[mk4] Czujniki, kontrolki otwartych drzwi. Dziwne zachowanie.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Klet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt wrz 18, 2020 12:56

[mk4] Czujniki, kontrolki otwartych drzwi. Dziwne zachowanie.

Post autor: Klet » czw lip 29, 2021 12:07

Temat mocno eksploatowany, ale nie znalazłem konkluzji, a mianowicie:
Nie zapala się kontrolka otwartych drzwi (żadnych) na desce, ani informacja na FISie o otwartej klapie (MK4 Variant).
Nie działa czujnik otwarcia drzwi kierowcy, bo nie zapala podsufitki, domyka centralny po jakimś czasie, nie pali się światełko w boczku drzwi.
Światło w bagażniku również się nie zapala, więc tam też czujnik może być zepsuty - tylko dlaczego zepsuły się dwa na raz?
Poza tym otwarcie pozostałych drzwi uruchamia światła wnętrza i drzwi, więc 3 pozostałe czujniki na pewno działają, więc dlaczego ich otwarcie nie powoduje zapalenia się kontrolki na desce?
Wersja Golfa pełna, to znaczy pełna elektryka, climatronic, komputer, etc.
Pytanie brzmi: Co to może być i od czego zacząć sprawdzać, żeby najmniej się narobić bez sensu?

Z góry dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam :))



Awatar użytkownika
mat06
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1049
Rejestracja: pn maja 18, 2009 21:08
Auto: Golf IV
Silnik: AZD

[mk4] Re: Czujniki, kontrolki otwartych drzwi. Dziwne zachowanie.

Post autor: mat06 » czw lip 29, 2021 13:08

Żeby pokazywało otwieranie wszystkich drzwi musisz mieć licznik immo3 z FULL FISem i moduł komfortu 1C.
Wniosek - masz padnięte mikrostyki w drzwiach kierowcy i w klapie.


Obrazek

Klet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt wrz 18, 2020 12:56

[mk4] Re: Czujniki, kontrolki otwartych drzwi. Dziwne zachowanie.

Post autor: Klet » czw lip 29, 2021 13:33

4 drzwi sygnalizuje 1 kontrolka na desce (lub FISie, nie pamiętam), ale klapa jest sygnalizowana przez informację napisaną na FIS i sygnał dźwiękowy. Jeżeli mikrostyk w drzwiach kierowcy jest padnięty, to czemu nie sygnalizuje otwarcia pozostałych 3 drzwi? Może padło coś głębiej w elektryce/elektronice?



Awatar użytkownika
mat06
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1049
Rejestracja: pn maja 18, 2009 21:08
Auto: Golf IV
Silnik: AZD

[mk4] Re: Czujniki, kontrolki otwartych drzwi. Dziwne zachowanie.

Post autor: mat06 » czw lip 29, 2021 14:01

mat06 pisze:
czw lip 29, 2021 13:08
Żeby pokazywało otwieranie wszystkich drzwi musisz mieć licznik immo3 z FULL FISem i moduł komfortu 1C.


Obrazek

Klet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt wrz 18, 2020 12:56

[mk4] Re: Czujniki, kontrolki otwartych drzwi. Dziwne zachowanie.

Post autor: Klet » czw lip 29, 2021 17:50

Mam podobne zegary i full FIS. Normalnie u mnie nie pokazuje każdych drzwi z osobna inaczej, tylko jest jedno światełko, które pokazuje, że otwarte są któreś drzwi (chyba, bo dawno nie widziałem). W tej chwili nie pokazuje nic, pomimo otwartych wszystkich drzwi - czyli co? Zepsuły się wszystkie czujniki? Przecież tylko otwarcie od kierowcy nie zapala świateł wewn.itp. A może to jest normalne, że kiedy jeden czujnik nie działa, to cały system sygnalizacji się nie włącza?
O niedomkniętej klapie FIS informuje pisemnie i piskiem (to pamiętam na bank), w tej chwili nie informuje, bo nie działa chyba czujnik, albo cały system się jakoś wywalił.



Awatar użytkownika
mat06
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1049
Rejestracja: pn maja 18, 2009 21:08
Auto: Golf IV
Silnik: AZD

[mk4] Re: Czujniki, kontrolki otwartych drzwi. Dziwne zachowanie.

Post autor: mat06 » czw lip 29, 2021 18:10

A masz moduł komfortu 1C?


Obrazek

Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 846
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

[mk4] Re: Czujniki, kontrolki otwartych drzwi. Dziwne zachowanie.

Post autor: Bednarus » czw lip 29, 2021 22:36

Żona ma Golfa MK4 trzydrzwiowego. Jest jedna kontrolka sygnalizująca niedomknięcie drzwi kierowcy, albo pasażera, albo bagażnika



Klet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt wrz 18, 2020 12:56

[mk4] Re: Czujniki, kontrolki otwartych drzwi. Dziwne zachowanie.

Post autor: Klet » pt lip 30, 2021 08:47

Na pewno mam moduł komfortu, ale czy 1C, to nie wiem. Jak to sprawdzić? A może zrobić diagnozę VAGiem i sprawdzić, co on tam pokaże?

Czy zamiast rozbierać drzwi, zamek i wymieniać mikrostyk, mogę zlokalizować przewody do tego czujnika, przeciąć je, przedłużyć i wstawić tam normalny "guziczek" w drzwi, jak w starszych modelach? Nie spowoduje to jakiegoś erroru systemu? Ktoś to może praktykował? Bo obawiam się, że bez wymiany całego zamka, to taka zabawa z wymianą z założenia niewymienialnego styku będzie musiała być regularnie powtarzana.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości