pavelson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr paź 11, 2006 18:02
Lokalizacja: Polska
Auto: VW Golf MK7 1.6TDI

Re: Blokujące się hamulce (Mk4 1.9 SDI)

Post autor: pavelson » ndz mar 20, 2011 21:34

To jest ta uszczelka gdzie wchodzi trzpień sterujący. Niestety uszczelka jest niewymienialna. U mnie uszczelka przepuszczała. Ja to naprawiłem metodą warsztatową docinając z blachy specjalny pierścień. Pierścień podłożyłem pod uszczelkę, uszczelka (guma) się podniosła, dolega teraz dobrze i trzyma ciśnienie. W przeciwnym wypadku musiałbym wymienić całe serwo. Cała ta robota to jednak "rzeźba" i musisz być pewny tego co zrobiłeś, jeśli masz wątpliwości kup nowe serwo, bo tu chodzi o bezpieczeństwo.

U Ciebie serwo może dopiero zacząć się psuć, dlatego masz na razie lekkie tarcie. Skoro popuszczasz zwrotniak i hamulce odpuszczają to obstawiałbym walnięte serwo.

Hamulców z tyłu nie regenerowałem, ale są to elementy rozbieralne. Sprawdź na początek czy przyczyną nie jest nadmierna korozja. Jeśli nie, to rozbierz i przejrzyj zaciski, czy cały mechanizm działa poprawnie. W najgorszym wypadku dokupisz zepsuty element, albo nowy zacisk.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości