[mk4] Jak znaleźć wypływ prądu:)

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

goralpm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: śr wrz 27, 2017 19:40

[mk4] Jak znaleźć wypływ prądu:)

Post autor: goralpm » pn maja 22, 2023 21:39

Miałem 5 letni aku, który raz mi się rozładował z mojej winy - zostawiłem pojazd na światłach. Zdarza się. (Przy okazji, czy można w mk4 włączyć jakieś przypomnienie o włączonych światłach?)
Dość często bywały problemy z tym aku. Zwłaszcza po kilkudniowym postoju.
Kupiłem więc nowy - ma ok. 6 miesięcy. Samochód stoi chyba 3 miesiące, robię belkę tylną, z przerwami, kiedy wreszcie znalazłem czas po 2 miesiącach, aku jest kompletnie pusty. Wszystkie odbiorniki były wyłączone.
Jest tak pusty, że nic nawet nie błyśnie na milisekundy, o otwarciu drzwi (poza kierowcą z kluczyka) nie wspomnę.
I tu moje pytanie, jak sprawdzić co pobiera prąd! Jeszcze mi się tak nie trafiło, by nowy aku 6 miesięcy po 2 miesiącach nieużywania był kompletnie pusty!



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[mk4] Re: Jak znaleźć wypływ prądu:)

Post autor: marcin7x5 » wt maja 23, 2023 21:33

Wpinasza amperomierz i patrzysza jaki jest pobór pràdu. Potem wyjmuj pojedynczo bezpieczniki i patrz kiedy pobór znacznue zmaleje. Wtedy masz winny obwód elektryczny który kradnie prąd.



goralpm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: śr wrz 27, 2017 19:40

[mk4] Re: Jak znaleźć wypływ prądu:)

Post autor: goralpm » czw maja 25, 2023 22:34

Dzięki, a możesz trochę dokładniej opisać jak to praktycznie zrobić?
Dzięki.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[mk4] Re: Jak znaleźć wypływ prądu:)

Post autor: wesol » pt maja 26, 2023 06:33

Jedz doechanika lub elektryka. Jak ty takich rzeczy nie ogarniasz to szkoda czasu userow na forum. To będzie lepiej i dla ciebie i dla nas.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[mk4] Re: Jak znaleźć wypływ prądu:)

Post autor: marcin7x5 » pt maja 26, 2023 17:49

goralpm pisze:
czw maja 25, 2023 22:34
Dzięki, a możesz trochę dokładniej opisać jak to praktycznie zrobić?
Dzięki.
Kupujesz miernik uniwersalny lub dedykowany amperomierz. Jak masz już taki unuwersalny to ustawiasz go na pomiar prądu [A]. Wpinasz go szeregowo w uklad....czyli odpinasz z aku klemrę np plusową i podpinasz do swojego urządzenia z jednej strony a potem drugą podłączasz do aku. Zamykasz wszystkue drzwi i odbiorniki typu radio cb, zapalniczki i czekasz min 30s aż się wszystkie urządzenua przestawią w tryb czuwanua. Dopiero wtedy odczytujesz pobór pràdu. Powinno byc niewiele bo ok 0.3-0,5 A. Jeśli masz więcej to dobierasz się do skrzynki z bezpiecznikami i powtarzasz całą procedurę wyjmując i wkładają każdy z bezpieczników. W międzyczasie patrzysz po wyjęciu którego bezpuecznika spada pobór prądu. Wówczas masz winny obwód, który zabiera prąd. Może to być modul komfortu, może zapalniczka, może oświetlenie w bagażniku lub zupełnie coś innego hak np alternator....



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[mk4] Re: Jak znaleźć wypływ prądu:)

Post autor: wesol » pt maja 26, 2023 20:22

Nie 0.3 A tylko 0.03 A czyli 30 mA (mili amper)


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

goralpm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: śr wrz 27, 2017 19:40

[mk4] Re: Jak znaleźć wypływ prądu:)

Post autor: goralpm » ndz maja 28, 2023 12:05

marcin7x5 pisze:
pt maja 26, 2023 17:49
goralpm pisze:
czw maja 25, 2023 22:34
Dzięki, a możesz trochę dokładniej opisać jak to praktycznie zrobić?
Dzięki.
Kupujesz miernik uniwersalny lub dedykowany amperomierz. Jak masz już taki unuwersalny to ustawiasz go na pomiar prądu [A]. Wpinasz go szeregowo w uklad....czyli odpinasz z aku klemrę np plusową i podpinasz do swojego urządzenia z jednej strony a potem drugą podłączasz do aku. Zamykasz wszystkue drzwi i odbiorniki typu radio cb, zapalniczki i czekasz min 30s aż się wszystkie urządzenua przestawią w tryb czuwanua. Dopiero wtedy odczytujesz pobór pràdu. Powinno byc niewiele bo ok 0.3-0,5 A. Jeśli masz więcej to dobierasz się do skrzynki z bezpiecznikami i powtarzasz całą procedurę wyjmując i wkładają każdy z bezpieczników. W międzyczasie patrzysz po wyjęciu którego bezpuecznika spada pobór prądu. Wówczas masz winny obwód, który zabiera prąd. Może to być modul komfortu, może zapalniczka, może oświetlenie w bagażniku lub zupełnie coś innego hak np alternator....
Dzięki, o to mi chodziło właśnie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 49 gości