[mk3] Po zmianie kompa z aam na abs nie łączy z vagiem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Ja_Sha_Taan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: czw sie 26, 2010 08:43
Lokalizacja: Tychy
Auto: golf 3 cabrio 2.0gti 2E, passat b5 1.8t APU i roomster 1.4 tdi BNM
Kontakt:

[mk3] Po zmianie kompa z aam na abs nie łączy z vagiem

Post autor: Ja_Sha_Taan » wt sie 17, 2021 23:27

Historia jest długa, w skrócie to buduje golfa 3. Wywaliłem z niego silnik aam 75km i zamontowałem 4b z audi 90km (to samo co inne 90km z golfa). Ale że pedantyczny jestem to chciałbym by połączył się z kompem.
Wiązkę mam że starej aam komputer mam z ABS na słuch to słyszę że coś nie tak z zapłonem lub nie widzi sondy lub itp. Z kompem silnika ABS nie da się połączyć na mojej wiązce ale z kompem z aam już tak czyli coś na kablach. Proszę o pomoc w podłączeniu by to chodziło. Wiem że diagnoza vagiem takiego samochodu to nieporozumienie ale chciałbym mieć wszystko cacy

Większość z Was powie że to banał ja natomiast blacharki zrobię, lakier położę i mechanikę ogarnę ale jak mam 3 kable to się już gubię więc proszę o wyrozumiałość.

P.s. mam do wglądu wiązkę z silnika ABS ale nie daje se z tym rady



Awatar użytkownika
BlackDog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 468
Rejestracja: ndz lip 29, 2012 12:20
Lokalizacja: Tarnogród [LBL]
Kontakt:

[mk3] Re: Po zmianie kompa z aam na abs nie łączy z vagiem

Post autor: BlackDog » sob sie 28, 2021 14:24

Musisz podać więcej info, z którego roku jest golf 3 a z którego audi. Z tego co wiedzę są niewielkie różnice w tych sterownikach. Między innymi różnią się miejsce podłączenia masy.


Obrazek

Mój graciejo >>> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=473826" onclick="window.open(this.href);return false;

Ja_Sha_Taan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: czw sie 26, 2010 08:43
Lokalizacja: Tychy
Auto: golf 3 cabrio 2.0gti 2E, passat b5 1.8t APU i roomster 1.4 tdi BNM
Kontakt:

[mk3] Re: Po zmianie kompa z aam na abs nie łączy z vagiem

Post autor: Ja_Sha_Taan » czw wrz 09, 2021 18:50

Dzięki za odpowiedź.
Silnik mam z audi 100 C3 typ 44 z roku 1988
Wsadzony do golfa 3 z roku 1996 gdzie fabrycznie siedział aami zniego wiązka w aucie pozostała.
Jaki dokładnie motor to raczej znaczenia nie ma bo piny pewnie nie zgrywają się ze sterownikiem silnika ABS a wiązka a Aam ale nie umie tego ogarnąć. W silniku wszystko podpięte jest tak jak było na starym. Wisi mi tylko jedna kostka z czujnika ciśnienia oleju



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[mk3] Re: Po zmianie kompa z aam na abs nie łączy z vagiem

Post autor: grg474 » wt wrz 14, 2021 21:37

czy schematy Ci pomogą?


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Ja_Sha_Taan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: czw sie 26, 2010 08:43
Lokalizacja: Tychy
Auto: golf 3 cabrio 2.0gti 2E, passat b5 1.8t APU i roomster 1.4 tdi BNM
Kontakt:

[mk3] Re: Po zmianie kompa z aam na abs nie łączy z vagiem

Post autor: Ja_Sha_Taan » śr wrz 15, 2021 21:39

Nie potrafię ich czytać
Mam garaż zawalony bo kończę blacharkę i lakier w roomsterce i gdzieś za 2 tygodnie zabiore się za to na zasadzie porównywania obu wiązek. Jak macie jakieś pomysły to proszę o info

UPDATE
Opanowane, wiązki są prawie identyczne, wszystkie podstawowe parametry potrzebne do pracy silnika są w tych samych miejscach, wiązki różnią się jedynie posiadanym doposażeniem (tak jak np klima). A problem z podłączeniem vaga miałem przez wywalony immo. Dobrze że mam takie dwa golfry w częsciach bo bez tego bym nie doszedł
Przechodzę do testów i regulacji, dzięki wszystkim za chęć pomocy :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości